« 1 2
Autor Zpráva
blamage
Profil *
Tak zdravím zase v diskuzi :))))

Dočetl jsem se tady že by občas měl někdo dotazy k FP2000-2002. Protože jsem s tímto produktem hodně pracoval mohu Vám nabídnout mnoho užitečných rad a tipů. Včetně pomoci s konkrétním řešením nějakého problému. Pokud máte někdo problém s FP či jste narazili při tvorbě webu na zádrhel a nevíte si rady klidně mi tady napiště a uvidíme co se dá dělat...

Ahojky:o)
Yuhů
Profil
to jsme rádi, blamage. Určitě se tady pro tebe nějaké dotazy objeví. Kdyby ses přihlásil nebo na sebe dal kontakt, bylo by to ještě lepší.
Noira
Profil *
Moje zkušenost s FrontPage
- protože jsem prostě nic jiného k dispozici neměla, začala jsem s ním experimentovat, abych zjistila, že ty jejich šablony jsou krutá lež
- celou šablonu stránek jsem si napsala sama v CSS pozicování s pomocí různých layoutů na webu a pak se to učila, dokud to nefungovalo
- a samotný obsah stránek už jsem plnila do šablon ve Frontpagi 2000 (2002 je daleko lepší) s tím, že se ale pořád hrabu v kódu, na druhou stranu on si prostě přečte moje CSS a já už jenom označím odstavce a kliknu. Tohle je myslím to, co Yuhů tak chválí, na samotnou editaci textu je báječný.
Jinak CSS dělám v Top Style Lite, už nikdy nic jiného, zvláště to, co to umí a barvama je pošušňání. (nabízí korespondující barvy, kontrastní, pojmenované...všechny známé palety)

Teďka jsem si nainstalovala PSPad, protože pokud stejně píšu víceméně v kódu a přepínám na náhled, tak bude lepší si pořídit pořádný editor s náhledy v prohlížečích a ne Frontpage, který mi nabízí jenom svůj podivný náhled a IE. Taky se mi zamlouvá správa projektů, FTP...

Ovšem rozumím tomu, jak je tenhle editor pro někoho, kdo tomu nerozumí nebezpečný, zvlášť se svou lživou nabídkou různých doplňků, na které musí být drahý spec. hosting.
Noira
Profil *
Frontpage má jednu zásadní nevýhodu - nedonutí tvůrce stránek učit se něco nového. Ten, kdo používá Frontpage a "zamiluje si ho", nikdy nebude chtít používat čisté HTML, PHP nebo JavaScript, protože ve Frontpage stránku udělá 10x rychleji a jednodušeji. Ale jeho stránky budou také podle toho vypadat...
S tím nemůžu souhlasit. PHP zatím nepotřebuju a skripty mám od různých služeb typu Blueboard.cz. samotné články na mých stránkách ( zrcadlo.mysteria.cz ) jsou všechny do jednoho dělané ve Frontpagi a teď přecházím na PSPad. Ale OK, souhlasím, bez toho poctivě naučeného CSS by mi byl Frontpage asi naprd.
FP je dobry start, ale clovek musi hned na zacatku vedet co tvori
S tím souhlasím. A hlavně musí vědět, že v Microsoftu je vždycky nějaký problém. Viz moje konfrontace se šablonami. Kdyby frontpage nabízel šablony např. v CSS, normálně korektní, použitelné, tak by to byl začátečnický program století. Takhle se s nimi nedá udělat nic jiného, než vykrást grafika.
Yuhů
Profil
Noiro, to je všechno hezky napsané a je to pravda.

> Kdyby frontpage nabízel šablony např. v CSS, normálně korektní, použitelné, tak by to byl začátečnický program století.

Ostatně mě stále ještě fascinuje, že žándý výrobce softwaru takový software nehodil na trh. Já jsem si už před sedmi lety myslel, že se to do roka do dvou takový software objeví. A ono furt nic. Na tom za chvíli někdo vydělá miliardy.
Klára
Profil *
Frontpage hodnotit nemůžu, protože jsem ho ještě nezkoušela. Jen mě překvapuje, jak často se říká, že je dobrý na to, aby člověk nějak začal.
Já jsem začínala tak, že jsem se učila tag po tagu, od úplně nejjednodušších věcí k složitějším, když jsem narazila na problém, začetla jsem se na JPW. Ted po čtyřech měsících se sice pravda, že netvořím nic úžasného, ale použitelné to je a hlavně rozumím všemu co v kodu mám (no občas se po dvou měsících taky nepochopím, co jsem tím myslela, to abych nekecala).
Takže bez FP to zvládne uspokojivě i úplný začátečník, který nadto předtím neměl žádné nadstandartní počítačové zkušenosti a studuje humanitní obor. Na kurzech jsme to zkoušeli učit seniory (60 - 80 let) kteří mají často problém s uložením obrázku a taky to zvládli a měli radost, když viděli, jak se jim to pod rukama mění. Jen by na to bývali potřebovali víc času.
EXCOM
Profil *
ja pouzivam FP od verzie 97 cez 98-2000-2002 a momentalne 2003. z mojej skusenosti mozem povedat ze je to vysoko strohy editor ktory poskytuje maximalnu flexibilitu pre vytvorenie stranky. ma zaklad co je nutne na vytvorenie stranky, je to skvely textovy editor a poskytuje presne to co dokaze clovek spravit a chce spravit. nikdy som nepouzival reklamne features ktorymi sa ohana ako nepouzivam vo photoshope kadejake pluginy na modifikovanie grafiky.. je to o cloveku co dokaze. dolezite je aby vam dali do ruk sekac a kladivo a vy nim dokazali vytesat sochu.. podmienky su rovnake pre vsetkych. ak na to clovek ma, dokaze spravit dobry web aj v notepade aj v FP aj v kadejakom inom editore..

