Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj, zajímalo by mě porovnání Zend Studia s jinýmy programy. Zajímal by mě rozdíl třeba mezi Zend Studiem a Dreamweaverem....třeba jestli Zend Studio podporuje HTML, CSS, atd. nebo je pouze orientované na PHP, atd... díky moc
koudi
Profil
Zend studio je orientované PŘEDEVŠÍM na PHP (u Dreamweare naopak, pokud vím). ZS je komletní a prokamakaný IDE pro vývoj v php a řekl bych, že v mnoha ohledech nemá v jiných programech konkurenci. A to si samozřejmě musíš připlatit :)
H13
Profil
No stáhl jsem si try out verzi a zdá se mi, že pro vytváření stránek je přehlednější a jednodušší třeba PHP Designer...(i když věřím, že pro programování velkých projektů se asi Zend Studio bude hodit) No ale stejně by mě jen tak ze zajímavosti zajímalo v čem může být Zend Studio lepší než třeba PHP designer??
tatu_cz
Profil
lepsi?

tak treba v tomto:
- automaticky ti ukaze chybu(uvozovky, zavorka, strednik a jine..)
- vynikajici DEBUGGer(jen je docela tezky ho rozchodit, teda asi jak pro koho)
- podporuje CODE FOLDING(coz myslim z jinych editoru umi jen Eclipse)


v cem je horsi?:
- je hrozne pomalej, musite mit hodne dobry CPU a velkou RAMku(1-1,5GB)
- drahy (ale nikomu to nevadi ze, dokud mame SERI*LS.WS ;)

S pozdravem, pan TATU :D
H13
Profil
no já nevím, nechci, aby to vypadalo, že mám něco proti Zend Studiu, ale když něco dělám v php,

- chybový hlášky mi vyhodí testovací okno (prohlížeč, nebo test. okno v nějakým editoru)
- co se týče zobrazení výsledného kódu - stačí prohlížeč (teď se samozřejmě bavím jen o webových aplikacích)
- no a code folding a code completion - to už taky dokáže hodně editorů, s tím, že některý nedoplňují pouze php, ale zároveň (x)html, js, css, ...
Aesir
Profil
H13:
Neznám Dreamweaver, takže nemohu přímo srovnávat, ale v práci Zend Studio používám a musím říct, že jeho hlavní zbraní je pro mě ladění kódu - debugger je opravdu excelentní, umožňuje používat breakpoints, sledovat hodnoty všech nebo vybraných proměnných, stav právě probíhajících funkcí (včetně typů a hodnot parametrů) a spoustu dalších věcí.

Jak zmiňoval tatu_cz, tak jeho hw náročnost je trochu větší, ale stačí vypnout online kontrolu syntaxe a je to v pohodě i na pomalejším stroji.

třeba jestli Zend Studio podporuje HTML, CSS, atd.
Podporuje kromě PHP i HTML, CSS, XML a Javascript.

Další nevýhodou je asi ta cena, i když mi přijde 99$ jako cena standartní.
H13
Profil
no, používání breakpoints a sledování proměnných možná stojí zato,

moje používání "echo $promenna" v různých částech kódu asi nebude to pravé
TomTom
Profil *
Existuje cestina na Zend studio 5.,2?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0