Autor Zpráva
vivanatura
Profil *
Dobrý den,
mám problém s UTF-8 kódováním v netbeanech a už si nevím rady. Dostal jsem php soubor, který je vytvořen v UTF-8 a obsahuje několik různých sad znaků (pro překlad), například hebrejštinu, arabštinu, georgian, čínština atd. Pokud soubor otevřu v pspadu, vše se zobrazí korektně a je automaticky rozpoznáno kódování. Poté jsem si založil v netbeanech projekt ze stávajících souborů, nastavil mu hned na začátku UTF-8 a potom v daném souboru se všechny tyto znaky změnily na úplně jiné ( čtverečky a další patvary). Ve vlastnostech projektu je ovšem UTF-8. Zkoušel jsem si jen samotný soubor otevřít v netbeanech bez vytvoření nového projektu, ale problém trvá.
Jediné, co jsem našel na netu bylo přidat klauzili do configu netbeanu, aby se vše defaultně otevíralo v UTF-8, ale ani to nepomáhá.

Pokud někdo bude mít návrh, jak toto opravit, budu vděčný.
joe
Profil
Jseš si jistý, že soubory jsou v UTF8? Nezkoušel jsem to, ale nemá třeba Netbeans problém s BOM? Je v těch souborech BOM? Nikdy jsem problém neměl a nevím o jiném způsobu, než jsi napsal - otvírat všechny soubory v UTF8. Netbeans nemají detekci kódování.
vivanatura
Profil *
joe:
Jsem si 100% jisty, ze je soubor v UTF-8, vsem okolo me to v jinych editorech funguje, jen v netbeanech ne. BOM soubor neobsahuje ...
joe
Profil
vivanatura:
Můžeš někam nahrát jeden z těch souborů (nebo jeho část), který ti nejde otevřít? Zkusil bych si to, už jen proto, že mi přijde divné že by to nešlo :)
Kajman
Profil
Nemůže být jen problém v tom, že zvolené písmo v editoru tyto znaky neobsahuje?
vivanatura
Profil *
Bohužel nemůžu daný soubor poskytnout, je to firemní a nechci nic riskovat (i když by to asi mnohé vysvětlilo). Netbeansy to musí obsahovat, protože kolegům to jde, jen mě ne ( poté, co jsem reinstaloval).
joe
Profil
vivanatura:
Zkusil bych se podívat na ten font, jak píše Kajman, také mě to později napadlo, čtverečkem častokrát v písmu bývají znaky, které písmo neumí.
vivanatura
Profil *
Tak jsem zkusil změnit font a funguje to...teď se ale lámu s tím najít font, který by zvládnul korektně zobrazit všechny znaky, které v tom souboru jsou, jelikož tam jsou znaky od azbuky přes hebrejštinu, georgian až po arabštinu a další :-)
Každopádně děkuju za pomoc a rady, tohle by mě asi nenapadlo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0