Autor Zpráva
julka
Profil
Prosim pomozte,
pod frontpage 2003 som si urobila sablonu dwt a za nic na svete ju neviem pripojit ku html stranke. Pri navoleni Format - Sablona DWT su vsetky volby sede (nepristupne) okrem Spravovat upravitelne oblasti.
Presla som cely Help, prehrabala cely net a neviem si rady.
Budem maximalne vdacna za akukolvek pomoc.
Worker
Profil *
Ak máš index.dwt uložený v klasickej zložke, tak to nemusí ísť. FP si vytvára špeciálnu zložku s pomocnými súbormi. Pozri, možno také máš v Dokumenty/Weby.
Ja postupujem tak, že si index.htm uložím ako index.dwt. Klasika: hlavička, menu a obsah. Obsah si v dwt označím ako spravovateľnú oblasť. Potom mám napr. kontakt.htm ktorý si otvorím vo FP a pripoiím k dwt.
Ak tak sa ešte ozvi tu, alebo: zembery(zavinac)zoznam.sk.
Anonymní
Profil *
Ahoj Workere. Tak sablona snad maka, tak jak jsme to zamysleli v nasi chatovske diskusi. Jen mam jeden dotaz. Kdyz jsem si do sablony dwt, ktera obsahuje hlavicku, menu a paticku, vlozil i webove pocitadlo, nebude to pak nejak blbnout, kdyz tuto sablonu budu nacitat ke vsem strankam sveho webu? Nebude se to pocitadlo nejak tlouct?
Worker
Profil *
Keď sa robia stránky vo FP, zvádza použitie z ponuky "Čítač prístupov". Toto sa dá použiť len keď má server naištalované "rozšírenie Front Page". A toto nemá asi žiaden server.
Preto je potrebné použiť službu počítadla napr. z Toplistu. Viac : www.jakpsatweb.cz/sluzby.html.
Anonymní
Profil *
cauky to si nerozumime. Ja jsem si nedelal svoje vlastni pocitadlo. Mam ho samozrejme z toplistu. Jde mi o to, ze v sablone dwt je to pocitadlo vlozene. A tuto sablonu pripojuji k treba 10 strankam na webu. Nebude to vadit? Nebude se po kliknuti, na kazdou stranku nacitat jeden pristup na pocitadle?
Worker
Profil *
Ja osobne počítadlá na stránky nedávam.
Ale myslím si, že kód má byť na všetkých stránkach, pretože ak by bol len napr. na vstupnej stránke, a návštevník by prišiel priamo na nejakú podstránku, tak by sa jeho návšteva nezapočítala.
drtiKOM
Profil *
Workere, mel bych jeste jeden dotaz. Sablona rekl bych funguje jak ma. Mam k ni ted pripojeno asi 30 stranek. Kdyz ted ale udelam nejakou zmenu v te sablone, budu muset prehrat vsech 30 stranek? Ikdyz primo v tech strankach bych zmenu nedelal, ale jen v te dwt sablone?
Dik za odpoved...
drtiKOM
Profil *
Workere, mel bych jeste jeden dotaz. Sablona rekl bych funguje jak ma. Mam k ni ted pripojeno asi 30 stranek. Kdyz ted ale udelam nejakou zmenu v te sablone, budu muset prehrat vsech 30 stranek? Ikdyz primo v tech strankach bych zmenu nedelal, ale jen v te dwt sablone?
Dik za odpoved...


Prehrat stranky - tim myslim prehrat je na webu!
Worker
Profil *
Po zmene v šablone.dwt (t.j. v oblastiach: hlavička, menu, patička), je potrebné:
1. vo FP "aktualizovať všetky stránky" ,
2. prepísať všetkých tridsať aktualizovaných stránok aj na webe, napr. cez FTP - inak sa na webe zmeny neprejavia. Aktualizované stránky v PC je dobré zoradiť si podľa dátumu zmeny - neprehliadne sa nejaká aktualizovaná stránka.
-----------------------------------------
Po zmene obsahu na jednej stránke (t.j. v editovateľnej oblasti nazvanej napr.: "text", alebo "obsah") ktorá je pripojená k šablone, je potrebné len túto jednu prepísať na webe.
drtiKOM
Profil *
Tak jsem si to nejak myslel, ze to bude. Kdyz tak mrkni na: http://www.home.karneval.cz/maiden/index.htm tam je ten muj vytvor. Ve fotogalerii funguje jen sekce IRISH PUB a okolo je jeste taky par nedodelanejch odkazu. Snad je ale videt nejaka zmena ohledne starejch stranek: http://www.vocas.cz
Mej se a diky za vsechny rady.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0