Autor Zpráva
Robbie
Profil *
Můžete mi prosím doporučit, který program na tvorbu web stránek je tak nejrozšířenější a tím pádem asi tak nejlepší, a jestli je vůbec nějaký takovýto program schopný vytvořit web stránku, tak yby vypadala ve včech prohlížečích stejně.
Gekon
Profil
PSPad - pspad.com - freeware, asi nejlepší co zadarmo dostaneš
NVU - mozzila.cz - WYSIWYG, vhodný pro začátečníky
FrontPage - součást Office balíku od MS - je na nic, dá se na něm začínat, ale je to fakt kravina, radši NVU. Ale třeba Yuhů v něm dělá JakPsátWeb
tiso
Profil
Schopnosť vytvoriť stránku ktorá sa vo všetkých prehliadačoch zobrazí rovnako nie je viazaná na program ale na človeka čo tú stránku robí... Sú to skúsenosti, čítanie množstva článkov a nervy pri skúšaní a hľadaní riešenia... Okrem toho sú niektoré staršie postupy tvorby stránok ktorými síce dosiahneš rovnaké zobrazenie, ale majú iné nevýhody a sú už dávno prekonané modernejšími postupmi...
Glacier
Profil
Záleží jsetli chceš na programování (PHP) nebo na HTML + CSS

Na HTML ti stačí v pohodě něco co má zvýrazňování správu projektů a pod. čili např PSPad JEdit ... je jich spousta.

Na PHP je to horší, nejlepší je asi Zend Studio ale to není zdarma. Podobné a free je PHPeclipse ale to poměrně pomalé a obtížné na instalaci a nastavení.
Anonymní
Profil *
Na PHP je to horší, nejlepší je asi Zend Studio

neee..... na PHP by stačil PHP Designer 2006 ;) super editor pro PHP, jednoduchej, přehlednej
koudi
Profil
Se Zend Studiem sem měl chvíli možnost pracovat a je to vskutku výborný nástroj.
RADYS
Profil *
Ahoj mam dotaz, jsem nováček v tvorbe webu a hned jsem to dostal za praci v praci. Potreboval bych nejaky programek v kterem by se dali delat stranky hlavne v graficke podobe. Neumim psat v html a jsem grafik. Existuje nejaky program na tvorbu webu ktery by byl hlavne zameren na tvorbu v graficke podobe. Myslim tim to abych stranky a menu mohl vytvaret vkladanim ruznych obrazku a pak dodelaval nejake vazbi k nim a v kterem by treba bylo k dispozici jiz predem udelane nejake menu a sablony kterych by se dalo vyuzit. diky za pomoc
Anonymní
Profil *
RADYS
Dreamweaver by ti mohl dobře posloužit, ale je dost drahý.
anicka
Profil
Tvorbou webu se zabývám od roku 2001 (non-commercional).

V roce 2001 jsem začala s WYSIWYG programem společnosti Microsoft "FrontPage Express" ("osekaná" verze "FrontPage"). Musím říci, že jako začátečníkovi ovládajícímu "Microsoft Word", to zcela vyhovovalo a zmíněný program bezezbytku splnil mé očekávání, pokud jde o rychlou tvorbu webu ve WYSIWYG editoru. Pro začátečníka ideální, nemusí se vůbec učit HTML (natož tak koukat do HTML kódu) a stránky docela rychle a celkem dobře vytvoří (řečeno z pohledu začátečníka a laika).

Poté (asi v roce 2003) jsem přešla na Microsoft "FrontPage 2000", který obsahuje daleko více nástrojů na tvorbu webu a jako WYSIWYG editor mi též plně vyhovoval. Nebylo co řešit :-), stránky jsem uměla v programu vytvořit, viděla jsem výsledek svého snažení a to mi opravdu stačilo. Maximálně jsem sporadicky něco upravila v HTML (kódu) stránky, protože jsem se o HTML ze zvědavosti zajímala. To však bylo maximum mých technických schopností.

