Autor Zpráva
ddd
Profil
Dělám str. ve FrontPage 2002, ale převážně píšu do html kódu(a očas se přetahuji s Frontem:), kde mám nastavit, aby nedával části slov do <span lang="en-us"></span>? Opravdu mi to vadí. Dík.
Yuhů
Profil
jo, tohle mi taky vadí. Rada je jediná -- vyhýbej se jazykovým nastavením jak čert kříži. (Aktualizace: odstraňuji svůj názor, ve kterém tvrdím, že se to vypnout nedá. Viz níže.)

Je nějaká konkrétní situace, ve které se ti tohle vkládání stává? Mně se to taky stávalo, ale pak jsem na to nějak vyzrál, ale nepamatuju se jak. Potřeboval bych připomenout, kdy přesně se tam ten span vytváří.
ddd
Profil
Už vím. Jsem zvyklí často přeskakovat kombinací Ctrl a Shift z české klávesnice do anglické. Např. když chci napsat & $@ a tak...
DoubleThink
Profil *
Nepoužívej anglickou klávesnici:

& = RAlt + C
$ = RAlt + ů
@ = RAlt + V
\ = RAlt + Q
| = RAlt + W
€ = RAlt + E
[ = RAlt + F
] = RAlt + G
{ = RAlt + B
} = RAlt + N
atd...
Yuhů
Profil
aha, na tohle možná dokonce FrontPage má předvolbu. Nikdy jsem nevěděl, co dělá, ale teď mi to dává smysl.
Nástroje > Nastavení webu > Jazyk > Ignorovat ....
nikdy jsem nevěděl, co to dělá, ale zkusil bych to zatrhnout. Toť jenom teorie.

(Pozdější aktualizace: ano, funguje to, vyzkoušeno v praxi.)
DoubleThink
Profil *
> kombinací Ctrl a Shift z české klávesnice do anglické

FP si ve své nekonečné moudrosti myslí, že přepnutím kávesnice hodlá uživat pokračovat v daném jazyce.

Někdy pomůže zrušit anglickou klávesnici úplně - a místo ní dát druhou českou s anglickým rozložením - toto pomáhá třeba i v Acrobatu, který si jinak dělá co chce.
ddd
Profil
to Yuhů: v položce Nástroje jsem "Nastavení webu" nenašel, a pod žádnou položkou jsem volbu Jazyk neobjevil(mám FP 2002), ale nevadí využiji rady DoubleThinka.
Yuhů
Profil
máš to česky, nebo anglicky? Tools > Web settings myslím > Language. Ve verzi 2002 si to nepamatuju, oni ti překladatelé jsou stejně trochu truhlíci, jak se to pořád mění.
ddd
Profil
Tak jsem se na to dival poradneji a zjistil jsem, ze v Nastrojich je "Nastaveni sady webovych souboru," ale na to jsem nemohl nikdy tuknout, protoze FP pouzivam pro editaci jednotlivych souboru.

Kdyz jsem vytvoril Novou sadu webovych souboru, tak na to tuknout slo. Mels tedy pravdu-to bude ono. Zde uz neni co resit ;o)
Yuhů
Profil
když jsme u toho, docela doporučuju "sadu webových souborů" (v anglické verzi Web) používat. Velmi příjemně se tím spravují odkazy uvnitř nějakého projektu.
RuThaN
Profil
Hmm, tak ja mam tuhle volbu u všech stránek zašednou-neaktivní.. Chcete říct, že novej Fofris to neda nedělá, novější než 2002?
Yuhů
Profil
ne, chceme říct, že když pracuješ ve webu (v sadě webových souborů), tak se ti to odšedí.
RuThaN
Profil
Tak z toho sem jelen. Na webu? Jako, že musim bejt připojenej k netu.. Nebo, že to mam editovat přímo na Ftp, nebo jak?
Spikee
Profil
RuThaN
Yuhu to už vysvetlil. Na webu znamená, že máš vytvorenú sadu webových súborov.
Yuhů
Profil
"web" je interní termín programu FrontPage. Vytváří/otevírá se z nabídky Soubor.
RuThaN
Profil
A když už mám stránky hotový tak jde to nějak překonverti, nebo mam smůlu a na tuhle volbu se nedostanu?
Yuhů
Profil
jde to překonvertit. Dáš otevřít web (sadu webových souborů) a proklikáš do příslušného adresáře. Pak dáš OK. Ono se tě to zeptá, jestli si do toho adresáře smí přidat nějaké svoje smetí (dva adresáře začínající podtržítkem), ty řekneš že jo a je to hotový.
RuThaN
Profil
Zase musim Mrkvosoft "pochválit", dávat ok na prázdnou nabídku a ono potom něco naskočí holt kvalita.. musim ten bordel navíc i uploadovat na server nebo je to na nic?
Noira
Profil *
Koukám raději se budu od FP2000 držet na míle daleko, teď jsem teprve sesbírala "drobky" a vyřešila problém s češtinou.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0