Autor Zpráva
Krog150
Profil *
Napsal jsem knihu a rád bych jí rozdělil do odstavců a veršů, jako to má Bible. Nechci to dělat ručně, nýbrž automaticky v OpenOffice Writeru.

Mám tam kapitoly oddělené nadpisy, odstavce oddělené volným řádkem, no a věty oddělené tečkami :D

Rád bych u každého odstavce měl to velké číslo, a u každé věty to malé číselko, jako to má Bible. Jak na to?
lionel messi
Profil
Krog150:

1. Obrátil by som sa na iné fórum venované buď všeobecnej PC tematike (pc.poradna.net) alebo nejaký support OpenOfficeu, ak nejaký existuje, zdá sa mi, že tvoj problém nesúvisí s tvorbou webu.
2. Alebo by som skúsil dačo teologické.
snazimse
Profil
Krog150:
Rád bych u každého odstavce měl to velké číslo, a u každé věty to malé číselko, jako to má Bible. Jak na to?

Ručně nebo programem, program neznám, musíš pohledat...
juriad
Profil
Tady je asi největší problém v tom, že tu knihu máš v nějakém formátu, se kterým je těžké pracovat; nejspíš to bude odt, doc nebo docx. Jsi tedy omezený programy, nebo řekněme kancelářskými balíky, které s těmito formáty pracují. Ony samy mají nějaké možnosti programování v sobě pomocí maker.

Zamysli se nad tím, zda vůbec je reálné něco takového automatizovaně provádět s textem, který je už naformátovaný.
I kdyby nebyly problémy s ničím jiným, tak poznat hranici věty je značně netriviální. Jsou i jiné oddělovače: otazník, vykřičník. V případě přímé řeči je tečka před uvozovkou. Přímá řeč je obecně pěkná potvora; nejsem si jistý, jak bych ji chtěl řešit. Tečka, kterou jsi uvedl se píše i ve zkratkách, datumech, řadových číslovkách.

Pokud je toto číslování velice důležité pro tvoji knihu, asi bych ji předělal do jiného formátu:
Co věta, to řádek. Co odstavec, to prázdný řádek. Nadpis začíná takovým počtem znaků #, jaká je jeho úroveň. Nevím, jaké další formátování potřebuješ v samotném textu knihy.
Z takového způsobu uložení bys pak knihu mohl velice snadno generovat do jakékoli podoby. Já osobně bych z toho generoval texový zdroják a ten překládal do pdf.
Krog150
Profil *
Zvládli to kdysi s Biblí, moje kniha je kratší, musí to jít! :D


I Korán a Kniha Mormonova jsou rozděleny do veršů. Verše často neznamená věty. Ukázka Bible: bible21.cz/wp-content/uploads/2010/12/BIBLE21.pdf

Proto i já jsem ochoten rozdělit knihu na verše jinak, než pomocí vět, stejně ale nevím, jak.
Keeehi
Profil
Krog150:
Zvládli to kdysi s Biblí, moje kniha je kratší, musí to jít! :D
Kdysi to dělali ručně. Tedy i dnes to jde ručně.
Pokud ti chceš automatizovat, tak že jsi si vybral nevhodný formát ti popsal juriad a jaký formát by byl lepší taky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0