Autor Zpráva
quinux
Profil
Zdravím,

sháním XML, XSL, XSLT... editor. Pár jsem jich už vyzkoušel, ale zatím jsem si žádný nevybral. Byl bych vděčný za nějaký profi nástroj jako např. Altova XML Spy nebo <oXygen>.

Co by měl umět:

Samořejmně vynikající podporu XML
Kontrolu chyb (buď ať chyby vypisuje někde v okně jako např. Visual Studio nebo podtrhává jako např. Eclipse)


Co by mohl umět:

HTML, CSS, PHP, ASP
Nějaké ty vychytávky ;o)


Co by neměl umět:

Přílišné požírání RAM (takže odpadají editory vytvořené v Javě - jEdit, Eclipse apod.)
Obrat mou peněženku - takže max do 50 USD.


Pokud o něčem víte tak dejte prosím vědět.

Díky
thingwath
Profil
Drobný hlod, za padesát dolarů si bez problémů koupíš další paměť, kterou pak využiješ nejenom v jEditu nebo Eclipse :-)
quinux
Profil
No to je sice pěkný, ale jEdit nechci, protože mu prostě nemůžu přijít na chuť a Eclipse je především pro vývoj na Java platformě. Chtěl bych spíš něco víc orientovaného na XML. ;o)
pykaso
Profil *
Doporučuji se poohlédnout po programu Stylus XML Studio.
quinux
Profil
pykaso

díky o tomhle jsem věděl, bohužel ten jen pro domácí použití stojí 119$ což přesahuje mé možnosti.

Hledal jsem hledal, a kvalitní editor XML jsem nenašel, tedy alespoň né levně. Budu asi muset zůstat u eclipse :o(
303ik
Profil
Já bych jim nedal ani 20 dolarů max je tak 10 , jak je to dražší tak si to stáhni zadara z nějakého Torrentu nebo přes DC klienta :) Dávat někomu už 50 $ je mooc a to už bych raději propil než to dal za SW.Nikoho to že to máš ilegal nezajmá:)
oneless
Profil *
Já bych jim nedal ani 20 dolarů max je tak 10 , jak je to dražší tak si to stáhni zadara z nějakého Torrentu nebo přes DC klienta :) Dávat někomu už 50 $ je mooc a to už bych raději propil než to dal za SW.Nikoho to že to máš ilegal nezajmá:)

no comment
quinux
Profil
oneless
co naděláš, zloději tu jsou od nepaměti :o))

303ik
Mi by nevadilo ani kdyby po mě chtěli 400 USD tak jak některé editory stojí, ale bohužel zas takové příjmy nemám. Neříkám, že jsem nějaký svatoušek, ale rozhodně je mým přáním mít všechen SW legálně a činím tak jak se dá. Rozhodně bych ty peníze nepropil, protože z alkoholu nebudu mít nic, kdežto z legálně pořízeného SW budu mít nejen dobrý pocit. :o)
llook
Profil
Žádné zkušenosti s ním nemám, protože to nijak nutně nepotřebuju, ale za pozornost by mohl stát i XXE - http://www.xmlmind.com/xmleditor/ - to je wysiwyg a ve své zdarma verzi umí XHTML a Docbook. Je ale na Javě, takže asi odpadá...
quinux
Profil
llook
WYSIWYG nechci a jak už bylo zmíněno je na Javě :o(
Kajman_
Profil *
xxe je na docbook fajn, ale na ladění xslt to nebude to pravé :-)

Ale osobně taky neporadím, protože jsem se skamarádil s odzuzovaným jEditem (s pár pluginy na xml, xslt, xpath a tak :-)
oneless
Profil *
Nechtěl jsem to tu zaspamovávat, když java byla vyloučená, ale aby přibylo aspoň něco tak přidám svou kombinace - eclipse a plugin xmlbuddy - ve free verzi ;O
Kolibáč
Profil *
VIM
http://www.vim.org/
quinux
Profil
Kolibáč
VIM má kvalitní podporu XML a XSLT? No každopádně ho zskusím, díky.

PS. když už je to znovuotevřeno ;o) tak bych přidal další požadavek a to je podpora FTP. Bohužel jsem se setkal s problémy, že spousta editorů na serveru pracovat neumí a např. takový eclipse i když jsem našel 2 FTP pluginy, tak ani jeden se nedá dost dobře použít.
Kolibáč
Profil *
VIM je dokonalý a umí všechno, co je třeba, ale musíš se s ním naučit a to není nic snadného.
Jinak se zkus podívat ke Koskovi.
http://www.kosek.cz/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0