« 1 2 »
Autor Zpráva
RPG
Profil
Nazdar. Náhodou jsem narazil na diskuzi, ve které jste málem přizabili někoho, kdo prohlásil že píše v poznámkovém bloku. Já taky píšu v bloku a naprosto mi to stačí, v kódu se vyznám, když si v něm udělám pořádek. Proč odsuzujete poznámkový blok? :-)
Radek Hrabůvka
Profil
RPG Mysím, že přizabitý byl PerToon, pokud náhodou těch přizabitých není více, ale nestěžuje si. Poznámková blok nemá žádné funkce, které delají práci rychlejší a pohodlnější. Kdo jednou zkusí něco lepšího, tak pokud nemusí, v poznámkovém bloku už nic nedělá.
Já používám PSPad, protože je výkonný, jednoduchý na ovládání, konfigurovatelný, v češtině a spolupracuje s výborným CSS editorem. A to vše zdarma.

Asi tahle diskuse: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=11&topic=1 3270
Nestěžuje si: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=11&topic=1 3270

Proč odsuzujete poznámkový blok? :-) Dovolím si taky otázku. Zkusil jsi něco jiného?
jozob
Profil
Ja som tiež donedávna písal v Notepade, nesťažoval som si. Ale zarazila ma vec, že Notepad je tak "powindowsovaný", že v ňom nemôžem písať v inej znakovej sade ako windows-1250... Dostal sa mi do rúk Dreamweaver a pri ňom som zostal až doteraz... Opäť by som mohol začať s tým, aký je môj program dokonalý... Podľa mňa je to subjektívna vec, každému vyhovuje niečo iné... Keď sa niekomu páči Notepad, nech v ňom píše.. Keď sa niekomu páči Word :-), nech v ňom píše... A poznám jedného webdesignera, ktorý spravuje veľa kvalitných portálov a všetko robí v Notepade (PHP, XHTML, CSS...) a jeho stránky vyzerajú, ako keby ich robil team webdesignerov... Takže IMHO nezáleží na editore, ale na tom, čo z toho editora odíde...
printf_jinde
Profil *
Při psaní kódu (HTML či PHP) velice usnadní práci zvýraznění syntaxe. Neříkám že by to bez toho nešlo, ale je to příjemnější. Přepínání znakové sady je taky dobrá věc. V notepadu mi vadí že se nemohu pohybovat kurzory za koncem řádku, oproti jiným editorům, které konce řádků udělají za posledním znakem. Co mi vadilo na starších verzích notepadu, že neměly klávesovou zkratku pro ukládání souboru, takže člověk musel vzít myš (nebo alt+s a uložit) a pěkně najet na menu, otevřít ho a ještě jednou kliknout...

Takže každý ať si píše v čem chce, jen si říkám proč psát v notepadu, když mohu mít zdarma pohodlnější nástroj.

Ale ono se to omílá pořád dokola a stejně za chvíli zas někdo otevře novou diskusi na toto téma.
Timy
Profil
Favoritem taky obvykle dojedeš kam chceš, ale s Ferrari to je lepší zážitek a ještě tam dojedeš dřív.
printf_jinde
Profil *
až na to, že Favorit ani Ferrari se nedají zdarma stáhnout z internetu ani se nedávají k operačním systémům :-)
mat
Profil
printf_jinde


ale pspad se stáhnout zcela určitě zdarma dá a práce s ním a notepadem je opravdu jako srovnávat ferrari s favoritem. Jestli někdo používá notepad, pak je buď s odpuštěním hloupý (a má rád spostu zbytečné práce navíc, práce, kterou za něj jiné, free, programy rády udělají) nebo je to jeho image...
printf_jinde
Profil *
mat
no vždyť ano, notepad, pspad i další jsou zdarma takže nezávisí na penězích co si kdo vybere, zatímco rozdíl mezi Favoritem a Ferrari je taky v ceně, což je důvod proč si každý "nestáhne" to Ferrari a jezdí s Favoritem.
mat
Profil
printf_jinde

aha, až teď jsem tě pochopil, sedím si na vedení...
Timy
Profil
printf_jinde
Každopádně zajisté chápeš, co jsem tím chtěl říct, že?
Chamurappi
Profil
Vyvozuje-li někdo z užívaného software inteligenci, tak je buď hloupý, nebo moderátor :-)

