Autor Zpráva
Celebi
V této diskusi jsem se dočetl, že pokud jsi publikovat pomocí frontpage na webzdarma, musím místo adresy napsat ftp svého webu. Podle čeho to ftp určím / kde je napsané.
Spikee
Na WZ je ftp:
ftp.nieco.wz.cz
Celebi
Spikee: Díky.
Funguje to, ale z nějakého důvodu mi to zablokoval firewall a i když jsem dal, aby nic neblokoval, píše mi to teď jakýsi error 500.
Spikee
ERROR 500=Interná chyba serveru
Yuhů
Celebi, to je málo informací. Kdo přesně ti píše tu pětistovku?

Zkus zapnout pasivní přenos.
Celebi
Když zadám uživatelské jméno a heslo a potvrdím to, tak se mi zobrazí alert s tím, že nastal jakýsi error 500.
Yuhů: A co je to ten pasivní přenos? Jak se zapíná?
Kráťa
Celebi Pasivní přenos hledej v nastavení ftp, dost často to pomůže, na Webuzdarma mi to ani jinak nejde.
Celebi
Kde najdu nastavení ftp? Já s frontpage začínám a ve spoustě věcech se prostě neorientuji.
Celebi
Nevíte někdo kde najdu to nastavení ftp? Já to nikde ve frontpage najít nemůžu.
Celebi
A ještě prosím o jednu pomoc. Z nějakého důvodu mi najednou nefunguje když zadám ftp adresu a heslo.
Píše mi to:
Tato operace vyžaduje oprávnění koncového uživatele.
a pod tím je kolonka na jméno a heslo. Když do toho zadám ftp adresu a správné heslo, objeví se mi to znova. Já už vážně nevím co s tím.
Spikee
Celebi
Dávaš do kolónky meno adresu svojho webu?
Spikee
Aha. Tebe to fungovalo a už ti to nefunguje?
Tak, neviem čím to je.
Ale nebolo by lepšie použiť normálneho FTP klienta, namiesto Front Page?
Celebi
Ano, do kolonky jméno píšu:
ftp.pokesvet.wz.cz
Celebi
Aha, tak tuhle chybu jsem už odhalil. Mám tam psát jenom pokesvet.wz.cz , ale kde je to nastavení ftp stále nevím.
Celebi
Spikee: Normálního klienta se mi používat nechce, protože potřebuji na web dostat něco kolem třiceti souborů, což by byla práce na hodinu.
Spikee
Prečo?
Celebi
Nebo jakého normálního klienta jsi myslel? Jestli myslíš přímo na webzdarma, tak to skutečně je práce na hodinu.
Spikee
Nemyslím na WZ. Stačí ti aj IE.
Celebi
Pokud mi alespoň stručně vysvětlíš postup, můžu to zkusit i tak.
Spikee
Založ radšej nové téma :-)
Celebi
Spikee:Proč?
Spikee
Ja to trochu od veci (Front Page). Ale dobre:
Spustíš IE.
Napíšeš tam ftp.pokesvet.cz.
Popyta od teba meno a heslo.
Teraz tam môžeš kopírovať hocijaké súbory.
Celebi
Jsem tam, ale vidím jen prázdnou bílou obrazovku (ještě na webu nemám žádné soubory, takže to může být i tím). Co mám udělat teď? Jak tam nakopíruji ty soubory?
Acci
jako ve Winowse draganddrop
Celebi
Acci: To nechápu. Když zkusím soubor přetáhnout do jiného okna, tak se za ním objeví koncovka url a když ho zkusím otevřít objeví se mi jestli chci tento soubor stáhnout. A když to přejmenuju, aby tam bylo jen php objeví se mi když dám otevřít akorát odkazy na ten soubor v počítači.
Kráťa
Celebi V IE po napsání té adresy (ftp.poketswet.wz.cz) se ti objeví ta bílá obrazovka. Dej na liště Soubor-přihlásit se jako, vyskočí ti cedule, tam napíšeš jméno poketsvet.wz.cz a své heslo, načež vše potvrdíš OK. Potom vezmeš své soubory pravým tlačítkem myši, přetáhneš je na to okno a když tam to tlačítko pustíš, rozbalí se ti nabídka, kde vybereš "kopírovat sem" (to už levým).
Velmi podobně to lze udělat i v Průzkumníkovi Windows, nebo použít jak tu bylo psáno nějakého ftp klienta, třeba Total Commander, tam se v jednom okně připojíš, ve druhém máš soubory, které chceš poslat na web, označíš je a zmáčkneš F5.
Jak nastavit TC a připojit se tady bylo na http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=21 19&page=0#5 i s obrázkem.
Yuhů
Takže...

FrontPage nemá nastavení FTP. Bacha, liší se to verze od verze. Ve verzi 2003 už je to docela v pohodě, ale pokud máš starší verzi, tak tam se chyby prakticky nedaly řešit.

Používání FTP v prohlížeči se dá použít, pokud se po objevení té bílé obrazovky přihlásíš. Soubor > Přihlásit jako uživatel. Pokud ti to nepůjde, založ opravdu nové téma.

Hmmmm, asi bych měl napsat stránku o FTP, když o tom tak přemýšlím.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.