Autor Zpráva
david78
Profil
PSPad má nejaký problém s ukladaním do utf-8.
Prejaví sa to, keď vložíte nejakú diakritiku do súboru.php.
Samozrejme mám nastavené ukladanie do utf-8 v prednastaveniach programu. (Nastavení - Program...)
Komodo edit mi zahlásil, že súbor je v cp-1250.
Neviem, či som blbec, alebo na niečo zabúdam. Nikto iný s týmto problém nemá? Inak mám ten program rád, má niektoré fajn funkcie.
jenikkozak
Profil
Nevím, jakých verzí se to týká, ale může pomoci kliknutí na Formát > UTF-8 (bez ohledu na to, jestli tam je, nebo není zatrhávátko).
Joker
Profil
david78:
PSPad má nejaký problém s ukladaním do utf-8.
Ne, nemá.

Samozrejme mám nastavené ukladanie do utf-8 v prednastaveniach programu. (Nastavení - Program...)
Které nastavení máte na mysli?
Nevšiml jsem si takové položky v nastavení.
Kódování se nastavuje v menu Formát, viz [#2] jenikkozak.
Bubák
Profil
david78:
alebo na niečo zabúdam
Jaké kódování pro zmíněný soubor ti hlásí PSPad? Najdeš to ve stavovém řádku.

Můj tip, že k tomu došlo tak, že v PSPadu máš zapnutou autodetekci kódování, ta selhala, třeba proto, že v souboru žádná diakritika nebyla a po přidání textu s diakritikou se soubor ukožil v kódováné podle autodetekce, tedy Windows-1250.

Zapnutí/vypnutí autodetekce najdeš v menu Formát, viz [#2] jenikkozak, já doporučuji mít autodetekci zapnutou a kódování přepínat v menu Formát.
V Nastavení - Program... najdeš zapnutí/vypnutí BOM, pokud ukládáš .php soubory, které se budou includovat, tak je důležité mít BOM vypnutý.
david78
Profil
Bubák:
Jaké kódování pro zmíněný soubor ti hlásí PSPad? Najdeš to ve stavovém řádku.
Naozaj, je tam Windows- CP1250. Ale len v prípade, že mám zapnutú automatickú detekciu CP. Ak nie, veselo hlási utf-8.

jenikkozak:
bez ohledu na to, jestli tam je, nebo není zatrhávátko
A to ma práve neustále mýlilo. Myslel som si, že keď je to zatrhnuté, tak sa to tak ukladá. Potom mi nieje jasné, prečo to je zatrhnuté.
Ale stačilo na to kliknúť a v záložke sa objavil červený trojuholník, indikujúci neuložené zmeny v dokumente.


Takže ďakujem za rady.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0