Autor Zpráva
Kajda
Profil *
Dobrý den,
kvůli přechodu na Linux jsem začal používat místo PSPadu Netbeans. Je nějaká možnost, jak chování file manageru nastavit jako v PSPadu (tedy jedno okno složky, jedno okno soubory)?

Další otázka jsou fonty menu a nabídek v Netbeans, což je ale asi dosud nevyřešený evergreen - mám vše tučné a nevyhlazené (jako ve zbytku systému) na Windows je všechno OK), nefunguje ani vyhlazování písma přímo v kódu. Doporučované direktivy pro vyhlazení písma nefungují, verze Javy je ta od Oraclu. Podařio se to náhodou někomu vyřešit?
preca1
Profil
Zdravim,
ad první část: myslím, že hledáš okna Projects a/nebo Files. Jestli si pamatuju, tak v horním menu je položka Windows a tam si je zvolíš. Dají se i přišpendlit, případně někam přesunout apod. Snad sem pomoh.
juriad
Profil
Kajda:
Vyhlazování: podívej se do nastavení v systému najdi Vzhled (Apperiance) a zapni anti-aliasing (vyhlazování).
Na svém systému (Archlinux) používám upravené balíky z Ubuntu, protože u těch základních vyhlazování nestojí za nic.
Dej vědět, jakou distribuci a jaké prostředí používáš.
Kajda
Profil *
preca1:
Ano, okno Project nebo Files jsem našel, jde mi právě o chování toho okna. V PSPadu je je v jednom okně struktura složek, ve druhém se vypisují soubory vybrané složky. V Netbeans je standardně strom, mix složek a souborů. Přístup PSPadu se mi zdá přehlednější, tak bych rád věděl, jestli lze takového chování docílit i v Netbeans.


juriad Je to Ubuntu v poslední verzi (tuším 12.10), standardní Unity. Systémové vyhlazování funguje, ačkoliv některé fonty jsou odlišné od Windows (např. Arial je v malých velikostech "rozpláclý", jako by měl jiné proporce), tak písmo není kostrbaté. Právě ale v Netbeans je vykreslování písma úplně jiné (a špatné). Obecně je to v Java programech. Našel jsem k tomu různé informace, všude to ale končí tím, spouštět program s 2 direktivami, které by měly vyhlazení zapnout. Mně to ale nefunguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0