Autor Zpráva
cosimo
Dobrý den,
k psaní stránek používám Notepad++ a nyní se chystám změnit kódování html stránek z Windows-1250 na UTF-8.
DOCTYPE snad měnit nemusím, META TAG jsem si změnil na <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">. Nyní se chystám v Notepadu++ nastavit kódování.

Odpověď nenacházím, než postupovat metodou pokus/omyl bych věci rád trochu porozuměl. Notepad++ totiž nabízí v menu formát dvě volby, buď "Změnit kódovani na utf-8" nebo "Konvertovat do utf-8". Jakou z nich použít? Nebo použít obě? Případně kdyby zkušenější uživatel programu mohl zároveň stručně nastínit rozdíl. Co která z nich vlastně dělá a čemu je dobré ji využívat. Děkuji.
Moderátor Joker: Jelikož se otázka týká programu Notepad++ a ne HTML, přesouvám z HTML do Software na tvorbu webu.
Radek9
cosimo:
Změna kódování slouží pouze k oznámení programu, že je daný soubor v jiném kódování, než předpokládá. Pokud chceš opravdu převést soubor do jiného kódování, použij možnost konvertovat. Taky doporučuju použít UTF-8 bez BOM. Hlavně, pokud používáš PHP.
cosimo
Díky za radu, změnil jsem tedy charstet + dal konvertovat a vypadá to dobře.
Co se týká změny, mám hotovo, nebo je potřeba si ještě něco ohlídat, aby to do budoucna "nehaprovalo"?
Radek9
cosimo:
Pokud budeš při editaci používat stejné kódování (tedy UTF-8 bez BOM), tak nic haprovat nebude. ;-)
cosimo
ď :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: