« 1 2 »
Autor Zpráva
witiko
Profil
Vyrobil jsem prográmek jménem WebInnovator, který je určený k opravě html kódu. Hodíte do něj zdroják svých stránek a on vám ho vrátí opravený. Jeho aktuální betaverzi si můžete stáhnout >ZDE<. Až vyjde nová verze, program vám to sám připomene.

Má totiž v sobě zabudovaný update po spuštění:

<script type="text/javascript" src="http://casemoding.unas.cz/update.js">

update.js:

function cookieMANAGER() {

var verzeNEW=1.06;
if (verze < verzeNEW) {
var downNEW = confirm('Byla nalezena nová verze tohoto programu.\n\nVaše verze: ' + verze + '\nAktuální verze: ' + verzeNEW + '\n\nChcete provést update programu?');
if (downNEW == true) {
window.location.href='http://casemoding.unas.cz/web_innovator_' + verzeNEW + '.rar';
}
}}


a potom je tam <body OnLoad="cookieMANAGER()">

Tak prosím kritizujte, abych věděl co nacpat do dalších verzí. :-)
Railbot
Profil
Opravě v jakém slova smyslu? Ukončuje párové tagy? Doplňuje lomítka a uvozovky? Nedokážu si dost dobře představit, že by nějaký program mohl vyřešit nějaký větší problém a opravit HTML kód. A validátorů už na světě je :) Určitě bych si nechal nějaký program zapisovat do zdrojáku a pak hledat co a jak je kde jinak...
witiko
Profil
RAILBOT NAPSAL:
Opravě v jakém slova smyslu? Ukončuje párové tagy? Doplňuje lomítka a uvozovky? Nedokážu si dost dobře představit, že by nějaký program mohl vyřešit nějaký větší problém a opravit HTML kód. A validátorů už na světě je :) Určitě bych si nechal nějaký program zapisovat do zdrojáku a pak hledat co a jak je kde jinak...

Stačí si přečíst soubor CtiMne.txt
WEB INNOVATOR 

1.06

Tento program je určený k zlepšení čitelnosti vašich webových stránek. Zvláště pokud jste začátečníci anebo
pracujete v programu Frontpage, můžou být vaše stránky pro prohlížeč obtížně čitelné a příliš velké, což se
negativně promítne v rychlosti načítání stránek. Kromě toho může být takovýto kód pro nějaké prohlížeče zcela
nečitelný a stránky se uživateli ani nemusí zobrazit. A proto vznikl tento program. Do textového pole zadáte kód
vašich stránek, kliknete na tlačítko vyčistit kód a kód v kolonce je během několika sekund opraven. Potom už
stačí jenom zkopírovat kód z koloky ručně, nebo kliknout na tlačítko ,,KOPÍROVAT TEXT DO SCHRÁNKY WINDOWS"
a nahradit starý kód tímto kódem.

Tato verze programu už umí opravit: html, javascript a css.

Program spustíte souborem START.HTM

Witiko


A políčko O programu...
WEB INNOVATOR v. 1.06

Naprogramoval Witiko
Tento prográmek slouží k zlepšení přehlednosti kódu,
aby neobsahoval zastaralé tagy, kódy nevalidní s
Xhtml 1.0 a nepřehledná místa. Tento prográmek
neopraví žádné velké chyby, zlepší však čitelnost kódu.
Takže jak vy, tak prohlížeč budete luštit kód mnohem rychleji a pohodlněji.


A testoval jsem na tom plno webových stránek, jestli jim to nerozhodí odstavce apod a všechny jdou v pohodě. Měnil jsem jenom to, u čeho bylo jisté, že to nelze zkazit:


<br> -> </ BR>
<script> -> <script type="text/javascript">
<tr -> <TR
<BR /><BR /> -> <p></p>
onload -> OnLoad
onmouseover -> OnMouseOver
onmouseout -> OnMouseOut
onkeyup -> OnKeyUp
onkeydown -> OnKeyDown
onclick -> OnClick
ondblclick -> OnDblClick
onabort -> OnAbort
<p></p><p></p> -> <p>&nbsp;</p>
<hr> -> </ HR>
<small> -> <font size="2">
</small> -> </font>
<center> -> <div align="center">
</center> -> </div>
<listing> -> <pre>
</listing> -> </pre>
</tr -> </TR
<wbr> -> </ WBR>
onmousedown -> OnMouseDown
onmouseup -> OnMouseUp
<style> -> <style type="text/css">
FrontPage.Editor.Document -> Notepad.Xhtml.Document
content="Microsoft FrontPage -> content="Notepad
Icepoint
Profil
zajimavej programek ... urco nekdy skusim :)
witiko
Profil
Vyšla nová verze prográmku. Nemusím jí sem snad dávat, když se ten prográmek umí updatovat sám. :)

Jo a jinak prosím o kritiku. Co zlepšit apod.
Bubák
Profil
Pokud se podívám na seznam náhrad, tak mám k většině z nich výhrady. Je to hračka pro dětičky.
witiko
Profil
Myslím si, že je to celkem účelné. Zkus se vyjádřit přesněji k tomu, jaká náhrada se ti zdá zbytečná a já to opravím. Je to zatím jenom betaverze a vás potřebuji jako beatatestery. :-)
ah01
Profil
Tento „prográmek“ IMHO působí velmi amatérským dojmem, takže těch námitek by bylo celkem dost.

