Autor Zpráva
Eva_M
Profil
Prosím poraďte, nedaří se mi vytvořit funkční dwt šablonu a následně stránky s ní. Worker tady píše http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=12&topic=2 2863 - cituji:
Ja postupujem tak, že si index.htm uložím ako index.dwt. Klasika: hlavička, menu a obsah. Obsah si v dwt označím ako spravovateľnú oblasť. Potom mám napr. kontakt.htm ktorý si otvorím vo FP a pripoiím k dwt.

Prosím, JAK děláte tu hlavičku, menu a obsah? Pomocí tabulek? Mně to pořád nejde :-(
Zatím jsem dělala toto: Vytvořila jsem si tabulku 2x2. Horní dvě buňky jsem spojila pro hlavičku a nadefinovala jsem pro ně výšku v pixelech. Pro celou tabulku jsem zadala šířku i výšku 100% . Pro levou (dolní) buňku jsem nastavila šířku 200 pixelů - tím vznikl prostor pro menu. A teď bych měla nějak nastavit, že obsah bude spravovatelná oblast, zatímco menu a hlavička by měly být vidět pořád. Ale dál nevím. Můžete mi prosím někdo napsat návod "pro blbce"? Jsem začátečník a podobné věci zatím umím jen pomocí rámců.

Děkuji předem za pomoc.
Worker
Profil *
Vytvorenie základného layuotu stránky je na každom tvorcovi. Ja nepoužívam tabuľky, ale pozicujem jednotlivé časti stránky pomocou div-ov a css.
Ale ak máš urobenú stránku pomocou tabuliek, tak je to napr. súbor index.htm, ktorý vo FP uložíš ako index.dwt.
---------------------------
Z FP online nápovedy:

Přidání upravitelné oblasti:
Otevřete soubor šablony DWT (soubor s příponou DWT).
Pokud je zobrazena celá stránka, klepněte v dolní části okna dokumentu na tlačítko Návrh.
Pravým tlačítkem klepněte na vybranou oblast, do které chcete přidat upravitelnou oblast, a pak klepněte na příkaz Spravovat upravitelné oblasti.
Do pole Název oblasti zadejte název upravitelné oblasti, například Záhlaví, Text nebo Zápatí.
Klepněte na tlačítko Přidat.
Pak klepněte na tlačítko Zavřít.
----------------------------------------
Aby nevznikla mýlka. Dwt šablona nie tvorba kompletnej stránky, iba určenie spravovateľných oblastí.
Podobne sa používa u php príkaz include. Viď JPW- skládaní stránek z kousku.
www.jakpsatweb.cz/include.html
Eva_M
Profil
Díky, už se mi to podařilo. Jsi moc hodný!
Anonymní
Profil *
Tvořím stránky pomocí CSS. Mám soubor 1.css, ve kterém mám nadefinované menu, hlavičku a patku. Poté jsem si vytvořil 1.htm, ve které se mi to zobrazuje. Dá se i tady použít DWT šablona? Prosím poraďte...
Yuhů
Profil
> Dá se i tady použít DWT šablona?

nejspíše ne, protože DWT šablona se dá použít pouze v případě, že stránky děláš ve FrontPage nebo v Dreamweaveru.
Stanley
Profil *
Zdravím vespolek!
Na webu jakpsatweb.cz se píše tohle:
hlavička
menu
<!-- #BeginEditable "text" --> <!-- #EndEditable -->
patička

Já bych, ale potřeboval poradit, jak z té šablony vytvořím html stránku, která se bude tou šablonou řídit. Jakým spůsobem ji připojím. Pracuji v Macromedia Dreamweaver MX 2004. Pls, HELP ME! :o)
Worker
Profil
Môžem len obecnejšie popísať ako je to vo FP:
máme teda šablonu stránky, ktorá má názov index.dwt (v nej je napr.hlavička, menu a pätička, ktoré sa budú na všetkých stránkach opakovať).
Pricipiálne si potom vytvoríme prázdny súbor napr. kontakt.htm.
Tento si otvoríme (u mňa vo FP) a tam je to intuitívne: Formát-Šablona DWT-Pripojiť šablonu DWT- v ponuke si vyberieme práve súbor index.dwt-Otvoriť- a už je len hlásenie k šablone bol pripojený jeden súbor.
Keď si potom otvoríme kontakt.htm, tak v ňom už máme hlavičku, menu a pätičku, a môžeme vkladať obsah kontaktov.
dolar
Profil *
proč mam porad tlač DWT-Pripojiť šablonu šedivy a nelze jej pouzit??
Worker
Profil
Obvykle býva príčina, že nemáte zložku vytvorenú vo FP (ikona zložky je iná ako ostatné adresáre), ale hlavne tá zložka obsahuje pomocné potrebné súbory.
Skúste si vyhľadať v PC inú takú zložku ktorú FP vytvoril, FP ju pomenúva: web.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0