Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Stránky se při různých rozlišeních monitoru rozhází.Zvětší se písmo atd.Použil jsem centrování stránky na střed.
<div style="text-align: center">
<div style="margin: 0px auto; text-align: left; width: 760px;">

stránka
</div>
</div>
Přes to se problém opakuje. Jak tohle vyřešit?
Milan
Šlaha
Profil
<div style="text-align: center;margin: 0px auto;">
<div style="margin: 0px auto; text-align: left; width: 760px;">

stránka
</div>
</div>
Anonymní
Profil *
Tohle je přesně co jsem potřeboval. Dík za radu.
Milan
Yuhů
Profil
můžete mi někdo prosím vysvětlit, co je na tom prvním špatně? Jaký má význam dávat margin i tomu vnějšímu divu? (Jsem líný to zkoušet.)
Anonymní
Profil *
První - při různých rozlišeních monitoru se stránky rozházely.
Druhé - při různých rozlišení se stránky zobrazují pořád stejně, nedojde k různým posunům.
Milan
Anonymní
Profil *
Přišel jsem na další zajimavost, možná že poradíte.Při různých rozlišeních se text nerozhází ale jak v prohližeči změním velikost písma text se rozhodí.Dá se to nějak doladit??
Milan
Yuhů
Profil
> První - při různých rozlišeních monitoru se stránky rozházely.

nechce se mi tomu věřit. Podle mě je to první správně. Docela rád bych tu chybu viděl, neznám ji.

> jak v prohližeči změním velikost písma text se rozhodí.Dá se to nějak doladit??

nedá. Jde o přirozenou vlastnost textu, který když je větší, tak je i širší, tím pádem chce přetékat do dalších řádků. V naprosté většině případů jde o chování žádoucí. Pokud tvoříte stránky podle toho, aby byly hezké (a máte za to, že je to priorita), potom zadávejte velikosti těch prvků, které se měnit nemají, v pixelech.
Anonymní
Profil *
Nejsem si jist nebo nejsem žádný odborník na HTLM co je lepší .Jen jsem to vyzkoušel a v druhém případě se stránky chovaly jak jsem uvedl.Hodně inspirace jsem našel na těhle stránkách.Samozřejmě bych velikost písma udal v pixelech.Jen kdybych vědel jak?Pokud poradíte bude to zase nová rada z těhle stránek.Mé stránky jsou www.vcelarstvi.info
Dík Milan
Yuhů
Profil
velikost písma v pixelech se dá nastavit pomocí CSS stylu. Více informací asi na
www.jakpsatweb.cz/css/font-size.html

Pokud tam něčemu nebudeš rozumět, založ si nové téma s novým dotazem.
Tomi
Profil *
Nevíte někdo tag aby se stánka sama upravila do rozlišení které má nastaveno motitir

Jako aby se při otevření stránka sama dala do nastaveného rozlišení


dik
tiso
Profil
Tomi
čo tým presne myslíš?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0