Autor Zpráva
HP 15
Profil *
Ahoj,
chápu, že tu rádi doporučujete vyhledávání. Ano, udělal jsem to a všechno hezky vyzkoušel, ale nic z toho není ono. Můžu se tedy zeptat?

Léta jsem používal linux, na FTP se připojil skrz cokoliv co bylo po ruce, jako editor bluefish a paráda.
Jenže notebook už nestíhá a navíc čím dál častěji potřebuji Windows programy a koupil si nový notebook.

K věci. Potřebuji pro začátek FTP a editor. Stáhnul jsem si PĚT nejdoporučovanějších editorů a dejme tomu i když žádná lambada. Ale na FTP mi nic pořádně nefunguje. WinSCP je nestabilní a ani se nepřipojí, přes průzkumníka mi to nejde, ještě tak přes webový rozhraní. Mnoho příspěvku je deset let starých a přece jenom to opravdu na nových W10 nejde. Plugin na FTP pro Notepad++ vůbec nefunguje. Ted jsem stáhnul Firefox a zkusím pluginy, ale tomu jsem se chtěl vyhnout, chtěl jsem normální funkční programy.

Můžete mi prosím prozradit vaši konkrétní směs co používáte? Děkuji mnohokrát.
andynewcastleth
Profil
Pro FTP pouzim FileZilla. Dobre je, ze podporuje TABs, stejne jako napriklad moderni prohlizece. A je jednoduchy.
Radek9
Profil
HP 15:
FTP se snažím vyhýbat jako čert kříži, ale když se někam musím připojit, tak přes Total Commander. Editor buď Notepad++ (ale to spíš na jednoduché blbůstky), nebo VS Code.
HP 15
Profil *
andynewcastleth:
Pro FTP pouzim FileZilla
Dobře, děkuji. Člověk by čekal větší možnosti pro relativně dost rozšířený Windows. Ale asi to tak vypadá.

Radek9:
Tak ten jsem taky zkusil, ale třeba ten plugin na ftp mám pro Notepad++ úplně zašedlý a nejde ani přidat nové připojení.

Děkuji
Keeehi
Profil
HP 15:
Používám WinSCP. Úspěšně už řadu let. Žádné problémy se stabilitou jsem nikdy nepozoroval. Naopak, pokud připojení vypadne (např když odejdu z dosahu wifi) a pak se vrátí, sám se snaží o opětovné navázání spojení. Nemůže být u tebe spíš problém třeba s nestabilitou internetového připojení?
mckay
Profil
HP 15:
Napadlo mě - není možné, že se ke vzdálenému FTP připojuješ v aktivním módu a pokus serveru Tě kontaktovat zpět je zastaven na tvém domácím routeru, nebo někde jinde po cestě? Zkus si v těch klientech co nefungují nastavit jako preferovanou komunikaci tu pasivní, jestli to náhodou nepomůže.

Před časem jsem řešil podobný problém, kdy mi v podstatě všechny FTP klienty z domácí sítě přestaly fungovat při komunikaci s jedním konkrétním serverem. A bylo to právě proto, že při aktivním FTP si klient snaží se serverem vyjednat na jakém portu se mu server ozve zpátky. Jenomže ta "odpověď zpět" narazí někde na routeru, který se snaží chytře odfiltrovat neznámý nevyžádaný traffic, do kterého může nahlížet. Když server nepodporuje pasivní FTP, řešení je potom nastavit si na routeru port forwarding, pro celkem větší rozsah portů a to mi nepřišlo moc dobré dělat. Takže jsem to pak vyřešil přes VPN.
NoxOne
Profil
Na ftp používám FlashFXP (aktivní / pasivní mod).
Na kodování Visual Studio Code s ftp modem ftp-simple ( na windows i na linuxu )

Jak tu už bylo psáno s FTP jsem měl problém na internetu od UPC/vodafon kde jejich modem/router/setbox ( zvaný cihla ) má problém s FTP když na něm zapneš firewall tak funguje tak že ti nedovolí se připojit k FTP serveru v aktivním ani pasivním modu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0