Autor Zpráva
Sylar
Profil
Zdravím,
snažím se nějak detailněji vyzkoušet sublime text 2 a většina věci se mi již podařila nastavit, ale něco stále ne a ne. Konkrétně nevím jak na pluginy SublimeLinter a BracketHighlighter .

1) SublimeLinter
Podařilo se mi jej přes Package manager nainstalovat, ale dál nevím co a kde nastavit, aby začal kontrolovat syntaxi při psaní kódu.

2) BracketHighlighter
TAdy se mi podařilo nastavit téměř vše, ale moc se mi nelíbí jak funguje. Neumí např. najít koncovou závorku v PHP, pokud je mezi vloženo html či javascript. Sublime text samotný ji přitom zobrazí správně, ale pouze ji podtrhne a to je jako zvýraznění, alespoň pro mě, nedostatečné.

function funkce($abc) { // pokud mám kursor u této zárovky ...
  $abc += 1;
?>
<p>testovací odstavec</p>
<?php
  $abc += 2;

  return $abc;
} // ... tuto závorku to nezvýrazní, protože bylo php přerušeno ?> a znovu otevřeno <?php

3)
V rámci delšího souboru pak zjišťuji, že sublime text dokáže párovat závorky nebo tagy (podtržením) pouze do určitého počtu znaků. Pokud mám třídu např. o 1000 řádcích, její složené závorky mi nedokáže označit jako "spárované" . V BracketHighlighter jsem našel v nastavení možnost udat počet znaků, po které se párování provádí, ale přímo v nastavení sublime text 2 jsem nic takového nenašel. Lze to, aby pároval závorky/tagy napříč souborem, i delšího?

4)
PsPad má možnost dát na vybranou linku záložku s určitým číslem a přes ALT+číslo je pak možné mezi těmito záložkami rychle přeskakovat. Má tuto možnost i sublime text 2?
// EDIT: toto už jsem našel, ctrl + f2 a následně f2 :)

Dokážete mi prosím někdo kdo se sublime text 2 pracujete s těmito ošemetnostmi poradit?
IdemeNaHavaj
Profil
Ja používam sublime text 2 ale SublimeLinter mi vždy hlási error a ukončí sa a rovnako som ho inštaloval cez package control
final_
Profil *
Prečo neskúsite novšiu verziu sublime text 3?
Sylar
Profil
IdemeNaHavaj:
A pouze jsi jej nainstaloval a nic dalšího jsi už dělal nemusel? Nějak jej dodatečně spustit, aby začal kontrolovat?

final:
O co je 3ka lepší než 2? Já jsem včera 3ku nainstaloval, rychle jsem ji proklikal, ale na první pohled mi přijde stejná.
IdemeNaHavaj
Profil
Sylar:
Iba nainštaloval a nič iné, ja sa v tých nastaveniach nevyznám
Zechy
Profil
Sylar:
- SublimeLinter dle popisu je jen pro ST 3.
- BrackerHighlighter má obdobný problém, dle popisu probíhá veškerý současný vývoj na ST3, ale je tam i odkaz na GitHub, kde je ST2 verze, akorát to budeš muset nainstalovat ručně.
Sylar
Profil
Zechy:
Jak jsem psal výše, zkusil jsem ST3 včera nainstalovat a zatím jsem jen zjistil, že třeba nemá složky pro nahrání nového Theme nebo pro nahrání package manageru - v tomto bude tedy zcela odlišný od ST2. Večer mám v plánu se mu podívat na zoubek a pokud se mi podaří nějak package manaer nainstalovat, zkusím i ten sublimeLinter a BracketHighlighter jestli budou na 3ce fungovat.

Já do toho ST2 ten BracketHighlighter instaloval klasicky přes package manager, je tedy možné, že se mi tam nainstalovala verze pro ST3?
Zechy
Profil
Sylar:
Myslím, že když vyvíjí jenom ST3 verzi už, tak na package control bude asi už jen trojková.
Sylar
Profil
Tak jsem vyzkoušel fčnost pluginů v ST3 a realita je bohužel stejná jako u ST2, popisováno výše [#1].

BracketHighlighter - zvýraznění závorek neproběhne pokud jsou mixovány dva programovací jazyky do sebe - javascript v html, html v php atd.

SublimeLinter jsem nainstaloval, k němu i sublimeLinter-php/sublimeLinter-phpcs a ještě jsem zkusil i commandPalette, tj. co jsem všechno našel v návodech k instalaci, ale pořád ani ťuk. Nejspíše mi pořád chybí něco doinstalovat nebo spustit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0