Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zdravím,
na svých stránkách mám anketu.Potřebuji, aby každý mohl odpovědět jen jednou.Vím ,že se to dá docílit pomocí cookies ,jenže já to neumím napsat.Poradí mě někdo?? dík Milan
FantomX1
Profil
No ano. Malo by to ist, vlastne zistis to podla nejakej premennej. Pomocou funkcie v PHP setcookie() nastavis cookienu setcookie('hlasoval','ano',time()+60*60*24,'/cesta na webe','domena');
kde hlasoval je nazov premennej, ano je jej hodnota, 3. parameter time()+60*60*60*24 je cas dokedy ma ta premenna existovat na uzivatelovom pocitaci time vrati sucasny cas v sekundach a pricita k nemu 60*60*60*24 to je 60 * 60 sekund je jedna minuta * 60 je jedna hodina * 24 je jeden den. Takze dajme tomu ze uzivatel bude moct najskor hlasovat o jeden den. Pretoze dovtedy tam bude mat hodnotu cookie, teda ak ju sam nevymaze prehliadacom. 4.parameter je ze len pre ktory priecinok alebo adresar na webe je premenna cookies platna a piaty parameter urcuje pre ktoru domenu je premenna cookies platna. Ked takto nastavis premennu COOKIES pri hlasovani, potom uz len skontrolujes ci ma na svojom pocitaci premennu cookies a to takto $_COOKIES['hlasoval'] a ak sa tato premenna bude rovnat ano, alebo ak bude vobec platna aktivna tak mu nedas moznost hlasovat.

Ak sa vyznas trochu po anglicky tu mas podla mojho nazoru perfektny navod na cookies
http://www.phpnerds.com/article/using-cookies-in-php/1
Jakuje
Profil *
Mě to háže e500 Internal server error ... to si asi nepřečtu
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0