« 1 2 »
Autor Zpráva
Ronja
Profil
Ahoj,
dělám si stránky ve Front page a chci se zeptat, jestli se dá nějak "uzamknout" fotogalerie (je dělaná ručně, prostě jen naházené fotky na stránce), tak aby si ostatní nemohli stáhnout fotky?
Jednou jsem dělala stránky na webzdarma a tam to šlo, tak předpokládám, že by to mohlo jít nějak "ručně" udělat (vepsat nějaký ten kód)... nebo ne?
Díky moc
Beduin
Profil *
A jak by to podle tebe nemělo fungovat? Pokud si tu fotku prohlížeč nestáhne, tak si ji člověk neprohlídne. A když si ji může prohlídnout, tak si ji může i stáhnout. Tomu prostě nezabráníš.
Ronja
Profil
No jde o to, že na webzdarma se to dalo nějak "uzamknout" a nikdo si z webu nemohl nic stahovat. Tak jsem si říkala, jestli nějak nejde zabránit kopírování. Jde mi hlavně o to, že nechci, aby si to někdo dávala na web. vím, že to tam můžu napsat, že kopírovat lze jen s mým souhlasem, ale jelikož jedna dáma předtím porušila naší dohodu a kopíruje si velké množství fotek z mých stránek, tak chci tomu do budoucna zabránit.
Vladosik
Profil
Proc tomu chces zabranit? Hod si tam vodotisk, at je videt ze jsou Tvoje a je to hotovo. Kdyz budu chtit, tak si pres ruzny programy nebo obycejny printscreen obrazek na webu stejne ulozim, ikdyz zakazes moznost ulozit obrazek...
Ronja
Profil
NO ta daná paní, kvůli které to chci provést, takovéhle programy určitě nevlastní... :) Spíš mi vadí, že vůbec si to stahuje a není s ní kloudná řeč. Prý jsme se na něčem dohodli (ano, že když si bude chtít něco stáhnout, tak se zeptá, ovšem tohle nedělá)... Prostě chci bez opletaček tomu zabránit...
Railbot
Profil
Ronja
Tak si tam dej ten vodoznak. Bude jasně vidět, že obrázky jsou tvoje a pokud ta konkrétní osoba není nějaký fajnšmejkr přes grafické programy, tak se jich nezbaví.
Vladosik
Profil
Prostě chci bez opletaček tomu zabránit...
Klavesu printscreen ale urcite vlastni nemyslis??:-D

Ale vzdyt rikam, dej si tam vodoznak a nic nevymyslej. Dej si tam sve jmeno nebo dokonce rovnou adresu stranek a je hotovo...

<ot>
Muzu videt ty stranky, ze kterych krade fotky? Zajimalo by me, co je to za poklady:-)
</ot>
Ronja
Profil
Vladosik
Kvůli reklamě svého webu tu nepíšu, takže nevím, proč tě zajímá, o jaké fotky se jedná? Jedná se o chovatelství, toť vše, co k tomu napíšu.
chtěla jsem poradit, ale koukám, že nikdo mi nenapsal, zda to nějak jde zakodovat. Ale asi to jít musí, když to šlo i na webzdarma.

Ale za ten vodoznak díky...
Vladosik
Profil
Ronja
Ja ti jen rikam, ze vodoznak je nejlepsi. Protoze ten jen tezko odstrani.

Proc me to zajima? Protoze jsem zvedavej, rad bych videl co slecna krade za fotky a treba se na to i kouknul.

Zde si zadnou reklamu na web, tim ze sem das odkaz, nazajistis, nemusis se toho bat:-)
Ronja
Profil
Vladosik
Raději tu své stránky nezveřejním páč vím, že je tam plno chyb, jsem v tomhle vcelku začátečník.. takže se jaksi "bojím" odborné kritiky. :D raději poslouchám, že se můj web líbí. :D ty bys tam pěkně šťáral, viď? :D

Ten vodoznak musím dělat přes : Vlastnosti stránky> obrázek na pozadí+vodoznak? Anebo máte na mysli "jiný" vodoznak? Vím, že se dává na pozadí vodoznak, ale s jednotlivými fotkami, to slyším prvně...
roberta
Profil
Ronja
Ale asi to jít musí, když to šlo i na webzdarma.

žiaľ, musím ťa sklamať, ale určite to nešlo ani na webzdarma (možeš sem dať linku, kde si myslíš, že sa obrázky nedajú sťahovať a ja ti sem popíšem postup, ako ich stiahnuť). totiž keď si klikneš na nejakú stránku, tak ešte pred zobrazením/počas zobrazovania sa ti všetky objekty stránky stiahnu automaticky do tvojho PC, teda aj obrázky. proste to takto funguje a nič s tým nenarobíš.
Vladosik
Profil
Ronja
Tak vidis, roberta to napsal jasne... Take me prekvapovalo, ze by WZ neco takoveho nabizel, nikde to tam v nastaveni neni, ted jsem an to koukal...

