Autor Zpráva
Chuchycek
Profil
Ahoj,
vím, že takových témat je tu dost, ale chtěl jsem se zeptat, jaký je aktuálně nejlepší nebo jinak jaký je aktuálně nejvhodnější program pro tvorbu UML diagramů. Zajímá mě také s jakými programy pracujete a jaké mají klady a zápory. A pokud ještě můžu, to už bude spíše taková nadbytečná otázka na jak rozsáhlé návrhy aplikací je to nejvhodnější z hlediska potřebnosti?

Samozřejmě nemusí se jednat o software, který je free nebo přímo určený pro jeden programovací jazyk (předpokládám globálnější využití), ale pokud by to bylo přímo pro PHP určené, tak mě také zajímá jestli se z vytvořených entit a relací dají vygenerovat konkrétní třídy.

Děkuji za všechny odpovědi Honza
Zechy
Profil
UML diagramu je jedno pro jaký programovací jazyk je. Hlavní je to, že to musí býl jazyk podporující OOP, to je to jediné co UML zajímá. Během návrhu UML v ročníkovce jsem používal Dia, má předem definované šablony i ukazátory (typu třída, instance, rozhraní, implementuje, dědí, atd...) a i pro začátečníka se to dá mnohdy použít. :)

Horší je to pak už z hlediska ERD pro databázi, jelikož vztahy typu 1:M se v něm blbě zapisují.
xciza
Profil
Na škole jsme používaly Enterprice Architect. Ale bohužel je placený-jinak parádní nástroj pro UML
Chuchycek
Profil
A když bych chtěl něco přímo, co by mi ty třídy vygenerovalo v daném programovací jazyce (php), tak je na to taky něco nebo, je to spíš zbytečnost? Když nad tím tak přemýšlím, tak stejně je to blbost, aby mi to vygenerovalo nějaké třídy, když mi to nevygeneruje zřejmě i odpovídající adresářovou strukturu...

Jinak, když už jsi naťukl, že je to horší z hlediska databází, mám si z toho vzít to, že v jednom návrhu, můžu reálně propojit databáze + třídy? Nebo stačí navrhnout pouze strukturu aplikace a databázi si navrhnout v nějakém příslušném návrháři?

A ještě upřesním o co mi jde, chtěl bych nějaký program, který mi vyhoví z hlediska userfriedly, dostal jsem se do bodu, kdy už mi nestačí pro obyčejný návrh nějaké aplikace pouze moje hlava + popř. tužka a papír, takže aby to nebylo moc přeplácené zbytečnostmi, které třeba ani nevyužiji, ale taky aby to mělo nějakou kvalitu. Vím, že sem tam plácám hrušky s jabkama, ale chci vědět co nejvíc, od těch co to využívají. Díky
Zechy
Profil
Chuchycek:
MYslel jsem to tak, kdyby sis musel dělat ještě návrh databáze, dá se to v tom sice udělat - přískušné značení to dokonce má. Ale některé vztahy se blbě kreslí.
Chuchycek
Profil
Zechy:
Jasný, díky, chápu. Na ty moje návrhy to stejně postačí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0