Autor Zpráva
T-fon
Profil
Ahoj, pokud byste měli na výběr (pouze!) z těchoto 5 editorů/IDE, který byste si vybrali na programování v PHP?
- Atom 1
- Visual Studio 2008
- Visual Studio Code 1
- Sublime Text 2.0
- Netbeans 8.1
Mlocik97
Profil
všeobecne složitá otázka,... moja programátorská výbava vyzerá takto (v PHP síce moc neprogramujem, moja štvorica jazykov je JS (Node.js), Scala, Golang, C/C++):+ ešte pár ďalších nástrojov.

Každému vyhovuje iný IDE, pre PHP mne osobne prijde docela dobrej VS Code. Ale všeobecne sa poradiť moc nedá.
T-fon
Profil
Ta otázka zní jinak. O programátorskou výbavu vůbec nejde. V podstatě se ptám na to, pokud jste programátor PHP a nemáte možnost používat PHPStorm, ale jen něco z 5 možností, co jsem uved v prvním příspěvku, co by jste si vybrali? Např. pokud tu někdo má s některým z nich nějaké pozitivní zkušesti i s prací na větších projektech...
Mlocik97
Profil
to som napsal, ja osobne VS Code, ostatne každému vyhobuje nie čo iné, samozrejme nie všetky IDEčka sú vhodné na prácu s PHP.
blaaablaaa
Profil
T-fon:
Aktuálně používám Netbeans 10, starší nepodporují PHP 7, nevím, proč je na výběr starší verze...
Ikki
Profil
Nejnovější Sublime s dodatečnými moduly.
T-fon
Profil
Ty starší verze jsou na výběr proto, že zkrátka ve firmě probíhá dlouhé schvalovací řízení, takže třeba NB 10 bude klidně až za rok a momentálně je tu 8.1. Ta samá situace je u Sublime, trojka zatím není možná. Proto jsem uved ty verze, které jsou momentálně k dispozici.
Je jasný, jak píše Mločík, že každému vyhovuje něco jiného. Ale rozdíly v kvalitě a možnostech softwarů určitě jsou.
N71
Profil *
Sublime, VS Code a Atom nejsou plnohodnotné IDE. Jsou to jen více či méně chytré poznámkové bloky. To na pořádnou práci dle mého soudu nestačí. Takže asi Netbeans. Otázka je proč ne PHPStorm – to je IDE, které v PHP nemá absolutně konkurenci a jako programátor si na něj vyděláš za jeden den práce.
T-fon
Profil
N71:
Sublime, VS Code a Atom nejsou plnohodnotné IDE. Jsou to jen více či méně chytré poznámkové bloky. To na pořádnou práci dle mého soudu nestačí. Takže asi Netbeans.
Jj, s timhle se ztotožňuju, a asi to tak zůstane. Bohužel s NB 8 moc spokojenej nejsem, proto ten dotaz. Slyšel jsem i že jsou pluginy na ty editory, které jakoby IDE suplujou, ale nemám vyzkoušené, takže třeba někdo s tím zkušenost má...

N71:
Otázka je proč ne PHPStorm – to je IDE, které v PHP nemá absolutně konkurenci a jako programátor si na něj vyděláš za jeden den práce.
Tak můžu to vysvětlit ještě několikrát, ale už teď vim, že to bude k ničemu :).
N71
Profil *
T-fon:
Tak můžu to vysvětlit ještě několikrát, ale už teď vim, že to bude k ničemu :).
To byla spíš řečnická otázka. Tím chtělo být řečeno, že zaměstnavatel je imbecil a za každý den, co jeho zaměstnanci nemůžou používat správné nástroje k práci, krvácí svoje firemní prachy rovnou do kanálu. Mimoto, Netbeans jsou zdarma, tak jaké dlouhé schvalování?
Tomášeek
Profil
T-fon:
Co se schvaluje na free produktech proboha? Na stáhnutí instalacky nepotřebuje snad dlouhý schvalovací proces, max. heslo nějakého administrátora, pokud nemáš nad přiděleným strojem kontrolu.
Kajman
Profil
T-fon:
Spíš se zeptejte kolegů, když mají stejné omezení.
Keeehi
Profil
Tomášeek:
Co se schvaluje na free produktech proboha?
To že si něco můžeš stáhnout, používat to a ten program tě nikdy nepožádá o nějakou platbu ještě neznamená, že ho můžeš použít vždy a k jakýmkoli účelům. Spousta licencí je free jen pro nekomerční užití. Takže si dokážu představit, že ve velkých firmách někdo z legal department si opravdu sedne a přečte celou licenční smlouvu aby se ujistili, že tam není schovaného něco nepěkného. Dále se může schvalovat, zda program nepředstavuje pro firmu nějakou bezpečnostní hrozbu. Například může obsahovat nějakou bezpečnostní chybu a autor pro ní nevydal opravu.
Neříkám, že je to případ těch editorů/IDE co jsou zde zmíněná. Spíše jde jen o ukázku toho, co se proboha může schvalovat na free produktech.
T-fon
Profil
Keehi to napsal kompletně naprosto přesně. A jde především o bezpečnostní hrozby.
Kolegové používají vesměs NB, nicméně PHP programátorů tu moc není, proto jsem ten dotaz směřoval na PHP.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0