preto stale nechapem preco sa tu kyda na software s ktorym tu vlastne nikto nema ani poriadnu skusenost a tym nevie objektivne posudit nejaku tu kvalitu tohoto produktu.. dojde mi to dost detinske a vobec nie profesionalne. 1000 ludi 1000 chuti tak preco vsugerovavat chut , kazdy si vyberie sam..

bola tu este otazka ohladom CSS.. FP fantasticky spolupracuje s CSS a ma na to skvely editor ktory sa hned po zadani refreshuje a vysledok je vidiet hned v editovacom rezime.. v FP2000 mali v tomto chybu, v 2003 to dokonalo spolupracuje medzi html a css editaciou.. treba si to odskusat.. a este nerozumiem o akych CSS sablonach sa to tu bavi.. ved si spravim svoj stylesheet_<meno_sablony>.css a uz si ho potom len volam tam kam chcem... kde je ako problem?
Anonymní
Profil *
Frontpage je dobry editor.
Frontpage by byl lepsi editor, kdyby tam nepchal ty svoje meta tagy a ine prasarny. proste aby neprepisoval kod pri kazom ulozeni.
Vasek
Profil *
Řekl bych, že máte všichni pravdu, každý by si měl najít na tworbu co potřebuje. Všechno má své. Jsem uživatel, který dělá web tak 2x do roka a FP mi stačí. Spíš mě mrzí, že se prakticky nedá sehnat webhosting, který podporuje Front Page Extensions a to FP velice utlumuje. Pouze můj názor...
EXCOM
Profil *
Anonymní Zasláno: 7.8.2005 09:22:30 > no s tymto FP urcite problem nema ak ich tam nedas alebo zmazes, tak po presejvovani ti ich tam urcite neda...
Leo
Profil
"Spíš mě mrzí, že se prakticky nedá sehnat webhosting, který podporuje Front Page Extensions a to FP velice utlumuje."

Co je dobre, podporuje to totiz standardni zpusoby reseni (treba u prace s formulari) a ne nejake jejich nesmyslne webboty ci co. Mym nazorem je, ze ve vyslednem kodu stranek by nemelo byt poznat, v cem byly tvorene / vysledkem - na rozdil treba od wordovskeho dokumentu - je standardni obecne srozumitelny kod napiklad v HTML. Leo
Laco
Profil *
Pokud máte někdo problém s FP či jste narazili při tvorbě webu na zádrhel a nevíte si rady klidně mi tady napiště a uvidíme co se dá dělat...

Vedeli by ste mi prosim poradiť ako mám rozchodiť šablonu DWT, skúšal som už všetko možné aj nemožné, no stále mam v okne "Šablony DWT" prístupnú iba jednu možnosť a to "Spravovat upravitelné oblasti" Celý postup som vykonal presne do bodky podľa nápovedy, skúšal som aj rôzne zmeny v nastaveniach ale výsledok je nulový. Som z toho zúfalý. ....ináč je to tu výborná stránka, sú tu velmi zaujímavé názory z ktorých sa dá vydláždiť tá zlatá stredná cesta. ... Ďakujem vopred za radu
Anonymní
Profil *
Ehm, tak jedny nejmenované stránky dělané CELÉ ve FP + dodelane php ziskaly nejlepsi design roku. Nevim, zda je to spam, ale abych ukazal, ze se ve FP da neco udelat, mrknete na FANTASTICKE STRANKY http://k-design.wz.cz jsou fakt suúper
Yuhů
Profil
k-design.wz.cz asi není nejlepší příklad hezky udělané stránky. Osobně bych tohle ve FrontPage dělat nechtěl. Právě že tohle je dost stará škola HTML (tabulky, staré atributy). Vtip FrontPage je v tom, že se v něm naopak dají dělat stránky velmi moderně.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0