Autor Zpráva
bicebs
Profil
Ako mám nainštalovať phpmyadmin 4.2.0 all languages.zip na webzdarma.cz? Stiahol som dobrú verziu? Je vlastne phpmyadmin bezplatný?
Fisir
Profil
Reaguji na bicebse:
Je vlastne phpmyadmin bezplatný?
Je.

Víš vůbec, na co vlastní verzi phpMyAdmina potřebuješ? phpMyAdmin od WZ nestačí?
bicebs
Profil
Keď som tam niečo zapisoval do databázy tak mi tam zapísalo niečo iné tak mi poradili aby som tam dal novú verziu phpmyadmin.
jenikkozak
Profil
Můžeš uvést, co se ti uložilo jinak, než jsi chtěl?

Myslím si, že i kdyby to šlo na ten server nainstalovat, nefungovalo by to s tamními verzemi PHP a MySQL, které budou nejspíš sto let staré.
Jan Tvrdík
Profil
bicebs:
Co takhle použít Adminer? Nahraješ na server jeden PHP skript a máš nainstalováno.
bicebs
Profil
zapísal som
CREATE TABLE `uzivatelia` (
`id` INT NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
`prezivka` VARCHAR( 50 ) NOT NULL ,
`email` VARCHAR( 50 ) NOT NULL ,
`heslo` VARCHAR( 10 ) NOT NULL ,
`jeadmin` TINYINT DEFAULT '0' NOT NULL ,
`pripomenute` DATETIME NULL ,
`registraciadokoncena` TINYINT DEFAULT '0' NOT NULL ,
`jeblokovany` TINYINT DEFAULT '0' NOT NULL ,
PRIMARY KEY ( `id` )
);
a potom tam bolo

Pole Typ Nulový Predvolené Linkovať na Komentáre MIME
id int(11) Áno NULL
prezivka varchar(50) Áno NULL
email varchar(50) Áno NULL
heslo varchar(10) Áno NULL
jeadmin tinyint(10) Áno 0
pripomenute datetime Áno NULL
registraciadokoncena tinyint(10) Áno 0
jeblokovan tinyint(10) Áno 0
fandaa
Profil
bicebs:
A co je na tom špatně?
Už to vidím, NOT NULL na NULL? U mě se to vytváří správně.
Fisir
Profil
Reaguji na bicebse:
Nejlepší bude ten Adminer zmiňovaný Honzou Tvrdíkem v [#5], prostě jenom nakopíruješ. Sám ho spokojeně používám.
rafej
Profil
Pokud si vzpomínám, tak na webzdarma to takhle je. Nelze nastavit sloupec na hodnotu NOT NULL. Když jsem s tím před lety laborovala, tak se mi to nepodařilo obejít.
bicebs
Profil
Adminer som stiahol a nahral na svoj webzdarma aj tak to nepomohlo.
Fisir
Profil
Reaguji na bicebse:
Pak si stěžuj na podpoře Webzdarma.
bicebs
Profil
Tak to tam funguje normálne ak to chcem zmeniť tak tam musím nainštalovať novú verziu phpmyadmin. Ako to tam mám nainštalovať?
jenikkozak
Profil
Nové tabulky se v databázi nevytvářejí tak často. Bude rychlejší je jednorázově vytvořit přes PHP.

Ako to tam mám nainštalovať?
Pokud není nějaká přenosná verze PhpMyAdminu, tak ti to asi nepůjde.
Krakatoa
Profil
bicebs:
Webzdarma nepoužívám. Nepopsal zakopaného psa rafej?
Co se týče instalace phpmyadmina, dokumentaci máš v archivu: doc\html\index.html
Co si pozpaměti pamatuju tak ručně to dělám: nakopíruju soubory z archivu, vytvořím kopii config.inc.php z config.sample.inc.php, upravím config.inc.php, naimportuju do databáze examples\create_tables.sql, naimportuju do databáze pár sql příkazů popsaných v doc\html\index.html, nakonec smažu složky examples a setup. Takto to zhruba dělám na localhostu ve win, myslím, že by to mělo jít i tobe na webzdarma. Možná to pude i přes ten setup, ale s tím já se nikdy nezkamarádil.
Enko
Profil
bicebs:
Jen si dovolím dva postřehy. Pole heslo má schválně jen 10 znaků? Proč? Dělaáš nějaké hashování se solením nebo ukládáš hesla "tak jak jsou"? Snad nemusím říkat možné následky a proč to je špatně...
Nechápu proč strácet svůj čas s takovým to hostingem. Ano, je sice zdarma, ale za jakou cenu?
bicebs
Profil
Ďakujem za odpovede. O nedostatkoch viem a budem ich opravovať.
bicebs
Profil
Krakatoa:
Našiel som si tu návod ako to spraviť http://navody.c4.cz/phpmyadmin-instalace-a-cestina
ale neviem či to treba nakopírovať celé súbor po súbore alebo ako lebo keď rozbalím stiahnutého phpmyadmin tak tam toho je veľa.
Kajman
Profil
A ten návod jste četl? Je tam napsáno, že je potřeba zkopírovat všechny soubory.

Proto je jednodušší používat Adminer viz [#5]
bicebs
Profil
Adminer som tam dal a nepomohlo.
CZghost
Profil
bicebs:
Tak změň hosting. Rád bych ti doporučil nějaké, ale poté, co moderátor zchladil můj předchozí návrh (přesněji ho hodil do koše), tak to nebudu raději pokoušet :-) Ale něco ti můžu doporučit: Hledej :-)
bicebs
Profil
Na hostingu endora.cz znamená žiadny not null alebo ako to tam treba nastaviť?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0