Autor Zpráva
Honza H.
Profil *
Dostal jsem od známého dotaz, jak udělat E-shop. Podle toho, co jsem si přečetl na tomhle fóru je mi jasné, že to není žádná legrace (PHP). Onen známý " kdesi cosi " slyšel o SW na tvorbu E-shopu, který si může sám udělat. Podle mého něco slyšel o FP a špatně to pochopil nebo mu to někdo špatně vysvětlil. Ale z druhé strany. Existuje možnost si nechat udělat E-shop ( a za kolik ), aby si správu obchodu zákazník obsluhoval sám. Jednalo by se o výměnu a doplňování položek, fotografií, cen ... V podstatě aby si nemusel na běžnou práci platit programátora. Nešlo by o E-shop supermarket, ale spíš o " krámek na rohu " . Díky za radu
lukysy
Profil
Honza H. Existuje a jejich celá řada. Většinou to jsou menší společnosti, které dělají ten e-shop pár lidem a tudíž s nimi úzce spolupracují a dělají jim ty e-shopy přímo na míru co se vstupních databází a podobných věcí týče. Většinou ho potom majitel ovládá přes webové rozhraní.
Honza H.
Profil *
Znáš nekoho, kdo se tím zabývá ? Ale jenom seriózně ( spíš bych to měl dát do sekce práce a zakázky )[i][/i]
mgiel
Profil
Můžu ti nabídnout jestli chceš ušetřit e-shop na míru a to již připravené moduly + instalace,webhosting,grafika,úprava fotografií atd.Ovšem všechno se musí předělat tak aby to vyhovovalo zákazníkovy ,takže je stejně potřeba vše překopat a předělat.Cena se odvíjí od náročnosti zákazníka.Samozřejmě nejde o komplet new shop ,ale programátor mi říkal že pod 6 tis cena asi nebude.Jestli chceš podrobnosti ti zjistím,ale stejně potřebuji víc info abych ti mohl řict nějakou cenu.Kdyžtak napiš na mgiel@aria-studio.com

Další variantou je vytvoření takového supermini-eshopu,budeme ho připravovat v nabídce- jednalo by se o základní sortiment setříděň podle kategorií obrázek + popis ,samozřejmá je vlastní editace,plus web dle vlastních představ -cenu bych viděl něco kolem 3-4 tis.Ale nebudu nic slibovat ,já jsem jen grafik :)
Honza H.
Profil *
Dík za nabídku. Budu to tlumočit zákazníkovi, ale bude to asi chvíli trvat, tak prosím o trpělivost.
mgiel
Profil
Neboj ja nikam nejedu :) jsem online 24 hodin denne z toho 8 hodin opřenej hlavou o klavesnici :)
Karel
Profil
Ja bych zase potreboval vedet, jestli existuje nekde nejaky zdroj v PHP na databazi nemovitosti pro realitni kancelare. Dodelal bych si to sam. Je to jednoduche - databaze, kde by bylo treba podle cisla nemovitosti (nebo nejakeho kodu) naskladane dalsi informace - obrazek, cena, adresa, a tak dale... Poradite? Hodlam se do hledani a programovani pustit az po vanocich, ale tak za dotaz nic nedam, ze. Dik.
Yuhů
Profil
Viděl jsem Vlčouna, že si hraje s nějakým shopem generovaným off-line z lokální databáze. Bylo to docela hezké, ale nepamatuju se, jak to dopadlo, zda to nakonec použil. Zeptám se ho.
Honza H.
Profil *
Náhodně jsem narazil na hotový obchod na Hyperlink.cz Prosím o názor http://www.hyperlink.cz/default.aspx?server=1&section=145
mgiel
Profil
Už když vidim že tam je napsáno platba na rok,tak bych to nechtěl.Uvažoval bych,že když už si pořídím e-shop tak ho nebudu mít na 1 či 2 roky.Tak třeba za 5 let jim tam nasázíš 25 tisíc.To už se dá pořídit vlastní a s větším prostorem.Zase je pravda že tam to maj už pěkně nachystaný,no a e-shop má přece vydělávat,takže by 5 tis neměl být problém.
llook
Profil
To nevypadá špatně, podíval bych se na nějaké obchody, které na tom běží jestli to je to, co chce. Podobnou službu nabízí ještě několik firem, třeba Zoner se svým Zoner Inshop, ale je dražší (od 990/měs), takže pro krámek na rohu to asi není.

Samozřejmě existují i volně šiřitelné aplikace pro elektronické obchody, ale tam je problém v tom, že je někdo musí zprovoznit a udržovat a také málokdy umožňují elektronické platby.
Yuhů
Profil
Reaguji sám na sebe. Už vím, jak se jmenuje ten program. Vlčoun k němu říká:

"GEN-e-shop je jednoduchej, přímočarej a dost svázanej (pro mě
jako laika), měnit můžeš barvy a písma, strukturu ne. "

Je to soft pro trorbu off-line stránek s obchodem, na web se to hodí přes FTP.
ajvn
Profil *
gen-e-shop je pro krámek na rohu docela v pohodě (v poměru cena/výkon) - po zaučení ho může obsluhovat i osoba se základní znalostí PC, hromadné přecenění nebo přejmenování položek se dá dělat v excelu, na stránkách výrobce jsou odkazy na fungující shopy
llook
Profil
Aha, takže to byl dotaz na offline generátor e-shopu. Tak to zmíním ještě WebGen, ten prý umožňuje změnu vzhledu pomocí šablon a platby kartami.
Na té stránce je i demo ke stažení.
Vláďa
Profil *
Mohu doporučit výše zmíněný www.webgen.cz. Sám jsem s ním začal pracovat jako naprostý počítačový laik a systémem
pokus - omyl jsem se dopracoval k určitému výsledku: http://www.fenclvladimir.cz Velká výhoda tohoto programu je, že si jej můžete stáhnout v demoverzi, která pro zmíněný "krámek na rohu" bohatě postačí.
Rozhodně to stojí za pokus.
Honza H.
Profil *
Dostal jsem tip na GEN-E SHOP a stáhl si jeho DEMO GEN-E SHOP-DEMO.Asi 20 minut zkoumání co to umí a co neumí a první funkční E-shop byl na světě. Generuje to přímo HTML, který se odkazem prolinkuje s domovskou stránkou. Téměř veškerou grafiku lze upravovat. Pouze Interaktivní tlačítka se zobrazují jako text, ale třeba to taky půjde změnit. Celá ta legrace stojí 3000,- bez DPH a je to cena za produkt a ne pronájem. V mém případě je zřejmě rozhodnuto. Jednoduše geniální - geniálně jednoduché. Zkrákta to může ovládat i úplný začátečník neznalý programování.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0