Autor Zpráva
Fsf
Profil *
Hezký den,

už roky používám PSPad a chtěl bych změnu. Bohužel na mě zanechal několik požadavků - hlavně úpravu souborů přímo na FTP. Chtěl bych něco jednoduchého jako Sublime Text, ale v něm jsem nenašel možnost úpravy souborů "online".

NetBeans prosím ne, chci opravdu něco jednoduchého jako Sumblime Text.

Díky za rady
Amunak
Profil
Používej FileZillu jako plnohodnotný FTP klient a nastav si, ať se ti txt,php,html soubory apod. otevírají v Sublime. Pak stačí jen najít soubor na FTP, ťuknout pravým, dát edit, a FileZilla si pak sama hlídá změny, zeptá se, jestli to tam chceš nahrát zpátky a tak... Není to asi až tak pohodlné jako PSPad, ale zase máš dobrého FTP klienta a nemuusíš se omezovat výběrem IDE. Navíc těch s přípojením na FTP zas tolik není.
Fsf
Profil *
Ok, asi to nebude tak pohodlné, ale zkusím se na to přeučit. Ačkoliv nechápu, proč do IDE tuto funkčnost nedávají.


Omlouvám se, ale přijde mi zbytečné zakládat nové téma. Chtěl bych se k Sublime Text 3 zeptat, pokud kliknete například na nějaký <div>, podtrhne vám i </div> (kde tag končí). Jenže dost neviditelně, dá se toho změnit? Aby se mu například změnilo pozadí? Nebo nedá se nějak vybrat veškerý obsah mezi tagy? (že by mi to označilo vše mezi <div>...</div> nejlépe i s tím div ale klidně bez


Dále ještě zda umí hromadně u souborů najít a nahradit nebo najít (jde mi o to, aby to udělal třeba u 20 souborů). Omlouvám se za hloupé dotazy, ale je to nezvyk :)
juriad
Profil
Protože provádět změnu přímo na serveru je v praxi sebevražda. Co když se náhodou něco nepovede? Pokud provádíš větší změny, nemusíš je dokonce být schopen dostatečně rychle či vůbec vrátit zpět. Máš vůbec zálohu aktuálního stavu pro případ selhání serveru?
Z těchto důvodu se většinou používá nějaké komplexnější řešení, které zajišťuje verzování projektu, jeho sestavení, otestování a následný upgrade serveru.
Po možnosti editovaní vzdálených souborů po FTP prostě není poptávka ze strany pokročilých uživatelů IDE, kteří to s programováním myslí vážně.
A hlasy bastličů je lepší nevyslyšet a raději jiim nabídnout alternativu, která je bezpečná.
Fsf
Profil *
Aha jistě, to chápu. Taková situace mě ani nenapadla, protože v praxi často neupravuji žádný web s velkou návštěvností, kde by vadilo kdyby chvilku nešel. Každopádně takhle to chápu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0