Autor Zpráva
xxxObiWan
Profil
Ahoj,
rád bych pravidelně zálohoval weby, které spravuji. Sháním tedy nástroj (nejlépe pro Windows 7) na zálohu souborů na FTP účtech.

Moje představa je taková, že si nastavím (konfigurační soubor, nebo přes nějaké klikací nastavení) třeba 20 FTP účtů. Každou neděli večer spustím zálohu a program mi do předdefinované složky začne postupně stahovat obsahy těchto FTP. V pondělí ráno se probudím a vše bude zazálohované na mém HDD :-)

Zálohu DB chci řešit tak, že přes cron budu automatizovaně každou sobotu spouštět mysql-dump.php a jeho výsledek ukládat do souboru na FTP. V neděli se mi tak stáhne s ostatními soubory.

Nebráním se jakýmkoli konzolovým nástrojům, právě naopak. Rád bych něco free, nebo ještě lépe open-source. Anebo pokud máte jiné tipy, jak s co nejmenším úsilím pravidelně zálohovat cca 20 webů, budu jen rád :-)

Díky,
Michal Mikoláš

P.S. Ideální by samozřejmě bylo, kdybych mohl pro každý účet nastavovat i masky ignorovaných souborů / složek. A také kdyby to bylo rozšiřitelné (rád bych např. po dokončení zavolal v každé složce konkrétního webu 'git commit -am "datum_a_cas"' apod.). Nic tak úžasného ale nečekám, že bude existovat :-)
Jan Tvrdík
Profil
xxxObiWan:
Buď bych použil nějakého klasického FTP klienta, který má i CLI, nebo bych to napsal v PHPčku. Funkci na rekurzivní stažení adresáře přes FTP určitě někde najdeš a upravit ji tak, aby uměla něco přeskočit podle nastavených masek bude jednoduché.
xxxObiWan
Profil
Jan Tvrdík:
nebo bych to napsal v PHPčku. Funkci na rekurzivní stažení adresáře přes FTP určitě někde najdeš a upravit ji tak, aby uměla něco přeskočit podle nastavených masek bude jednoduché.

To ano. Ale napsat skript tak, aby si uměl poradit třeba s nečekaným odpojením od serveru ('pokud se odpojíš, počkej 3 sekundy a pak se připoj znovu, toto opakuj max. 3x'), případně aby pracoval vícevláknově (stahoval třeba od 3 FTP najednou), nebude úplně sranda na pár minut. Kdysi jsem takový nástroj zkusil napsat v Pythonu, a nebylo to vůbec příjemné. Některé servery posílaly výpisy adresářů v kódování UTF-8, jiné windows-1250 a celkově jsem tam musel řešit hodně věcí.

Proto jsem doufal, že už na to bude existovat nějaký hotový nástroj / skript, který má tyto věci vyřešené.
xxxObiWan
Profil
Ok, zkusil jsem něco spáchat: bitbucket.org/nanuqcz/webbackup. Zatím funguje v pořádku, je rozšiřitelný, přidal jsem i ukázkové rozšíření pro zálohování gitem. Nepodporuje vícevláknové stahování a zatím si ani neumí poradit s nestabilním připojením.

Budu rád za jakýkoli feedback, pull-requesty apod. :-)

P.S:
A samozřejmě, pokud znáte podobné nástroje, pořád se o ně pls podělte zde v diskuzi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0