Autor Zpráva
sergio
Profil *
aky program mozem pouzivat na tvorbu webu v linux, existuje easy php pre linux?
alebo nieco take ako commander a este nejaky editovaci program, takisto mam problem naintalovat
nieco aby som sa mohol spojit s niekym cez Icq, alebo messanger. existuje nieco take?
nightfish
Profil
aky program mozem pouzivat na tvorbu webu v linux, existuje easy php pre linux?
http://en.wikipedia.org/wiki/LAMP_(software_bundle)

alebo nieco take ako commander a este nejaky editovaci program, takisto mam problem naintalovat
nieco aby som sa mohol spojit s niekym cez Icq, alebo messanger. existuje nieco take?

commander? jestli něco jako total commander, tak krusader
editovaci program - kate, kwrite, vim, emacs, kwebdevelop, quanta...
icq - sim, gaim, centericq
sergio
Profil *
no nasiel som, ale neviem ako to nainstalovat, cez konzolu? treba tam napisat nejaky prikaz?
nightfish
Profil
no nasiel som, ale neviem ako to nainstalovat, cez konzolu?
ano
a nebo přes grafické udělátko na instalaci software

treba tam napisat nejaky prikaz?
ano, tak se v konzoli pracuje

asi nejlepší bude, když napíšeš, co máš za distribuci, pak ti někdo může poradit i konkrétně
sergio
Profil *
ja som skusil pre zaciatok ten icq - sim, ale citam ten text ako to nainstalovat v engl , ale neviem presne co mam urobit.
k
Profil *
root.cz
linuxsoft.cz
abclinuxu.cz

Tady zacni. Urcite najdes vse co budes i do budoucna potrebovat.

K softu:
Pokud jsi byl zvykly na program typu PSPad tak doporucuju stahnout Eclipse, pokud ches zkusit neco lepsiho, logictejsiho, co ti zrychli tvou praci tak doporucuji VIM (vetsina distribuci ho ma jiz v sobe).

ostatni viz. Nightfish
sergio
Profil *
este jedna, mozno ze blba otazka, ale fakt si neviem rady:

nainstaloval som linux so slovenskou klavesnicou, kde sa nachadza @?

vobec nikde nie je, skusal som vsetko.
Mireczech
Profil
K softu:
Pokud jsi byl zvykly na program typu PSPad tak doporucuju stahnout Eclipse, pokud ches zkusit neco lepsiho, logictejsiho, co ti zrychli tvou praci tak doporucuji VIM (vetsina distribuci ho ma jiz v sobe).

No osobne bych Eclipse nedoporucoval, je to jak kdyby jsi sel na vrabce raketometem.
WanTo
Profil
Pokud jsi byl zvykly na program typu PSPad tak doporucuju stahnout Eclipse, pokud ches zkusit neco lepsiho, logictejsiho, co ti zrychli tvou praci tak doporucuji VIM (vetsina distribuci ho ma jiz v sobe).
Nebo jEdit. To není taková obluda jako Eclipse, ale zároveň je uživatelsky přívětivější než Vim nebo Emacs.
Bubák
Profil
kde sa nachadza @?
Teď se mi nechce bootovat do Linuxu, ale pokud jsem něco dělal x Linuxu, tak jsem měl téměř vždy zaplou českou Qwertz klávesnici a když jsem podržel levý alt, tak místo:
x v b n , . (jsou v dolní řadě) jsem, stejně jako ve windows dostal:
#@{}<>

Drobný rozdíl (oproti windows) byl, když jsem chtěl napsat ×(krát), ve windows to je AltGr+), v Linuxu a české klávesnici AltGr+Shift+)

Myslím si, že se zapnutou slovenskou klávesnici to bude stejné, nebo podobné.
k
Profil *
Mireczech
WanTo
Eclipse protoze az Souki prejde na Javu tak bude mit o jedem problem min;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0