Autor Zpráva
Majo
Profil *
Dobrý ďen, chcem sa spýtať niekoho či by mi pomohol s následujúcim problémom:
Na mojej stránke www.avrilweb.szm.sk mam flash obrazok ktory mi vo Frontpage "vyrobi" takyto kod:

<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000" border="2" width="806" height="380" align="left"><param name="movie" value="flashfront.swf">
<param name="quality" value="High">
<param name="loop" value="false">
<param name="wmode" value="transparent">
<embed src="flashfront.swf" width="806" height="380" quality="High" loop="false" wmode="transparent"></object>

Keď stránku validujem vypíše mi okrem chýb ktorú robí szm reklama ďalšich 7 chyb (FLASH): there is no attribute "SRC" ,"WIDTH", "HEIGHT", "QUALITY", "LOOP", "WMODE" a element "EMBED" undefined.

Určite ste sa stym stretli a moja otázka znie:
Ako mam vyriešiť aby to validatorom prešlo? Ak pomocou css tak by som bol rád keby mi niekto napísal kod alebo pomohol. Ďalšia otázka je či sa stou reklamou nedá niečo spraviť aby som mal "Passed validation". Dúfam, že som môj problém popísal dosť detailne a ďakujem vopred za každú radu.
Plaváček
Majo

Chamurappi se tě zeptá, prečo to chceš.

Já ti poradím, pokud na validitě trváš, tento odkaz:

http://www.dgx.cz/trine/item/jak-spravne-vlozit-flash-do-stranky
Joker
Majo
Problém s validitou toho kódu je, že používá prvek <embed>, který v definici HTML neexistuje.
Takže buď to bude nevalidní, nebo je třeba to napsat přes <object>
Majo
Profil *
Ano Plaváček dik uz tu stranku citam neviem cim to je, ale hladal som to dlhe hodiny a ked som napisal tento prispevok tak som to nasiel asi za 3 minuty. Uz na tom robim a funguje to super ale asi mi neporadis s tou szm reklamou, pretoze obsahuje 5 chyb, vsak? Este jedna posledna mozno primitivna otazka, preco sa nezobrazuje v mozille border? V IE a Opere to funguje spravne...
Validne to chcem mat, pretoze som v tomto dost detailista a ucim sa ako tak programovat. Aspon sa o to pokusam.
Vysledny kod je:

<!--[if !IE]> -->
<object type="application/x-shockwave-flash" data="flashfront.swf" border="2" width="806" height="380">
<!-- <![endif]-->
<!--[if IE]>
<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000"
codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swfl ash.cab#version=6,0,0,0"
border="2" width="806" height="380">
<param name="movie" value="flashfront.swf">
<!--><!---->
<param name="loop" value="true">
<param name="menu" value="false">
<param name="wmode" value="transparent">
<p>This is <strong>alternative</strong> content.</p>
</object>
<!-- <![endif]-->
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.