Autor Zpráva
WMPopi
Profil
Ahoj,
dnes jsem s hrůzou zjistil, že si pspad dělá co chce, někde vkládá tabulátory, někde mezery, cituji nezodpovězený problém z http://forum.pspad.com/, nesetkali jste se s tím někdo? Nejlépe to jde zjistit, když se v Nastavení -> Nastavení programu... -> Editor 2 změní šířka tabulátoru.
--
Pak také, když odřádkuji na nový řádek, tak se mi kurzor posune na stejné místo, kde začíná předešlý řádek a pokud začnu psát, tak prostor vlevo naplní odpovídajícím počtem tabulátorů. Ovšem pokud po odentrování místo textu dám backspace, tak se stane velice podivná věc - z daného počtu tabulátorů, které byly vlevo se najednou stane stejný počet mezer - tzn. pokud byl předchozí řádek se třemi tabulátory na začátku (při tab=4) tak kurzor po odentrování skočí na pozici 12. Pokud v tuhle chvíli zmáčknu backspace, tak skočí na pozici 2.

A poslední věc - pokud na prázdném řádku vypíšu 3 tabulátory a napíšu text, tabulátory se chovají správně - tzn. pokud se přesunu na začátek řádku a dám backspace, smaže se jeden tabulátor. Ovšem pokud jenom vypíšu 3 tabulátory a rozhodnu se poslední smazat (protože jsem jich udělal moc) a zmáčknu backspace, převedou se všechny tabulátory na mezery.
WMPopi
Profil
Vyzkoušel jsem snad všechny kombinace nastavení a zjistil jsem, že za toto může zapnutá volba Mazat mezery na konci řádků, takže jsem vypnul a je to ok.

Teď by to chtělo opravit všechny rozsypané zdrojáky za půl roku takovéhleho nastavení :-(
panther
Profil
WMPopi:
pokud zůstalo odmezerování stejné jako v případě tabulátorů, jistě bude mít PSPad hromadné nahrazování v souborech - nahraď ve všech odpovídající počet mezer tabulátorem.
WMPopi
Profil
panther:
To bohužel nebude možné, neboť někde mám smíšené bloky html a php, přičemž html je většinou odsazené tabulátorem a php dvěma mezerami.

Takhle nějak to mám tam, kde je potřeba vkládat do html, někde potřebuju nahradit mezery za tabulátor (html), někde zas naopak (php), s tím mi asi pspad nepomůže. Když tak na to koukám, mohl bych si na to napsat skript, který by to udělal, php je vždycky oddělené <?php. Hledat a nahradit v souborech se mi nehodí, protože to mi prosmejčilo i cizí programy, do kterých nemám důvod zasahovat. Ve skriptu si natipuju nějaké svoje poznávací znamení (co používám všude) a pokud v tom souboru bude, upraví se.

tab tab<div id="kosik">
tab tab mez mez mez mez mez mez<div id="kosik-in"> 
<!-- system -->
<?php
if () {
mez mez if () {
mez mez mez mez $
mez mez}
}
?>
<!-- /system -->
tab tab tab</div>
tab tab</div>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0