Autor Zpráva
Juraj
Profil *
Zhanam nejaky cs sk manual pre Quantu (html, css editor pre Linux/KDE). Googlujem a kde nic tu nic... Poradite?
DoubleThink
Profil *
Obecně je dost složité najít český volně přístupný manuál na jakýkoliv editor, natož pak na program pro Linux.

Zkus spíš kontaktovat svého nejbližšího Linuxového guru ;)
llook
Profil
Manuál na Quantu+? Jako k čemu? Podle mě je ten program natolik intuitivní, že žádný manuál nepotřebuje.

"File->New", "File->Open", "File->Save", "File->Save as". To myslím pro začátek stačí, zbytek člověk objeví během používání.
Při ukládání pozor na to, v jaké ukládáš znakové sadě!!! Když jsem kdysi Quantu+ používal, párkrát se mi podařilo český text uložit v kódování koi8-r a pak se divil, proč mám z českých znaků otazníky.

Za hlavní předpoklad pro efektivní používání OS Linux ale považuji znalost angličtiny, stačí na úrovni četby dokumentace. Pak by manuál pro Quantu+ nebyl problém - Quanta Manual. Do češtiny ani slovenštiny přeložen není.
Juraj
Profil *
Chcem to pre svojho 9 rocneho syna, ktory anglictinu este neovlada a ma urcite navyky z win. Rad by totiz vyskusal Linux. Ale ako bolo poradene o prispevok vyssie, kontaktoval som som svojho lin gurua a zhodli sme sa na tom, ze Bluefish je lepsia volba. Dobry lokalizovany tutorial ma aj Emacs - takze vyriesene :)
DoubleThink
Profil *
> Chcem to pre svojho 9 rocneho syna

klobouk dolů
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0