Nejvíc mě ale zaráží „zastaralý zápis javascriptových událostí“ - kde jsi sebral, že by se měli události psát s velkým písmenem na začátku slov? A pokud tomu tedy věříš, proč sám nepoužíváš? Taky bych zmínil, že ten JS kód je dost nepřehledný, mohl bys nám možná dát ke kritice vývojovou verzi (formátovanou verzi kódu), na té se bude lépe kritizovat.

A mimochodem, zrušil bych vlastní kurzory myši (IMHO dost nevkusné).
Bubák
Profil
<small> -> <font size="2"> není rovnocennou náhradou, font je označen jako "deprecated"
<center> -> <div align="center"> deprecated tag nahraruješ úplně stejně zastaralým atributem
Anonymní
Profil *
LOL, tak tohle je přímo destroyer kódu :o))
Peca
Profil
Nejvíc se mně líbí, že <tr -> <TR je příliš dlouhý zápis kódu :-))
<BR /><BR /> -> <p></p> - co když je <br> uvnitř <p>? Pak se to totálně rozhodí a k xhtml to má daleko.
Zkus přeformátovat kód vygenerovaný ve FrontPage. Bude pořád stejně nepřehledný. Ten "program" je naprosto bezvýznamný.
witiko
Profil
ok - small -> font odstraněno z programu
center -> div align="center" změněno na span align="center"

Pište mi ještě další chyby a já to všechno opravím do nové verze 1.31
witiko
Profil
To Peca:

Pokud je br uvnitř p, tak se z <p><br></p> stane <p><BR /></p>. To si můžeš vyzkoušet.
Peca
Profil
center -> div align="center" změněno na span align="center" - to jsem nějak nepochopil. Zkus si dát <center>něco</center> a <span align="center">něco</span>.
Tak schválně: <p>aa<br><br><br>bb</p> přepíše na <p>aa<p></p><BR />bb</p>
witiko
Profil
To Peca:
To jo, ale pokud si vytvoříš dva html soubory a do jednoho napíšeš:
<p>aa<br><br><br>bb</p>

a do druhého:
<p>aa<p></p><BR />bb</p>

tak se ti oba dva soubory zobrazí stejně, právě jsem to zkoušel.

Jo a s tím center-jaký je tedy nezastaralý validní zápis?
Bubák
Profil
Peca
Zkus si dát <center>něco</center> a <span align="center">něco</span>
Proč, nějaký problém? <span style="text-align: center"> to je jiná.
witiko
Profil
To Bubák: Díky :)
Peca
Profil
<p>aa<p></p><BR />bb</p> - to je snad xhtml validní?
<span style="text-align: center"> - nezarovná to náhodou text uvnitř spanu? Samotný span ale zůstane pořád vlevo.
witiko
Profil
Rozhodně je to víc xhtm validní, než <p>aa<br><br><br>bb</p>
witiko
Profil
Ale jaký je teda validní zápis místo <center>?????
Peca
Profil
witiko Kde jsi na takový nesmysl došel?
K čemu je program, který z validního html udělá naprosto nevalidní xhtml?
Prostě je to naprosto nepoužitelná hračka. No aspoň ses naučil používat asi tak dva příkazy v javascriptu...
Ale jaký je teda validní zápis místo <center>????? - žádný. Jedině přes použití CSS.
ah01
Profil
Pokud se nepletu, tak <center> je blokový element, takže ekvivalentem je <div style="text-align: center;"></div>
Miloš
Profil
Zkusil jsem, viděl jsem, opustil jsem:
Píšu HTML, ale program mi <hr> nahradí XHTML zápisem <hr />.
Pokud se program snaží o XHTML, pak ale nevím, proč píše <BR /> velkými písmeny.
Na konci přidává obskurní konstrukci:
<p></p><font size="2"><div align="right">Tento web byl validován programem <a href="http://web-innovator.ic.cz" target="_blank">Web innovator 1.24</a>.</div></font></ body>
witiko
Profil
Vyrobena opravná verze 1.29_patch, která reaguje na všechno vaše spílání proti programu.
Timy
Profil
<center> a <div align="center"> je naprosto stejný zápis, jsou to synonyma.

ah01
"Pokud se nepletu, tak <center> je blokový element, takže ekvivalentem je <div style="text-align: center;"></div>"
<center> centruje všechno, tedy i blokové elementy, kdežto text-align:center centruje pouze text.

witiko
"Rozhodně je to víc xhtm validní, než <p>aa<br><br><br>bb</p>"
tenhle zápis je alespoň HTML validní... A slovní spojení "víc validní" je nesmyslné.

<span align="center">něco</span> & <span style="text-align: center">
Oba zápisy jsou nesmyslné, protože nemůžete centrovat řádkový prvek. Ten první mimochodem není validní.
witiko
Profil
Já vím. Vždyť v nové verzi 1.31 už je <center></center> nahrazeno <div align="center"></div>
Timy
Profil
witiko
A co z toho, když se jedná o prakticky identický zápis? Akorát <center> se mi aspoň jeví přehlednější...
Miloš
Profil
A moje připomínky?
Program nerespektuje !DOCTYPE: do HTML cpe XHTML ukončení nepárových značek, notabene vadně, totiž <BR /> VELKÝMI PÍSMENY.
witiko
Profil
To Timy: <center> je zastaralé <div> bez atributu align, s přiřazeným css stylem je neutrální a tedy optimální volba.
Timy
Profil
witiko
no to ano, ale psals, že to právě nahrazuješ <div align="center">...
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0