Autor Zpráva
quatzael
Profil
Microsoft si konečně dal trochu záležet a vytvořil novou vývojářskou konzoli. Mám pocit, že se hodně inspiroval u Firefoxu, ale aspoň to nějak vypadá..

Bohužel s těmito konzolemi neumím skoro vůbec pracovat. Trochu CSS, ale potřeboval bych hlavně javascript.

Konkrétně mi jde o sledování jedné funkce a proměnných v ní. Jde to nějak nastavit, aby se mi zobrazilo sledování čistě jedné funkce?
Tzn. jaké argumenty jí byly předány, aktuální stav proměnných, vyhodnocování podmínek apod..
Radek9
Profil
quatzael:
Buď si to přímo z kódu loguj, nebo si tam naházej brekpointy.
quatzael
Profil
Radek9:
A to "logování z kódu" se dělá jak? Vůbec totiž nevím o čem je řeč..
anonymní
Profil *
quatzael:
console.log
quatzael
Profil
anonymní:
aha, tohle jsem neznal.. doteď jsem používal window.alert:o)

Ale to je pořád všechno ručně. A když někde něco zapomenu, tak mi to neohlásí. Navíc dělat to pokaždé pro celou funkci je totální "pain in the ass"..
To tam opravdu neexistuje nějaký nástroj, kterým bych mohl sledovat čistě jen jednu funkci kompletně všechno co se v ní děje..??


A jde aspoň nějak zjistit jak se vyhodnotí podmínka if? Hodnoty proměnných to tam sice vypisuje, ale je to strašně nepřehledný. To okno se nedá roztáhnout když je ten script spuštěnej, prostě děs.

Ale opravdu jsem nepřišel na to, když si dám breakpointy na ty podmínky if, aby mi to vždycky u každý podmínky ukázalo jak je vyhodnocená..
Joker
Profil
quatzael:
Ale to je pořád všechno ručně. A když někde něco zapomenu, tak mi to neohlásí. Navíc dělat to pokaždé pro celou funkci je totální "pain in the ass"..
Není mi moc zřejmé, jaký problém tohle popisuje.

To tam opravdu neexistuje nějaký nástroj, kterým bych mohl sledovat čistě jen jednu funkci kompletně všechno co se v ní děje..??
za větu se dává jedno interpunkční znaménko, za otázku jeden otazník.
A dát tam breakpoint nefunguje? Nebo je s tím nějaký problém?

když si dám breakpointy na ty podmínky if, aby mi to vždycky u každý podmínky ukázalo jak je vyhodnocená
Úplně triviální: Když je breakpoint na podmínce, udělat krok a podívat se, na jaký příkaz se skočilo. Z toho je zřejmý výsledek podmínky.

Nebo jakýkoliv výraz se dá vyhodnotit přes „Watch“, takže stačí tam tu podmínku zkopírovat.
quatzael
Profil
Joker:
Problém je ten, že musím breakpointovat celou funkci, abych viděl co se děje. A když je tam funkce dlouhá, tak se uklikám, protože ani nejde označit více řádků pomocí shiftu.

A dát tam breakpoint nefunguje? Nebo je s tím nějaký problém?
Nejde. K funkci mi ten breakpoint přidat nelze.

Navíc nechápu, proč je ten Debugger udělaný tak hloupě. Když mám někde v scriptu syntaktickou chybu, tak místo toho, aby mi jí našel a upozornil mě na ní, tak ten nefunkční script celej ignoruje a tváří se jako by tam ani žádnej nebyl. To postrádá veškerou logiku..
Joker
Profil
quatzael:
Problém je ten, že musím breakpointovat celou funkci, abych viděl co se děje. A když je tam funkce dlouhá, tak se uklikám, protože ani nejde označit více řádků pomocí shiftu.
Cože? Proč?
Stačí přece jeden breakpoint na začátek sledovaného kódu a potom to odkrokovat.

Či snad, není ta klíčová informace, že debuggery (včetně toho v IE) obvykle kromě „break“ a „run“ umějí ještě krokovat, tj. „step over“, „step into“ a „step out“? :-)

Když mám někde v scriptu syntaktickou chybu, tak místo toho, aby mi jí našel a upozornil mě na ní, tak ten nefunkční script celej ignoruje a tváří se jako by tam ani žádnej nebyl. To postrádá veškerou logiku
To je naopak velmi logické, protože skript se syntaktickou chybou se do stránky vůbec nenačte, takže debugger nemá co debugovat.
Na syntaktické chyby má upozorňovat IDE při psaní skriptu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0