Naposledy testovanou verzi WYSIWYG editoru od Microsoftu zastupuje "FrontPage 2002", který dokonce podporuje CSS (kaskádové styly) a obsahuje mnoho dalších vylepšení oproti starším verzím tohoto editoru. Musím dodat, že v době testování FP2000 a FP2002 jsem se už poohlížela po tom, co to je HTML, jak se tvoří atd., nicméně i když to byl zájem spíše "pro informaci" než kvůli touze umět v HTML programovat. Kromě toho mě zajímaly také CSS, ale vůbec jsem nevěděla, jak na to. V programu "FrontPage 2002" však je obsažena podpora CSS1 i CSS2, včetně možnosti použít prázdnou šablonu CSS, což jsem samozřejmě přivítala. Problém byl, že jsem netušila jak s CSS začít.

Ovšem je potřeba otevřeně říci, že právě toto byl bod zlomu.

Při surfování na webu jsem na svém oblíbeném webu o software (freeware, shareware) "stahuj.cz" objevila program "PSPad 4.5.1", zástupce NON WYSIWYG editorů (X)HTML. Říkala jsem si: Co to tak otestovat, co to umí? Pokud mi to nebude vyhovovat, tak dám uninstall a hotovo. Výsledek byl však ohromující. Šablony s klávesovými zkratkami: HTML, CSS (a mnoho dalších programovacích jazyků), možnost zvolit si pro každý jazyk zvýrazňovač syntaxe i atributů, možnost zvolit pozadí zvýrazňovače, kontrola HTML kódu, preview v prohlížeči (jádro asi "Internet Explorer"), hledání v souborech či v projektu atd. a samozřejmě česká nápověda k programu. Výborné je i to, že program je česky a není nutné umět pro jeho ovládání angličtinu. A tím jsem s editorem "FP" od Microsoftu definitivně skončila.

Musela jsem - ač nerada - souhlasit s tím, že "FrontPage 2002" (podobně jako ostatní WYSIWYG editory) produkují nekvalitní (X)HTML kód. Stačí dát webovou stránku, vytvořenou ve WISYWIG editoru (např. Microsoft "FrontPage") do nějakého validátoru, třeba "W3C Markup Validation Service" a uvidíte hned výsledek validace (chyby a varování). Odhaduji, že chyb bude poměrně hodně a že dokument neprojde validací.

Uznávám, že je sice trochu náročnější vyznat se v "čistém" (X)HTML kódu než ve vizuálním okně příkladně "FrontPage 2002", avšak myslím si, že jde jen o zvyk :-). Navíc klávesové zkratky k šablonám (X)HTML práci vynaloženou při psaní kódu velmi usnadní a urychlí. Dále mám za prokázané a souhlasím s tvrzením, že je skutečně těžší učit se (X)HTML kód, zvláště pro začátečníky a úplně nejhorší je to pro antitechnické typy. Zdá se, že pro začátečníky je nejlepší WYSIWYG editor kódu. Jestli je však někdo přímo technický typ a začátečník, tak určitě doporučuji rovnou začít autoring (tvorbu či generování webu) v NON WYSIWYG editoru, tedy například zmíněný "PSPad", jenž je freeware. Generuje kvalitní kód, který lze zkontrolovat (off-line) a případně ještě on-line validovat.

Používání editoru "PSPad" mohu jen doporučit a rozhodně se nehodlám vracet k editoru "FrontPage 2002". Byl by to krok zpět s minimálním přínosem (jen kvůli tomu, abych se lépe vizuálně orientovala v okně editoru).
gaudino
Profil *
Chtel jsem se zeptat, jestli nekdo ma zkusenosti se Zend studiem 5 a databazi MySQL. Byl jsme zvykli mit PHP HOME 2.3.4 (obsahuje PHP, MySQL, phpmyadmin)a veskere kody jsem psal v PSPadu.....chtel jsem ted zkusit nejaky vyssi programovaci editor...a bylo mi doporuceno prave Zend Studio. Da se na to ZS taky nejak pohodlne napsaovat databaze a phpmyadmin.....byl jsem na to zvykli, a vyhovovalo mi to, tak jsem se chtel zeptat, jestli to ZS5 nabizi rovnez vsechny tyto funkce nebo jestli se musi neco nejak doinstalovaval apod. dekuji
Anonymní
Profil *
Jsem začátečník a chtěl bych si vytvořit web. Používám program NVU, který mi doporučili přátelé, ale nevím jak v něm vytvořit menu s odkazy. Prosím poraďte.
Předem děkuji.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0