Reaguji na mata:
Znám plno alternativ, ale stále používám Notepad. Co nabízí PSPad navíc tak zázračného? Jak mi usnadní život? Nepotřebuji editor, který za mě udělá zbytečnou práci. Zbytečnou práci nedělám. Právě proto, že je zbytečná :-)
Timy
Profil
Chamurappi
Co třeba zvýrazněná syntaxe? Daleko lépe se v tom pak člověk orientuje.
Nebo intelignentní zarovnávání, taky se občas hodí.
thingwath
Profil
Aspoň ty barvičky by textový editor mít mohl. Plus nějaké inteligentní hledání a další maličkosti, co ale silně potěší, když se je člověk naučí používat.
Timy
Profil
Teď mě napadá, co ještě rád používám - thingwath to už nakousl - hledání a nahrazení případně hledání a nahrazení v souborech. Navíc v notepadu může být otevřená jenom jedna stránka, v pspadu třeba deset a stačí jednoduše překlikávat.
mat
Profil
Chamurappi

Co nabízí PSPad navíc tak zázračného? Jak mi usnadní život? Nepotřebuji editor, který za mě udělá zbytečnou práci. Zbytečnou práci nedělám. Právě proto, že je zbytečná :-)

mám pocit, že čteš hodně hulána... a nereaguj, děkuji
RPG
Profil
mat
No hloupý... jde o to, z jakého hlediska se na to podíváte. Pokud onen poznámkový blok používá, a je v něm schopen tvořit kvalitní, hezké stránky, tak přece není hloupý jenom kvůli tomu, že používá PB? Jinak řečeno, když umí udělat hezké stránky v něčem tak primitivním, tak by měl být naopak chytřejší.

Např. já mám 14, a poznámkový blok mi na tvoření naprosto stačí, zvýrozňování syntaxe nepotřebuji, píšu kód tak, abych se v něm vyznal... jsem hloupý? Jestli to bylo myšleno takhle tak je mi to líto...

Timy
Já Tě chápu, svým způsobem máš pravdu... ale na druhou stranu, někdo kdo umí jezdit v autě dokonale dosáhne onoho pomysleného cíle rychleji i s obyčejným favoritem, než někdo, kdo neumí řídit auto a má ferrari...

Je to napsané trochu zmateně, snad pochopíte :-)
habendorf
Profil
Teď řeknu něco velmi přínosného: zcela mi uniká smysl těchto diskuzí.
Fred
Profil
habendorf
Jo jo, díval jsem se už je to tu pokolikáté.
K věci, když jsem ještě používal MSIE používal jsem i poznámkový blok. Pak jsem ho používal jen na poznámky, pro jeho rychlost a na ctrl+v, neumí však kódování, a když jsem si udělal homepage na které je jen jedna velká textarea na vložení toho co potřebuji, ať už url nebo kusu kódu, je pro mě poznámkový blok jen zbytečně otevřený kus softu navíc. V podstatě dělám většinu stránky přímo ve firefoxu a zbytek dolaďuji v Golden HTML editoru a PsPadu. Kdyby Golden uměl UTF tak PsPad k ničemu nepotřebuji.
habendorf
Profil
Fred: tak abych i já promluvil k věci - začínal jsem s 1st Page 2000, teď PSPad. Nikdy jsem nepoužil žádný wysiwyg - možná to bude pro někoho šok, ale je to svatá pravda - nikdy jsem FP ani neviděl, já fakt nevím jak to vypadá :o) Je to asi tím, že o web jsem se začal zajímat relativně nedávno, učil se na JPW (Yuhů díky!) a zkoušel jsem prostě zapisovat různé jednoduché kódy a koukal, co to udělá.

Svůj předchozí příspěvek jsem myslel tak, že podle mě ja každého věc, v čem a jak píše, přičemž by neměl
1) nic vnucovat ostatním,
2) pohrdat/zesměšňovat/nadávat... ostatním, pokud píší v něčem jiném,
3) si do toho od ostatních nechat kecat.

Což ale neplatí jen o webdesignu, ale zcela obecně o jakékoliv činnosti a je to moje odvěká svobodomilovná filosofie "žít a nechat žít". Ale nikomu to nevnucuji :o), jen vysvětluji jak jsem to myslel.
Fred
Profil
First Page jsem taky chvíli používal, na ten jsem zapoměl :-) Wysiwyg a Frontpage taky ne, i když editcss ve firefoxu to už skoro wysiwyg je.
nic vnucovat ostatním Přesně tak, k tomu se taky nakonec vždycky dospělo a byl klid, proto taky mám rád tuhle diskusi ;-)
printf_jinde
Profil *
Naštěstí pouhou diskusí se ani nedá někoho k něčemu přinutit. Tahle diskuse asi nikomu moc nepomůže, ale aspoň je to takové malé duševní cvičení pro utřídění názorů :-). Navíc si myslím že za nějaký čas tady tohle téma stejně někdo znovu otevře (jak je zvykem).

