Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Jediný program, o kterém vím, že to umí je Dreamweaver. Neznáte nějaký editor, který to zvládá a je free?

Šablony v Dreamweaveru se používají asi takhle. Vytvoříte šablonu, dáte do ní to, co na všech html stránká bude stejné tzn. hlavičku, patičku popřípadně další věci. Šablonu uložíte a zavřete. Dále si vytvoříte novou html stránku vytvořenou ze šablony a doplníte do ní jen obsah. Takových html stránek si můžete vytvořit, kolik uznáte za vhodné. Najednou ale zjistíte, že chcete na všech stránkách vytvořených ze šablony změnit patičku. Proto si otevřete samotnou šablonu, upravíte a uložíte. Změny se promítnou ve všech souborech, které byli ze šablony vytvořeny.
Anonymní
Profil *
pspad bohužel tuto funkci nemá :(
ah01
Profil
Anonymní (první)
Nvu a FrontPage, něco podobného taky umí, ale ne v takovém rozsahu jako Dreamweaver

Anonymní (druhý)
tak si tuto funkci do PSpadu doprogramuj, sice to nebude tak promakaný jako v Dreamweaveru, ale nějaké generování souborů na základě šablony a nějakých "obsahových" souborů by nebyl problém, kdysi jsem o tom uvažoval, ale z časových důvodů, znáte to...
Bubák
Profil
V NVUněco podobného? Jak? Já mám za to, že v NVU nic podobného není, ani v omezeném rozsahu.
ah01
Profil
Bubák
Ano, je. Já Nvu nepoužívám, takže přesný postup ti nenapíšu. Hledej v nápovědě.
Bubák
Profil
ah01
Hledej v nápovědě.
Kde nic není, ani smrt nebere.
ah01
Profil
Bubák
Ty mě chceš donutit abych, si Nvu stáhnul a našel ti to, co ? :-)
Bubák
Profil
Pokud myslíš vytvoření nového souboru ze šablony, to tam je, ale tím veškerá práce s šablonami končí. Pokud změníš šablonu, můžeš všechno dělat znova ;-)
quinux
Profil
ah01
Nvu a FrontPage
FrontPage není free.

tak si tuto funkci do PSpadu doprogramuj
To je rada nad zlato. Ve windows mi chybí kvalitní firewall mám si ho taky doprogramovat? ;o)
ah01
Profil
Bubák
To myslím. Jen jsem předpokládal, že když Nvu „umí“ šablony, tak bude zvládat i tu zpětnou editaci. Tak to se omlouvám za chybný závěr (jak jsem psal, Nvu nepoužívám a tohle mi přišlo celkem logické). Klidím se do ústraní.

quinux
Slovíčko „free“ jsem přehlédl, asi se dnes už fakt půjdu někam zahrabat.

Jinak bych ale řek, že naspat skriptík pro PSPpad a naprogramovat Firewall je jiná liga, dokonce bych řek, že „to neni ani jiná liga, to je úplně jinej sport“.
Anonymní
Profil *
A co tenhle program http://www.chami.com/html-kit/download/ nevíte, jak mu jdou šablony?
Anonymní
Profil *
Možná, že to umí firs page http://www.evrsoft.com/download.shtml
quinux
Profil
ah01
Jinak bych ale řek, že naspat skriptík pro PSPpad a naprogramovat Firewall je jiná liga
To jistě je, ale jde tady o princip. Každý programovat neumí. ;o)
Anonymní
Profil *
Po nainstalování programu first page začínám šetřin na dreamweaver.
nightfish
Profil
To jistě je, ale jde tady o princip. Každý programovat neumí. ;o)
kdo neumí, a potřebuje popisovanou funkcionalitu, tak holt musí našetřit na komerční aplikaci (nebo najít free alternativu) (a nebo ukrást...)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0