Autor Zpráva
logging
Profil *
Zdravím,

pro vývoj, kdy jsem přešel na IDE jsem používal Netbeans. Posledních cca 6 měsíců jsem přešel na PHPStorm. Také jsem přesedlal na Os X z Windows, kde jsem začal mít trochu problém s oběma editory. Na Windows vše fungovalo krásně plynule, ale na Os X oba editory jsou pomalejší a řekl bych takové zasekané. Nesetkal jste se s tím někdo ? Hledal jsem na internetu a někde jsem narazil, že to bylo sváděno na Javu pro Os X, ale již proběhlo hodně updatů, ale stále s tím nejsem spokojený. V práci dělám 8 hodin na Windows - PHPStorm a pak večer, když se dám doma k Os X - PHPStorm, tak je to znát, jak se to chová hůře. Budu rád za každou informaci, která mi k tomuto problému unikla
pcmanik
Profil
logging:
Mám rMBP 15" late 2013 a netbeans je tragédia, spúšťa sa neprimerane dlho a práca s ním je tiež neskutočne pomalá.
Keby mám ďalej pracovať s javou robím určite s iným prostredím.
Čo spôsobuje tú pomalosť nemám tušenia, ale celkovo mám pocit že všetky javové aplikácie su pod OS X pomalé.

Možno by bolo lepšie poohliadnuť sa po inom nástroji, na výber máš z viacero.
logging
Profil *
Tak se podařilo vyřešit PHPStorm - problém byl v OpenJDK, který tam byl. Odinstaloval jsem a přeinstaloval celou Javu a PhpStorm na verzi 8.0.2 a opět to švihá. Celou dobu jsem hledal řešení na anglických webech a dnes poprvé česky a povedlo se :-D

Momochodem - jaké jiné nonJava IDE se nabizeji ? (pro zajímavost)
joe
Profil
logging:
Napsal bys prosím méně zkušeným uživatelům, jak Javu/OpenJDK odinstalovat na MacOS? Mám OS X nějakou dobu a pořádně ještě nevím jak na takové věci, nicméně používám na Yosemite Netbeans a zase tak pomalé mi to nepřijde, asi jako na Windows. Díky.
pcmanik
Profil
joe:
Tu máš návod na odinštalovanie.

Netbeans je ale celkovo pomalé a to mi na tak drahom stroji dosť prekáža.

logging:
Momochodem - jaké jiné nonJava IDE se nabizeji ? (pro zajímavost)
Na wiki sú nejaké príklady, prečo je väčsina napísana v Jave netuším.
Ževraj sa to dá aj cez originál IDE od Applu - Xcode ale to som neskúšal.
joe
Profil
pcmanik:
Díky.

Netbeans je ale celkovo pomalé
Mně se NetBeans zdají být daleko rychlejší než PhpStorm / WebStorm, navíc mají pro mě příjemnější uživatelské rozhraní. A to jsem "testoval" jen dobu spuštění a pak psaní kódu, kde mi NetBeans napovídaly daleko lépe a rychleji.
logging
Profil *
Přikládám ještě návod na Javu, který jsem použil já http://emmanuelbernard.com/blog/2012/10/31/no-more-java-preferences-for-you/

pcmanik:
Díky. Xcode je jediny, který také znám,ale nezkoušel jsem. Zatím jsem opět spokojen s PhPStormem.

Pro ostatní jak jsem postupoval:
1. dle odkazu, který tady uvádím jsem pohledal, zdali tam nemám openJDK
2. odebral jsem PHPStorm a prošel, zdali někde nezůstaly zbytky souboru atd.
3. stažení Javy od Oraclu http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html a instalace
4. staženi PHPStorm verze 8.0.2 Build PS-139.732 (10.prosince 2014) - někde jsem se dočetl, ze je bezproblémový, ale link jsem už nenašel, kde to bylo psáno

Zatím spokojenost, protože jsem měl problémy, které jsou popisovány (slideshow) zde http://devel.cz/otazka/strasne-pomaly-php-storm

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0