Autor Zpráva
Cocoa
Profil
Chtěla bych se zeptat jak funguje program Nvu a kam až sahají jeho možnosti. Mám ho náhratej v počítači, ale nějak to s tím neumím...
Radek Hrabůvka
Profil
V NVU lze snadno vytvářet a upravovat složitější tabulky se pojenými buňkami, zanořené tabulky, zanořené seznamy...
Zvládá různé kódování HTML stránek, včetně unicode (nevím, jestli nativně).
Má zabudovaný CSS editor, ale překlad funkcí do češtiny je, mírně řečeno velmi špatný (prý se na tom pracuje)

Mám ho náhratej v počítači, ale nějak to s tím neumím... Nějak nevím, co umíš a co ne. Ale pokud máš základy PC gramotnosti, tak by ti mělo jít udělat stránku s nadpisem, podnadpisy, obrázky a odkazy. Pokud něco z toho nevíš, klidně se ptej, ač registrovaný sklerotik vzpománám si na své začátky.
Vendy
Profil *
Poradte mi jak mam tvorit v Nvu, uplne od zacatku........?
miloskroulik
Profil *
Nejprve si zkuste přečíst uživatelskou příručku (Nápověda --> Uživatelská příručka), nějaké informace jsou k dispozici i na této stránce. V angličtině je informací mnoho, zkuste hledat: "NVU tutorial".

Jinak existuje také aktualizovaná verze NVU, Kompozer, ta ale není v češtině.
Radek Hrabůvka
Profil
Kompozer, ten ale není v češtině.
Lokalizace stále existuje:
www.kompozer.net/l10n/

Koukni taky na Czilla fórum, sekci NVU.

Příliš jsem nepochopil, na rozdíl od Fpontpage a TopStyle Lite, jak se v NVU, (nebo novém KompoZeru) pracuje s CSS editorem. Podlo toho, co jsem četl, tak CSS editor v NVU, (nebo novém KompoZeru) prakticky nikdo nepoužívá.

Ještě dodám, obrázek o tom, jak to zhruba funguje na NVU fóru, si uděláš třeba z tohoto typického vlákna:
http://forum.czilla.cz/viewtopic.php?t=22096
thaos
Profil *
Nevite jak v NVU, obarvim celou stranku na určitou barvu?
thaos
Profil *
a ještě jeden m jak udělam odkaz aniž by to potrhlo a zbarvilo do modra? dekuji
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0