Autor Zpráva
Smajchl
Profil *
Ahoj, potřebuju poradit, už dva dny hledám něaký online WYSIWG editor co by měl validní XHTML výstup a uměl čistit vložený text z Ooo. Potreboval jsem taky, aby se dal jednoduše upravit (přidat/ubrat klikátka). Aby se dalo editovat jen základně - vybrat styl (nadpis, odstavec poripade neaky CSS), tučně, kurzíva, podtrženě a třeba škrtlé (ale to by se dalo definovat v tom stylu) víc nic. O prohlížeč mi nejde - nejlépe firefox.

To jsem už vzdal, našel jsem jich opravdu mraky, ale žádný toto nesplňoval. Zkoušel jsem upravit
WidgEditor a podařilo se mi to, že krásně čistil vložený formátovaný text z Openoffice, jenže to čistil jen někdy (muselo se tam třeba několikrát přepnout z WYSIWG na HTML a opačně aby to bylo vyčištěný) a občas nešlo změnit ve vloženém textu např tučný blok textu na netučný. Jinak psaní v něm je pohoda (bude se ale vkladat :-( )

Pak sem se koukal do zdrojových kódů Kupu, ten nemá bugy a rozhraní funguje! i s vloženým textem, zbytečnosti se daj povypínat, ale zdroják je na mě moc komplikovanej a nedokázal bych udělat čištění kódu z Ooo a (i když se to o něm píše) neprodukuje validní XHTML jako, že neukončuje nepárový tagy, a když se odentruje neudělá odstavec, ale <br>, ten si asi neupravím, kdyby někdo věděl jak, prosím pomžte.

Tak jsem se rozhodl, že na WYSIWG se vykašlu a seženu/udělám XHTML editor, kterej by zobrazoval kód (nejlíp barevně, nebo tučně html značky) a vedle by byly tlačítka "<p> - odstavec" a podobně. Jde mi, ale o to, jak udělat to, aby se při vložení textu z Ooo vložil i s HTML značkama (vyčištění už zvládnu), aby to uživatel nemusel formátovat celý znovu. A ještě jak udělat tlačítka, který po kliknutí vloží HTML značku na místo, kde je kurzor. Prosím poraďte mi, s javascriptem nemám tolik skušeností. Nebo jestli existuje hotové řešení, byl bych moc vděčný.
Smajchl
Profil *
Opravdu pro me nemate nikdo zadnou radu??
Smajchl
Profil *
Prosiim, docela to potrebuju, fakt se mi nechce se to ucit moc dopodrobna vsechno, abych si to dokazal napsat sam cely.. to bude asi dost tezky si myslim.
Smajchl
Profil *
Jinak musim rict, ted sem se hrozne moc zapek do metalu, uz to posloucham pul hodiny a furt se mi nechce spat je to uplne drsny.. Picovina, ale musel sem to napsat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Smajchla:
neprodukuje validní XHTML jako, že neukončuje nepárový tagy
V HTML se ukončovat nemají a při MIME typu „text/html“ vidí kód všichni vyjma oficiálního validátoru jako HTML. Lomítko pak zpravidla považují za syntaktickou chybu, kterou tiše přejdou. Nikdy jej nevyžadují.
Takže Kupu ti nevyhovuje, jelikož kód z něj lezoucí není optimalizovaný speciálně pro W3C Validátor?

Nepotřebuješ-li mít v kódu rozlišené obyčejné odřádkování a nový odstavec, můžeš <br> dodatečně nahrazovat za hranici dvou odstavců.
Smajchl
Profil *
ja vim, ale v XHTML se musi ukoncovat, to s tema prohlizecema vim, ale chtel sem to mit validni, kdyz zbytek delam striktne.. a i vzhledem k vyhledavacum je lepsi to mit striktne.

Jo nevyhovuje mi ptotoze nema validni vystup. (hadky o tom ze je to nanic a validni vs. nevalidni ale funkcni nechame stranou)

z hlediska vyhledavacu by nemel nikde na strance se objevit text jen tak bez neakeho odstavce a pod. tak sem chtel abych to mel krasne cleneny pomoci odstavcu, proto tam taky sou a na to sou urceny, br je prasarna. Treba kdyz mas ctecku pro slepy tak se tim ridi a taky jako je prasarna udelat tabulkovej layout, se kterym maj ty ctecky taky problem (neni divu, kdyz to tak nema bejt)

Ale vadi mi spis jina vec, ze je to moc slozitej kod a nevyznam se v tom, abych byl schopnej si ten validni XHTML dotvorit. A hlavne cisteni textu z Ooo to bych proste nedal, pokousel sem se v tom aspon malinko vyznat ale je to nad my sily. Ooo tam dava meta tagy, do <li> dava jeste odstavce, ke kazdymu odstavci je tam napsany style="" je tam i centralni styl <style></style> a takovyhle osklivy veci to chci vymazat...

Ale staci mi kdyz mi poradite jak udelat aby ty HTML znacky byly barevne a tucne a aby po stisku tlacitka se do textarea napsalo na misto kurzoru neco (html znacka) ze to nebude WYSIWG, ale dokazu s tim naucit i lamu...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Smajchla:
ale v XHTML se musi ukoncovat, to s tema prohlizecema vim, ale chtel sem to mit validni
Validní to nebude. Optimalizací pro W3C Validátor jsem myslel skutečně optimalizaci přímo pro něj -- pro exota, který neumí rozpoznat typ dokumentu. Jeho zelená hláška je bezcenná, nevypovídá nijak o chování vyhovujících zařízení a jde snadno oblbnout. Jsou i jiné validátory, které mají k ideálu blíž.

i vzhledem k vyhledavacum je lepsi to mit striktne
I vyhledávače se musí poprat s těmi přebytečnými lomítky, i z jejich pohledu jsou to syntaktické chyby. Jinak jim je validita ukradená.

Jo nevyhovuje mi ptotoze nema validni vystup
Jestli ti jde skutečně jen o ten oficiální validátor a ne o validitu, tak stačí trošku upravit hlavičku dokumentu a zahlásí ti „This Page Is Valid XHTML 1.0 Strict!“ vždycky :-)

z hlediska vyhledavacu by nemel nikde na strance se objevit text jen tak bez nejakeho odstavce a pod.
Proč? Já být normální vyhledávací robot, tak je mi to docela jedno. Kdybych byl robot hledající odstavce, pak by mě to možná rozhodilo.
Jinak souhlasím, že odstavce patří do <p>, ale motivace je jiná.

Treba kdyz mas ctecku pro slepy tak se tim ridi
Nemyslím si. Můžeš mě odkázat na nějaký průzkum, kde je <p> a <br> probráno?
Joker
Profil
Smajchl
To nic, Chamurappi akorát nemá rád XHTML.

Jinak jsem koukal, že třeba PSPad vkládá z OOo vcelku rozumný HTML kód. Ale o nějakém pluginu pro prohlížeče nevím.
Smajchl
Profil *
myslis upravit pspad aby mel tlacitka a posilal to rovnou na server?? Ja nevim ja to nepouzivam, a asi bych to nedokazal upravit, i kdyz je to asi opensource. To uz je to jednodussi v javascriptu, jen mi pls poradte jak na to nakopnout a ja si to naprogramuju, jen ty dve veci potrebuju vedet...

Jo to vidim jak to nema rad :) nechapu ze neni schopnej pochopit, ze to chci validni, mam z toho i hezkej pocit a muzu tam treba i dat cedulku... :))

Minule metal a ted reggae, nachazim hustou hudbu, ani sem nevedel ze existujou mezi tim takovy skvosty :)) Jezis sorry za OT
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0