Autor Zpráva
Stinky
Profil
Jde nějak v DW nastavit automatické rozpoznávání kódování? V nastavení lze takováto záložka najít, ale u této funkce je v jedné věci problém.
Pokud kódování nastavím třeba v HTML, změní se kódování v hlavičce i ve formátu souboru. Ale pokud změním formátování v souboru bez hlavičky a uložím ho, kódování se nezmění. U includovaných souborů to bude dělat problém... (kódování jsem ověřoval v PSPadu)
quinux
Profil
Stinky
Něco takového myslím nejde. Doporučuji ti defaultně nastavit a používat vždy UTF-8 a měl bys mít po problémech.
Stinky
Profil
Právě, že to chci, ale doteď jsem používal ISO-8859-2 a pokud budu používat UTF-8 (nastavím ho i v DW) tak při editaci starých stránek narazím na problém:(
quinux
Profil
Stinky
No to budeš asi muset asi po jednom přeuložit s jiným kódováním. V pspadu je změna kódování poměrně rychlá tak bych to nejdřív všecko přeuložil v něm.
Stinky
Profil
Jo, tak jsem to právě udělal. Ono to asi nakonec jde i v tom DW...měl jsem problém s nastavením Apache a vůbec mi to nebralo jiné kódování než iso-8859-2 takže jsem se domníval, že je chyba v jednotlivých souborech.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0