Autor Zpráva
External
Profil
Jaký je nejlepší freeware pro editaci php stránek?

POdmínky: krásně lze kopírovat všechny znaky, včetně azbuky, je to freeware a není potřeba instalovat javu. POužívám PSPad, ale ten bohužel má silné problémy a vadně znay převádí.
Březík Josef
Profil *
Dělám sice HTML ale PSPad pořád používám ... pokud se ti nelíbí jeho verze tak si stáhni novější a nebo si kup knihu.

Pokud chceš poradit se znakami tak na této adrese ti poradějí, ale protože děláš PHP zkus najít jinou stránku kde ti poradějí

PS: nevím jestli existuje web www.jakpsatphp.cz ale jesti ano tak tam se poptej.

jestli chceš editor tak se poptej v escapu www.escape-mag.com ale nic ti nezaručuji.
External
Profil
Březík Josef: přínos tohoto příspěvku je nulový
H13
Profil
Já bych řekl, že přínos toho příspěvku nebyl nulový, spíše by se dal vyjádřit na mínusový stupnici.

Já teď všechno (utf-8) dělám v Notepad++, rychle se otevírá a má skoro vše co potřebuji
japlavaren
Profil
H13 notepad++ je jednićka
WanTo
Profil
External
Mohu se zeptat, co máš proti Javě?
quinux
Profil
WanTo
Je to sice OT, ale např. mi třeba na Javě vadí její paměťová nenažranost. V podstatě jakákoliv aplikace napsaná v Javě nejde pod 60MB RAM a to může mít třeba jen dvě funkce. ;o) Dodnes jsem nepochopil jak se tomuto jazyku podařilo prosadit na mobilech.
WanTo
Profil
quinux
Taky trochu OT: Tak proč mi jEdit se spoustou pluginů zabírá jen 50 MB paměti? :-) Jistě, Java je kvůli virtuálnímu stroji trochu nenažraná, ale nejsem si jistý, zda je to při dnešním běžném gigabajtu paměti až zas tak velká nevýhoda.
quinux
Profil
WanTo
jEdit nepoužívám, ale aptana (pro ty co neví, založeno na Eclipse) mi taky "žere" jen 2-3MB, ale Java Runtime si k tomu papne těch 60 MB. Možná to bude tím, že používáš starší verzi Runtime, proto ti to žere méně, ale mi to opravdu nikdy pod 60 MB nešlo. Výmluva, že při GB paměti to není nevýhoda je mimo mísu ;o). Počítej se mnou:
Windows+Antivir+Firewall+AntiSpyware: 180MB (mám pocit, ale že hned po spuštění winů se drží na 240 MB)
Firefox+MSIE+Opera: 150MB (momentálně mi jen firefox bere 137 MB, ale započítal jsem průměr 60MB)
Photoshop: zrovna mám slabší PSD takže "jen" 165 MB, ale běžně 250 MB
Takže již nyní to máme nějakých 580 MB (jen pro zajímavost v tuto chvíli mi systém píše plných 736 MB RAM, což je slušně, když mám jen 512MB :D)

Takže, když si do toho pustíš ještě hudbu, otevřeš prohlížeč obrázků a pak i ten editor, tak ti i ten 1 GB RAM bude těsný. ;o)
WanTo
Profil
quinux
Já si tu výmluvu můžu dovolit, já nepoužívám Windows :o) Ale teďka vážně: ta má výmluva byla celkem zcestná, ale podobně zcestná, jako informace o tom, že JRE zabere minimálně 60 MB paměti. Ještě je potřeba ujasnit, že se bavím o tom, co je fyzicky opravdu využito, ne o tom, co si nejnovější JRE + jEdit naalokuje (to se pak dostávám až k 250 MB paměti).

Ale jEdit má pro mě takovou hodnotu, že klidně obětuju i těch 50 MB.
Azu
Profil *
Sice je to jen zamýšleno jako ukázkový příklad využití jisté komponenty do Delphi, ovšem svými možnostmi předčí ledacos jiného.
http://www.econtrol.ru/download/ec_edit.zip

Osobně po otestování snad všeho dostupného placeného i freeware, sem zakotvil u PHP Expert Editoru, který využívá stejný základ jako výše zmíněné demo. Není sice zadara, ale 900,- Kč tkaé nikoho nezabije. Má integrovaný debuger, možnost si na lištu nadefinovat vlastní ikony pro rychlé vkládání určitého kódu a mnoho dalšího.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0