Autor Zpráva
Brdič
Profil *
Ahoj všem, jsem opravdový začátečník v tvorbě internetových stránek a začínám se učit základy. Chtěl jsem se zeptat jak udělat aktivní tlačítko (nemyslím odkaz - ten umím).
Myslím takové jako je např. na této stránce dole "poslat téma" nebo "vybrat fórum".
Stačí když mi napíšete kde to najdu - nemusíte to vysvětlovat.
Díky
Spikee
Profil
Asi myslíš tlačítko formulára.
Návod nájdeš tu www.jakpsatweb.cz/formulare.html
Brdič
Profil *
Díky je to přesně ono. Ještě mi prosím poraď jestli to jde udělat také ve Front Page nebo tímto způsobem?
Spikee
Profil
Dá sa to urobiť aj vo Front Page, ale neviem presne kde, pretože ho nemám nainštalovaný.
Brdič
Profil *
No ikdyž teď na to koukám a nevím zda to je úplně to co jsem chtěl. Jde mi o to aby jsem mohl mít např. na jedné části stránky (větší) text a na druhé části (menší vlevo či v pravo) odkazy, ale ne klasické podtržené, ale nějaká tlačítka např. FOTKY, KONTAKT, ROZVRH atd.
Díky
Spikee
Profil
Buď si to tlačítko môžeš nakresliť, alebo sa pozri sem www.jakpsatweb.cz/priklady/jakotlacitko.html
Brdič
Profil *
Díky moc.Ještě tolik neznám jazyk HTML a tak bych spíš potřeboval nějaký prográmek kde bych jen vybral tlačítko - jak má vypadat a uložil ho.
Kde jste se to vůbec naučili vy všichni. Když se kouknu co všechno bych musel napsat aby mi to fungovalo a neměl na to žádný program, který to převede za mě asi bych se do toho nikdy nepustil.
Spikee
Profil
Ja som sa skoro všetko o HTML a CSS naučil práve z Jak psát web.
Kedysi som mal program, ktorému som zadal ako má vyzerať tlačítko a on ho vytvoril, ale neviem ako sa volal :-(
Ale možno niekto poradí. Sú tu taký ľudia, ktorý majú na hocijakú vec odkaz :-)
Brdič
Profil *
Hele a ještě jeden dotaz. Ty když děláš nějakou stránku tak vůbec nepoužíváš nějaký program, který převádí to co děláš do HTML ? Normálně začneš psát "tegy" a když skončíš tak máš hotovou stránku? Jka dkouho Ti asi trvá udělat nějakou obyčejnoustránku s pár odkazy.? To jen pro zajímavost ještě jednou díky za tvoje odpovědi.
Spikee
Profil
Áno, ja len píšem "tegy" :-). Obyčajnú stránku tvorím dosť krátko. Stačí tam napísať pár vecí a už to je.
A zvyčajne píšem vo Word Pade.
Brdič
Profil *
Hm máš můj obdiv to já se asi nikdy nenaučím.Vůbec nevím jak začít. Pár věcí už umím, ale připadá mi že se vůbec nezlepšuji. Ty "tegy" si pamatuješ? Vždyť jich je strašně moc.
Jak mám začít ? Psát hned "tegy" nebo použít např. front page ?
Spikee
Profil
Nie sú to "tegy", ale "tagy" :-)
Ak sa to chceš naučiť, tak radšej píš tagy, potom prejdi k CSS a nakoniec k programovaniu.
Pamätám si tie značky, ktoré potrebujem. Na formátovanie textu používam CSS, takže tým vypadáva dosť veľa tagov.
Ja som sa učil tak, že som sa pozrel do kódu stránky, ktorá ma zaujala a keď som našiel niečo čo neviem pozrel som sa na vysvetlenie a hneď mi to bolo jasné.

Z tohto webu sa dá naučiť veľmi veľa a keby tam niečo nebolo spýtaj sa tu a mi ti pomôžeme.
mat
Profil
Brdič

Frontpage takové věci jako vložit formulář samozřejmě umí: Vložit ->Formulář... nebo ->Tlačítko atd. - přes pravé tlačítko si pak to, co vložíš upravíš, jak chceš - popis tlačítka atd. atd.


Ak sa to chceš naučiť, tak radšej píš tagy, potom prejdi k CSS a nakoniec k programovaniu.

tyhle rady jsou opravdu k ničemu... jestli má Brdič pocit, že raději Frontpage, tak proč ne, on ten program toho umí velmi, velmi mnoho, nemít ho rád jen proto, že je od Gatese, to je blbost...
Spikee
Profil
mat
Ja nehovorím, že nemám veľmi, veľmi rád Frontpage.

Ak sa to chceš naučiť, tak radšej píš tagy, potom prejdi k CSS a nakoniec k programovaniu
To je postupnosť krokov. Takto som sa to učil ja :-)
Brdič
Profil *
Jo chlapy díky za rady budu se snažit.Ještě mi řekněte jak se podívám na tagy stránky, která se mi líbí.
Brdič
Profil *
Jo už nic už jsem to našel.
Yuhů
Profil
Ono by bylo fajn mít na stránky nějakej program, kterej by je vytvořil.

Ale takovej program prostě neexistuje. Nikdo to zatím nezvládl naprogramovat. Možná se k tomu nejvíc blíží Dreamveawer, ale ten je drahej.

FrontPage se trochu snaží, ale stejně se HTML (tagy) musíš naučit.
Granvin
Profil *
Ahoj, máte-li někdo seznam tegů, tak mi ho prosím pošlete. Nebo kde se dají nejlíp stáhnout?
Díky granvin@centrum.cz
Bubák
Profil *
Granvin
Založ si nové téma.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0