Autor Zpráva
bitbit
Profil
Dobry den,

chtel bych se zeptat, jestli by jste mi mohli navrhnout nejake dobre editory pod linux.
Bylo by dobre aby umel zvyrazneni sintaxe vice programovacich jazyku. Nebo alespon HTML.
Vubec by nebylo spatne kdyby byl na takove urovni jako Pspad.

Dekuji za odpovedi a navrhy
fimmos
Profil
Já používám Vim a jsem s ním nadmíru spokojen.
Hugo
Profil
Já používám VIM, ale ten vyžaduje ze začátku dost času, protože ovládání není moc jednoduché. Jinak je velmi dobrý editor jedit.
halogan
Profil
VIM, jEdit, Kate, KWrite, Bluefish, Screem, ...
jozob
Profil
Kwrite je super. Má veľké možnosti nastavenia, pohodlná práca s niekoľkými desiatkami znakových sád, podporuje zvýraznenú syntax pre viac ako 100 rôzných jazykov (od HTML, cez PHP, až po C++, konfiguračné súbory). Navyše je štandardný nástroj prostredia KDE.
Wan-To
Profil *
jEdit na Linuxu nedoporučuju. Kvůli chybě v Javě nejdou na českém locale psát některé znaky, např. uvozovky a pár čísel na diakritice.

Jinak já doporučuju Emacs. Akorát pro něj platí to samé co pro vim, nemá moc jednoduché ovládání.
bitbit
Profil
Dekuji vsem co se ozvali.

O Vim a Emacs jsem slisel, ale jeste jsem se nedostal k tomu abych je vyzkousel

O Kwrite me to ani nenapadlo, nepouzival jsem ho k editaci souboru. Vyzkousim
smilelover
Profil
jEdit PSPad rozdrti :) staci dotahat par plug-inu a venovat hodku prozkoumavani menu a fci. a neni zdaleka jen pro Linux... jinak na vetsi projekty v PHP je genialni phpEclipse (www.phpeclipse.net), ktere umi i dobre (X)HTML a v Pythonu delam v PyDev (pydev.sourceforge.net).
Jakub
Profil
Quanta+
Sovička
Profil *
Jaký je rozdíl mezi kWrite a Kate? Já používám Kate na stránky a kWrite na normální psaní, ale nijak zdůvodněné to nemám, přijdou mi dost stejné.
llook
Profil
Pokud vím, Kwrite a Kate používají se liší jen uspořádáním dokumentů - Kate má něco na způsob TDI a Kwrite je klasický SDI.

Používám Vim (resp. Gvim), ale jak už bylo zmíněno - tenhle editor si neoblíbíš za pět minut. Jestli budeš mít někdy pár hodin nazbyt, zkus si projít tutoriál, help, články o Vimu na Rootu a Abclinuxu. Jinak si vyber něco s obvyklejším ovládáním.

Leckdo si taky pochvaluje SciTe.
xHire
Profil *
Já používám jEdit a nemůžu si stěžovat. Tu chybu s uvozovkami a $ jsem vyřešil jednoduše: když je potřebuji, tak buď mám dole mapu znaků, odkud si potřebné znaky zkopíruji, případně si je vkládám do schránky (přes Ctrl-R Ctrl-C si nakopíruji uvozovku do jEdit vnitřní schránky a přes Ctrl-R Ctrl-V si ji opět vložím, kde potřebuji (nezapomenu vždy potvrdit Enterem) a $ si ukládám do normální schránky, protože ho tak často nepotřebuji). Možná se to někomu bude zdát krkolomné, ale když si vezmete, kolik toho jEdit nabízí, tak si na tento způsob rychle zvyknete (často ho chci uplatňovat i na jiných počítačích, kde Linux a jEdit není ;-)). Rozhodně ho doporučuji. Případně si přečtěte článek na intervalu.
WanTo
Profil
xHire
Stáhni si JRE 1.6 (zatím beta). Půjdou ti bez problémů uvozovky, čísla a budeš moct používat GTK+ Look & Feel, který bude vypadat jako zbytek systému.
Anonymní
Profil *
VIM vždy a všude /tedy i na widlích)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0