Autor Zpráva
Viktor
Profil *
Spravuji webové stránky malé obce a web vytvářím ve FrontPage 2003. Prakticky všechno vystavuji na stránky sám. Na redakční systém obec nemá a jen tak nebude mít finance. Napadla mě snad šílená myšlenka, že pracovnice na obci když píše na PC dokumenty, které se musí vystavit na úřední desce by mohla tyto odeslat na FTP mým programem. Teď se dostávám k problému, se kterým si nevím rady.

Jak dokument ve FP2003 načítat při otevření a reloadu stránky

Díky za rady
Acci
Profil
Na redakční systém obec nemá a jen tak nebude mít finance.
Hodně redakčních systémů je zcela zdarma. Viz www.opensourcecms.com
Yuhů
Profil
Viktore, vím, o čem píšeš, ale absolutně nechápu, na co se ptáš.

V čem to ta pracovnice bude psát? Ve Wordu? Ve FrontPage?

Jak to myslíš, že by pracovnice odeslala dokumenty "tvým programem"? To jako tvým počítačem, nebo programem, který naprogramuješ?

> Jak dokument ve FP2003 načítat při otevření a reloadu stránky

tomuhle nerozumím vůbec. V první řadě neexistuje nic jako dokument ve FP2003. Existuje jenom HTML stránka, kterou lze otevřít mnoha různými způsoby a z mnoha různých míst. Takže prosím upřesni:
* kdo otevírá a reloaduje stránku
* jak to dělá
* a co se s tím má v tu chvíli stát

Pak teprve jsem schopen rozhodnout, jestli to jde nebo nejde.
Viktor
Profil *
Pracovnice by napsala dokument v textovém editoru (Word, Works) a odeslala dokument přes můj prográmek (FTP klient) na web. Jde mi o to, zda se dá FrontPage 2003 nějak donutit aby načetl tento textový dokument do zobrazené stránky (úřední desky) na mnou určené místo a pozici ve stránce. Asi jsem se neobratně vyjádřil omlouvám se.
PerToon
Profil
Přes php, myslím že je to include... takže kdyžtak pohledej tady na diskuzi, já php neumím. Ale nějaký redakční systém zdarma by byl fakt jednodušší.
Leo
Profil
Problem je v tom, ze Word neni textovy dokument, i kdyz se tam tvari. Jedine jednoduche - nerikam ze kdovijak uzasne - reseni co me napada je dat tam ten dokument Wordu ke stazeni. Leo
Yuhů
Profil
> zda se dá FrontPage 2003 nějak donutit aby načetl tento textový dokument do zobrazené stránky

ne, nedá.

FronPage spoustu rozumných věcí neumí. Je to program silně nedodělaný. Dobrý začátek, ale manažeři Microsoftu prostě vůbec nevědí, která bije. No nic, to bych se rozkecal.

Takže ne, tohle FrontPage fakt neumí. A pokud dobře přemýšlím, nedokážu si představit vůbec žádný software, který by to uměl. Vtip totiž spočívá v tom, že to, co ta sekretářka vytvoří, ve skutečnosti není textový dokument. Pokud to totiž vytvoří ve Wordu nebo Worksech, tak to není textový dokument, ale binární balast. Binární balast, do kterého jiné programy moc nevidí (a pokud ano, tak se to nedá moc použít). Tady je jádro pudla. Neznám řešení.
Yuhů
Profil
jediné řešení, které mě napadá, je restartnout nebo přeinstalovat sekretářku.

