Autor Zpráva
Ivori
Profil
Potřeboval bych helpnout. Chtěl bych si na svý stránky dát něco jako anketu ale to je hodně zjednodušeně řečeno. Je to prostě takovej formulář kterej bych potřeboval aby se vyplňoval přímo na internetu, jako aby tam někdo mohl něco napsat, zaškrtnout a nakonec dal jen "odeslat" a pak by mi to přišlo na email. Svoje stránky dělám ve FP2003 a tam něco podobnýho jako vložená tabulka s alternativním textem je, ale to mi nějak nefungovalo a taky to nebylo podle mých představ, tak jsem to zkoušel dělát sám přes kód, to fungovalo tak napůl protože formulář se odeslal neznámo kam. Hledal jsem na jakpsátweb.cz, ale tuhle konkrétní věc jsem nenašel. Jestli teda někdo víte kde to na Jakpsáweb je, tak bych poprosil o odkaz. Jinak stim kódem si taky nevim moc rady. Díky
Blamage
Profil *
Zdravím.

Pro vygenerování emailu je v asp k dispozici jedna dynamická knihovna která se musí nainstalovat do IIS ( Internet Information Servis - webová služba Microsoftích OS). Ta dynamická knihovna se jmenuje NewMail dll a jinak se nazývá CDNOTSMAIL

Tady je link na diskuzi která se problémem zabývá:
http://www.experts-exchange.com/Web/Web_Languages/ASP/Q_20317532.html

samotná knihovna se do IIS nainstaluje a další práci si řídíte skriptem na který odesíláte data. Např....:

<BODY>

<%
Dim myCDONTSMail
Dim strFrom
Dim strTo
Dim strSubject
Dim strBody

'The following variable assignments are not required
'they are just here to make interpretation of the
'myCDONTSMail.Send line easier. You could put the
'Request.Form statements in the .Send line to cut down
'on the amount of code in the file.
strFrom=request.form("email")
strTo=request.form("recipient")
strSubject=request.form("subject")
strBody0=request.form("povolit")
strBody1=request.form("jmeno")
strBody2=request.form("prijmeni")
strBody3=request.form("email")
strBody4=request.form("telefon")
strBody5=request.form("mesto")


strBody = "Jméno: " + strBody1 & VbCrLf & "Příjmení: " + strBody2 & VbCrLf & "Email: " + strBody3 & VbCrLf & "Telefon: " + strBody4 + strBody5 & VbCrLf & "Mesto: "

Set myCDONTSMail = CreateObject("CDONTS.NewMail")

myCDONTSMail.Send strFrom,strTo,strSubject,strBody


Set myCDONTSMail = Nothing

%>
Yuhů
Profil
aby fungovalo výše popsané (jak psal Blamage), je potřeba mít na serveru Windows. To je hodně řídký jev.

Lepší je zapomenout na vkládání formulářů z FrontPage a obětovat trochu času na následující:
jít na www.blueboard.cz
zaregistrovat se tam
a získat html kód takového prvku, jaký chci.

Získaný kód si vložím do stránek, klidně ve FrontPage (v zobrazení kódu). Veškeré akce se pak budou odehrávat na serveru blueboardu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0