Jen k tomu zvýraznění syntaxe, je fajn mít pořádek v kódu, ale třeba zvýraznění kde začíná a končí řetězec je IMHO velmi užitečné, stačí pár " a \" a člověk se v tom černém textu ztratí. Pokud vám špatně napsaný tag nebo jeho atribut hned zčervená, taky se tím ušetří trocha času při pozdějším hledání chyb.

Znovu opakuji: každý ať si píše v čem chce, je mi to úplně jedno, jen jsem chtěl obhájit výhody jiných editorů.
thingwath
Profil
Takové editorové řeči u piva. Ale ničemu to neškodí, tak proč ne :-)
caledon
Profil
Nechci na nikoho reagovat, jen přispěju (tak a teď vážně nevím jestli je to správně napsané... stydím se) svou troškou do mlýna. Začínal sem s Websterem (wysiwyg- dělalo to úplně všechno, ale jenom když sem nechtěl) potom sem přešel na PSPad, v něm sem vytvořil svou první a pro mě nejkrásnější stránku (bohužel už ji nemám :-(). Když sem se cjtěl stránkám věnovat více pořídil sem si od kámoše FP2000, protože mi ukázal nechutný příklad toho jak bych mohl dopadnout. Udělal sem v něm 2-3 stránky, ale nebylo to ono. Nakonec sem se odhodlal znovu stáhnout PSPad. Při psaní prvních stránek v něm sem se za pochodu učil i CSS a výsledek je IMHO pěkný. Je to možná jen můj názor, ale s tím nic nenadělám.

btw díky Yuhů, bez JSW bych se asi nikdy nic nenaučil.
PerToon
Profil
Ha, přizabitý se hlásí do diskuze! :-)
Díky tomu, že sem byl pádnými argumenty a snahou udržet si pozici nezavrženého člena diskuze, přešel sem krátce poté na PSPad a jsem s ním spokojen, protože je prostě lepší, no... A jsem rád že jsem byl obrácen na víru! :-)

caledon - JSW? Jak s*át web?
caledon
Profil
PerToon

jak to myslíš?
pashkokanhimbizila
Profil
caledon
ze jsi napsal misto "JPW" (jak psat web) "JSW" (jak s*** web?)... =))
habendorf
Profil
Jistě mají všichni na mysli "Jak sepsat web", aspoň doufám :o)
Anonymní
Profil *
pashkokanhimbizila

jo aha... :) máš pravdu, sem si ani nevšim... myslel sem, že je to myšleno jinak :)

habendorf

já sem myslel psát :)
bitbit
Profil
Taky neco dodam.
Kdyz jsem zacinal se psanim webu tak jsem ani nevedel, ze nejake php existuje a myslim ze v ty dobe bylo ve verzi 2. Takze jsem pouzival html a javascript. Na to my bohate stacil goldenHTML editor. Kdyz jsem se dozvedel o php a zacal pronikat do jeho taju, tak jsem goldenHTML prestal vyhovovat, tak jsem presel na PSpad. Podle me je to jeden z nejlepsich editoru. Zkousel jsem i dreamwaever, ale zda se mi pomaly. Poznamkovy blok jsem taky kratkou dobu pouzival, ale mam desnou averzi proti vsemu co je od Microsoftu.
Nevim proc, ale asi to bude tema problemama co s nima v praci porad jsou. Na PSpadu se mi libi spousta fci ale spoustu jich taky vubec nepouziju. Do dneska jsem CSS psal rucne v PSpadu no a dneska jsem se dozvedel o TopStyle Lite, tak ho chci vyzkouset. Wysiwyg a Frontpage jsem, co si pamatuju nepouzil, protoze mam rad kontrolu nad kodem a mam ho rad prehlednej.
Radek Hrabůvka
Profil
Co nabízí PSPad navíc tak zázračného? Jak mi usnadní život?
Funkcí je tam mnoho, pár příkladů:
Ve fóru se objevila rada:
stačí smazat atribut target=_blank u všech odkazů.
Pspadem to udělám mnohem rychleji, než notepadem. Pokud vím, že na všech stránkách celého webu, je to práce maximálně na minutu, jinak záměnu můžu potvrdit nebo stornovat.

Potřeboval jsem kus kódu, samé zanořené divy obalit dalším divem. Našel jsem začátek tohoto kódu, napsal jsem před něj počáteční značku. Pak jsem dal v menu "Označít element" a hned jsem viděl, kde vložit koncový tag.

Často používám Kapátko, nebo Zobrazit barvu. Používám vestavěný validátor, abych se vyvaroval chyb, jako např. překřížené tagy. Pokud neznám cestu nebo jméno cíle odkazu, tak se myší k němu "doklepu", u obrázků je to podobné, navíc ho vidím v náhledu.

Jsou tam i další věci, ale nemusím kvůli nim spouštět nebo dokonce instalovat jiný program, když je nákodou potřebuji.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0