Enterprise řešení pro tenhle účel nabízí Macromedia pod jménem Contribute. Stojí ale dost peněz.
Leo
Profil
Jediny kancelarsky program, ktery jakztakz generuje HTML je Outlook nebo Outlook Express. Kdysi jsem delal pridavani clanku do jednoho webu tak, ze se v OE vytvori html email s pouzitim dane sablony, odesle na danou adresu, kde to PHP skript vycisti a pretransformuje do skutecneho html, ale vickrat bych se do toho nepoustel. Leo
Viktor
Profil *
Díky za odpovědi. Souhlasím s moderátorem, že FP by potřeboval dodělat, ale na druhou stranu když prakticky denně doplňuji web je FP docela přítulný. Určitě se web dá udělat jinými prostředky lépe a pohledněji. Preferuji ale informační hodnotu a dokonalost je malinko v pozadí. Sekretářka by opravdu potřebovala přeinstalovat za novější software.
thingwath
Profil
I ten binární balast se dá nějak přečíst, ale taky otázka jak to bude vypadat.
RuThaN
Profil
Dost možná melu hlouposti, ale co takhle použít framy.. A do jednoho framu, jednoduše načítat ten dokument Wordu? Prohlížeč přece *.doc otevře.. nebo přinejhoršim txt a udělat stránky na bílym podkladě jako tyhle..
A nedá na tohle MS aspoň nějakou plužinu(plugin - tenhle hloupej výraz sem prostě musel použít)
Yuhů
Profil
I kdybys, Ruthane, použil framy (rámy), tak pořád máš problém s tím, jak ten soubor, co sekretářka pošle, zalinkovat. Dobře, OK, to může udělat PHP skript podle obsahu adresáře. Ale čím budou například určeny texty odkazů? Ze jmen souborů? To asi těžko, to by tam byl samý Nový dokument 1, Nový dokument 2 a podobně. Navíc bys s tímhle řešením získal všechny nevýhody rámů.

Ne ne. To už je lepší udělat v PHP klasický redakční systém. Nebo nainstalovat nějaký hotový. Nemyslím si, že by byla taková práce naučit sekretářku pracovat třeba s TextPatternem.
Jiří Rejn
Profil *
No myslím, že tato diskuse je dost o redakčních systémech a tak se podělím o pár zkušeností.
Testoval jsem Mambo, NUKE, RSS a jiné, zejména OpenSource aplikace. Rozjel jsem několik webů na bázi htm i php a osvědčil se jednoduchý formát htm s kombinací diskusních for a e-shopů OsCommerce.
Příklady instalací jsou například :
MAMBO http://www.rallytour.cz
MAMBO http://www.trandos.cz
HTM http://www.jurena.cz
HTM http://www.herngroup.cz/index2.htm
OsCommerce http://www.herngroup.cz/levny_nabytek/ a další

Nakonec jsem přeci jen začal koukat po komerčních distribucích CMS systémů. Ve spolupráci při optimalizaci partnerského webu o počasí http://www.e-pocasi.cz jsem došel až k serveru http://www.multicms.cz

V současné době provozuji redakční systém MULTICMS na doméně http://www.herngroup.cz
Zásadní změnou je překvapivě desetinásobná návštěvnost, pak tedy co se skutečně vyplatí, ztrácet čas nebo budovat dobrý web ?

No, zdarma i za peníze - je asi náhoda, že jsem trefil na správnou aplikaci.
jaKaja
Profil *
HEHE vidím že být amatérem je stejně užitečné :) jsem úplný začátečník, takže provizorní řešení jsou mi blízká :))
VIKTORE: tvůj problém je přece jednoduchý?! Ať uloží sekretářka *.txt jako *.html :) no není v jednoduchosti krása :))) ....a ty si vytvoř vnořený rám s odkazem na název její (sekretářky) práci...tu odešle přes FTP a žili spolu šťastně až do smrti ENJOY :))))) PS: jdu se dál učit php :P
blamik
Profil *
A nebylo by lepší vnořit do stránek jednoduchou databázi do které by sypala Sekretářka.CE text ve zjednodušeném html formátu a pak odeslala do databáze ze které by se po kliknutí na odkaz data zobrazila?

Případné dotazy na pegas.tp@seznam.cz
LMDizajn
Profil *
Podobny problem sme mali pri mestskom webe, z mesta chcely tiez vkladat word dokumenty, nakoniec sa to vyriesilo administraciou, do ktorej prekopyruju text, v inpute ho vidia farebny a tak, no vsak musia vybrat ten napr. cerveny text a klkinut na cervenu, chapete snad. Javascriptom to tam vlozi html tagy a je, sice je to zlozitejsie ale preformatovat word pomocou PHP fakt neslo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0