Autor Zpráva
Sutyn
Profil
Ahoj. jsem jeden z těch, co má stránku vytvořenou v FP 2003 :-( Chtěl bych se zeptat někoho, kdo tomu rozumí víc než já, jak mám stránku uzamknout na určitý formát. Na mém monitoru 17" roz. 1024x768 je stránka OK. Když si na to ale mrknu u kámoše na 19 " mon. je stránky již rozsypaná a jinak poskládaná. Chtěl bych, aby stránka vypadala stále stejně, třeba jak na seznamu. Tj. příklad. Víte někdo jak na to ? Dík.
Yuhů
Profil
přepni se do html kódu
najdi si tag <body>
a za něj dopiš

<div style="width: 770px">

pak nech následovat stránku
a nakonec div uzavři
</div>
před koncovým tagem
</body>

Tím celou stránku uzavřeš do oblasti pevné šířky, takže na ni zvětšování okna nebude mít vliv. 770 pixelů doporučuji jako bezpečnou šířku pro všechna rozlišení.
Sutyn
Profil
Tak to byl souboj, ale nakonec se to na úvodní stránce podařilo. Jediný problém, obrázek dopadl špatně -www.obrazy.aktualne.cz ? Co se to zase přihodilo ?
Kráťa
Profil
Aha, on se ti zmenšil. Tak třeba můžeš ten tag div, těsně před tím obrázkem uzavřít a za obrázkem zase vložit. Vznikne ti tak něco jako:

</div>
<p align="center"><img border="0" src="011.gif" width="722" height="94"></p>
<div style="width: 770px; height:909px">

tím ten obrázek (pokud je širší, než ten div) bude mít velikost jak má být. Podle uváděné šířky (to width=722) ale širší není. Problém bude asi jinde. Zkusil bych ještě nahrát do adresáře obrázek znovu a uvést správnou šířku. Možná to zdemoloval FP, nevím.
Meďan
Profil *
Ahoj mám dotázeček z trochu jinýho soudku, v jakým rozlišení je nejlepší vytvořit stránky a pak použít ten zamykací kod.
díky moc
Yuhů
Profil
Meďane, dotazy z jiného soudku patří do vlastního tématu, ale tohle je ještě jednoduchý dotaz.

Nejlepší je tvořit pro 770 pixelů šířky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0