Autor Zpráva
Ivori
Profil *
Potřeboval bych poradit. Dělám stránky ve Front Page 2003 a vše funguje jak se zdá v pořádku. Po umístění na server se mi ale vyskytla jedna, celkem podstatná chyba. Můj text se přepisuje pomocí nesmyslných otazníčků. Tak například mi to hází místo "ž", nebo "š" tento znak �. Zkoušel jsem měnit druhy fontů a taky nastavení písma atd., ale nic nepomáhá. Nevím co stím, prosím poraďte. email: Ivori@seznam.cz
Hanz
Profil
Ivori
Řekl bych že máš nastavené špatné kódování češtiny. Mrkni se na zdroják (dole záložka HTML) a v jednom z prvních řádků by mnělo být asi toto:
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=A ZDE JE KÓDOVÁNÍ" />
Ten řádek přepiš aby vypadel takto:
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
Ivori
Profil *
Já tam mám tohle: <meta http-equiv="Content-Language" content="cs">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
Takže bych měl asi přenastavit ten kód na stejnej jako máš ty? Dík
Boldrik
Profil
No tuhle chybu teba taky moc nechpu. Nejsem zacatecnik, tak mi netvrdte neco o definovani kodovani.
mel jsem celej web v UTF-8. Zvlast jsem mel jeden textak, taky v UTF-8. Ten jsem v PHP includoval a nekdy se, jak pise Ivori, stalo to ze se micto nejakych znaku zobrazily otazniky. Kdyz jsem to pouze refreshnul tak to bylo zase ok. A nestavalo se to jen me. Jednou to googlebotovi hodilo stranku s otaznikama a jak jsem sel dolu ve vyhledavani.
Nevite nekdo cim by tohle mohlo byt?
Yuhů
Profil
problematika češtiny je obecně složitá a teoreticky se v tom nelze moc hrabat. Dejte příklady stránek, které blbnou, mrknem na to.

A ano, nejčastější problém stránek začátečníků je právě chybějící nebo špatně vložený meta tag deklarace češtiny. V tomto případě to ale tak zřejmě nebude (soudím podle Ivoriho odpovědi).
Ivori
Profil *
Yuhů

tak adresa je atos.wz.cz, hned na úvodní stránce je spousta chyb s otazníčkama, budu rád když se na to někdo kouknete, tento problém s textem mám totiž na všech svých stránkách, díky
marticka
Profil *
Ahoj. Potřebovala bych poradit. Potřebuji někde stahnout ozdobný font, který bude podporovat českou diakritiku. Našla jsem si několik stránek klasických fontů tiskacích i psacích, ale potřebuje něco opravdu spíše grafického. Nevíte, kde by se to dalo najít? Děkuji.
Anonymní
Profil *
Poraď kde najdu písmo Myriar?????
Miriam
Profil *
ahojky potrebuju vedet kam stahnout fonty tak aby fungovali..
Petr Tichý
Profil
Miriam
Anonymní
marticka

Navštivte adresu http://dafont.com/ , stáhněte si ten správný font a zkopírujte ho do adresáře C:/Windows/Fonts
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0