Autor Zpráva
luige
Profil *
Prosím vas dam na stranku obrazek a když dam uložit tak jse mi uloži jen jedna sloška (index) a ne obrazek když pak poslu nekomu jinemu tak to ma bez obrasku chapete???
Mistr
Profil
luige
Máš problém s obrázky?

Ještě mi, prosím osvětli, co myslíš pod tím "pošlu někomu jinému". Ty prostě tu stránku přibalíš do mailu a pošleš kamarádovi? A ten kamarád je v době prohlížení stránky připojen na internet?
Miloš
Profil
luige
dam na stranku obrazek
ale obrázek nedáš do souboru, protože to nejde (tak, jako to jde třeba ve wordu). V HTML souboru (stránce) je pouze kód <img src="nejaky_obrazek.jpg"> (nebo gif, případně png; doufám, že nepřidáváš na stránku tif nebo bmp)

a když dam uložit tak jse mi uloži jen jedna sloška (index)
index není složka, ale soubor (index.html nebo index.htm).

Pokud to někomu posíláš (E-mailem? Asi.), vytvoř si nějakou složku (myslím tím adresář, jak se tomu dřív říkalo) a do ní umísti jak soubor (onen index.html) tak patřičný obrázek. Tuto složku* pak zazipuj a odešli jako přílohu.

-------------
*) Dodnes mi výraz „složka“ nende přes pusu.
Bubák
Profil
Protože některé lamy neví, co se zazipovaným souborem, tak můžeš stránku otevřít v Exploreru, nebo Opeře a uložit jako "webový archív". Ten pak můžeš poslat mailem.
Mistr
Profil
Miloš
Přesně, tenhle problém asi autor dotazu má. Jen jsem se chtěl svým dotazem ujistit, zda to tak opravdu je.
Yuhů
Profil
reaguju na původní dotaz:

obrázek do stránky nejde vložit, jako to jde třeba ve Wordu. Stránka na obrázek vždy pouze odkazuje. Jsou dvě možnosti -- buďto obrázek nahrát někam na internet a do stránky vložit odkaz na internetovou adresu obrázku, nebo obrázek přibalit a poslat ve druhém souboru. Pak si jej příjemce bude moci prohlédnout samostatně.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0