Autor Zpráva
Paja
Profil
Zdravím všechny,
zajímalo by mě, když tu všichni tak chcou tvořit web lidem,
co je k tomu za potřebí... Docela jste mě vnukli "dobrý" nápad.
Vzhledem k tomu, že studuju, nemůžu moc investovat.
Vím, že je potřeba živnostenský list, legální software i systém??
Mě zajímá, jestli třeba můžu třeba na winXP Home dělat živnost,
nebo musím mít leg. Prof. a nebo radši opravdu přejít na linux?
A takový PSpad je free? I pro komerční účely?

Díky za rady
Railbot
Profil
Paja
Můžeš si dělat třeba na legálním MS-DOSu, když z toho budeš mít radost. Zkrátka v čem budeš dělat, to je tvoje věc a je to úplně jedno. PSPad je freeware, tudíž zdarma pro jakékoli účely.
Paja
Profil
A třeba fonty použité na stránkách? Ty co sou obsaženy ve
standarních fontech windows, to jsou free fonty?
A dále mě zajímá jestli třeba fotka upravená v nějakém
lepším softwaru lze identifikovat.. např. jestli jde rozeznat
Gimpovská a Photoshopská fotka.. To jen tak na okraj, protože
spousta lidí se tu chvástá, že používá photoshop, ale není to
moc velká sranda..
Jo a moc díky Railbot
k
Profil *
Paja
Railbot
Jen doplnim ze u zivnostniku je mnohem vetsi sance ze na vas prijdou ze pouzivate nelegalni programy.
Je take mozne pracovat formou autorskych poplatku, kdy nepotrebujete zivnostensky list.
Ale ve vysledku je lepsi ten zivnostnak mit.
Railbot
Profil
Paja
Ne, to nejsou free fonty, jsou součástí Windows.
Ohledně té fotky - pokud vím, tak ne. Je ale možné, že nějaký expert s vybavením tomu určeným dokáže ze souboru vytáhnout nějaké informace, které by řekly, v čem byl soubor editován. Ale to jen teoretizuju.
k
Profil *
Spise tu jde o to ze pokud provozujete zivnost, jejiz naplni je "tvorba aplikaci"(nevim presny nazev) tak se predpoklada ze na to nejaky software pouzivate.
Pokud si na firmu koupite PC ale bez OS a budete vykazovat zisk, tak to na financnim urade urcite vzbudi castecne podezreni.

Kazdopadne prece je mozne si naklady odecist z dani, takze asi bude lepsi mit legalni software a pak si ho odepsat, nez nelegalni a bat se z postihu.

Samozrejme je to kazdeho vec a je pravda ze u malych firem se toto moc neresi, ale nikdy nevite.
Suplik
Profil
mne sa vidi linux a flash
k
Profil *
Suplik
linux a flash?
A jakou distribuci pouzivas?
Jak ten Macromedia Flash pod tim systemem spoustis? (;-))
nothrem
Profil
Railbot: Ohledně té fotky - pokud vím, tak ne. Je ale možné, že nějaký expert s vybavením tomu určeným dokáže ze souboru vytáhnout nějaké informace

Nevim jak konkrétně Gimp a Photoshop, ale do většiny formátů je možno si připsat různé informace (např. EXIF) takže program, který má zájem dát vědět že obrázek (video, zvuk, ...) zpracoval, prostě to do něj napíše:

˙Ř˙ŕ JFIF      ˙ţ ;CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 94˙Ű C ...atd.

nebo
˙Ř˙ŕ JFIF  H H  ˙íPhotoshop 3.0 8BIMé     x    H H   ...atd.

nebo
˙Ř˙ŕ JFIF   d d  ˙ě Ducky     T  ˙î Adobe dŔ   ˙Ű „ 
Paja
Profil
Railbot:
Jistě, že nejsou free, to jsem se blbě vyjádřil.. Já mám takovou utkvělou představu, že když si už i koupím nějaký software, tak že se s ním nemůžu nějak navenek živit.. Jinak řečeno, když si koupím WinXP Pro, tak v něm budu mít sice "pěkné" fonty ale pro lokální využití, ne že se s nima budu živit na webu. Je to tak?
Přirovnávám si to k encyklopedii, kterou když si koupím, taky nemůžu vidělávat na textech, které jsou uvnitř.
K
Ne, rozhodně kdybych začal, tak nepujdu do nelegálního software, když už, tak takovým způsobem, který by byl neprokazatelný. Proto se ptám zatím jen z teoretického hlediska jak to všechno je.
nothrem
Přesně tohle jsem měl na mysli... takže používat nelegální photoshop může být (nemuselo by, protože když si udělám jeden web / rok, kdo by mě hledal že?) potencionální riziko...
Railbot
Profil
nothrem
EXIF informace obsahují fotografie, jelikož ty data do nich cpe přístroj, nevím jak je to u softwaru. Jsem zase o něco chytřejší, díky.
Paja
Profil
To Suplik:
s tim flashem, pod takové stránky bych se moc nepodepisoval, když nevlastním flash licenci...
nothrem
Profil
Legální fonty:
a) pro texty v html se používají fonty, které má uživatel (nikoli ty co máš ty nebo server) takže neni co řešit
b) pro grafiku apod. to jistí 1001 Free Fonts (–.^)
Paja
Profil
díky všem za vyčerpávající odpovědi,
snad to risknu při výšce, teď mě straší matura.. :)
wuzimu
Profil *
K těm fotkám: EXIF informace si můžeš odtranit různými programy jako je například MetaStripper, stačí hledat na na stahuj.cz pod heslem exif... je tam spousta editorů... mimo to si všimni, že dáš-li vlastnosti obrázku (zcela standardně ve windowsech pravým myšklikem na obrázek) a po té upřesnit, můžeš všechny tyto exif informace bez problémů shlédnout.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0