Autor Zpráva
jrw
Profil
Zdravím,

je nutné po každém sloučení dvou větví (merge) udělat commit? A nebo stačí když jsem commitoval už v té slučované větvi?


Díky
Kubo2
Profil
jrw:
je nutné po každém sloučení dvou větví (merge) udělat commit?
Nie, nie je. Git má niekoľko stratégií zlučovania a vždy sa pokúša o najjednoduchšie možné zlúčenie. Pri niektorých stratégiách (ako je napr. fast-forward) sa commit nevykonáva, Git iba automaticky začlení zmeny do lineárnej histórie vetvy, do ktorej sa začleňuje. Pri iných (príkladne recursive strategy a tiež pri manual merge) sa už vykonáva commit. Vzniká pritom takzvaný merge commit, ktorého zvláštnosťou sú dva rodičovské commity.
Škoda že píšem z mobilu, napísal by som ti to podrobnejšie, ale musím poukázať na výborný český návod, vďaka ktorému som sa Git naučil - http://git-scm.com/book/cs a tiež ťa tam odkázať na článok o zlučovaní vetiev.
jrw
Profil
Díky za odpověď, ptám se na to proto že jsem slučoval dvě větve, dev do master a byl to právě případ recursive strategy což mě překvapilo. Pak jsem to poslal na bitbucket (git push) a tam se zobrazily dva commity najednou. Což mě překvapilo podruhé. Jaký je v tomto případě další postup. Musím udělat něco extra a nebo můžu normálně pokračovat? Ty texty už jsem četl ale bylo to dávno, přečtu si to ještě jednou.


Díky
Kubo2
Profil
jrw:
tam se zobrazily dva commity najednou.
Mám taký pocit, že jeden z nich bude ten merge commit. Určite môžeš normálne pokračovať v práci.
jrw
Profil
Už jsem tam poslal další kommit a je to v pohodě, díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0