Jinak ve strankach bych se nestoural, od toho tato sekce neni, jen jsem chtel videt ty fotky a pak ten druhy web, ktery je krade...

Nevim, ve FrontPage jsem nikdy nedelal, pouzij jakykoliv graficky program a tam das proste "Vlozit vodoznak". To co popisujes ty neni postup pro vlozeni vodoznaku do kazdeho obrazku ale pouze do obrazku na pozadi stranku, tak to chapu ja.

Navic to ma dalsi vyhodu, vytvoris si ten vodoznak a ulozis. Pak uz ho lehce vlozis do kazde fotografie, pujde vyuzit i davkovani (vice fotek najednou).
Ronja
Profil
roberta
keď si klikneš na nejakú stránku, tak ešte pred zobrazením/počas zobrazovania sa ti všetky objekty stránky stiahnu automaticky do tvojho PC, teda aj obrázky. proste to takto funguje a nič s tým nenarobíš.
Tak tohle jsme nevěděla.

A jéje, teď mi došlo, že jsem to nedělala na webzdarma, ale websnadno. To se omlouvám.
nemám teď žádný link stránek, protože žádné neznám. Na tom websnadno jsem vkládala fotky a texty a předtím se mě to ptalo, jestli chci umožnit kopírování (a to i toho textu). Když jsem to zkoušela pak kopírovat, tak mi vyskočilo okno, že z této stránky nelze kopírovat....
Joker
Profil
Prohlížení fotek v prohlížeči je taky stahování, takže:

zabránit stahování fotek ze stránek = nedávat je na Internet.
roberta
Profil
Ronja
Když jsem to zkoušela pak kopírovat, tak mi vyskočilo okno, že z této stránky nelze kopírovat....

toto sa dá urobiť javascriptom, ktorý keď vypneš, tak môžeš kopírovať čo len chceš...
Ronja
Profil
Vladosik
Aha, tak o tomhle slyším poprvé. Zkusím to. Díky
Vladosik
Profil
Ronja
Jeste to upresnim, kdyz si zacatecnice. Vyuzij treba tento navod: http://www.grafika.cz/art/sw/viditelny_vodoznak.html

Jinak Zoner Media Explorer je ve starsich verzich normalne ke stazeni zdarma, pokud ho nemas. Viz http://www.zoner.cz/registrace/download1.asp?ProductID=60
Plaváček
Profil
Ronja

Nedělej to a opatři své fotky vodoznakem. Spolehlivá ochrana prostě neexistuje.
Bubák
Profil
Klavesu printscreen ale urcite vlastni nemyslis?
90% lidí (střílím) ani neví, že existuje taková klávesa.

na webzdarma se to dalo nějak "uzamknout" a nikdo si z webu nemohl nic stahovat.
V okamžiku, kdy obrázek vidíš na monitoru, už je stažený. Uložení obrázku jde pouze ztížit.
Ronja
Profil
Vladosik
Adobe Photoshop i novější Zoner Media Explorer mám, takže to nebude problém.
Díky moc! Odkaz je super


roberta
jak říkám, mysela jsem, že to jde, proto jsem se tu přišla informovat. ;-) Tak už vím, že to udělám vodoznakem. :)
CZepepe
Profil
Co zkusit

oncontextmenu="return false" onmousedown="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false"


sice to není moc validní a oblíbené, ale nikdo "zasvěcený" ti nic nestáhne včetně textů.
Docela mě i zajímá názor ostatních na použití tohoto atributu...
souki
Profil
CZepepe
Ne. Ne. A ještě jednou ne.
CZepepe
Profil
souki
Čekal jsem to, ale ne tak brzy.... :) Zkus mi pls vysvětlit, PROČ Ne. Ne. A ještě jednou ne. D
Railbot
Profil
CZepepe
Protože je to prasárna. Úplně zbytečná.
CZepepe
Profil
S tím souhlasím, upozornil jsem na to v prvním příspěvku, ale to není odpověď na mou otázku. Se zbytečností pro lidi, kteří vědí co je to zdroják, chápu. Ale běžný uživatel ? Prasárna, proč ? Já v žádném případě netvrdím opak, jen mě zajímá PROČ ? Zkuste mi to vysvětlit. D
bonzik
Profil
Je pravda, že jsem to hned vyzkoušela a i když je to prasárna, trochu to plní svůj účel. Hodně fotím na výstavách, doma vše zpracovávám i několik hodin a pak na web přijde nějaký šikula a bez práce si stáhne fotku a ani nepoděkuje. Vodoznak, taky nepomáhá, protože ti zkušenější chytráci ho "nějak" vymažou... Druhou pravdou je, pokud mají prohlížeč IE, nevím od které verze to je, tak stačí najet myškou na obrázek a pak kliknout na ikonku uložit...
Vladosik
Profil
protože ti zkušenější chytráci ho "nějak" vymažou...

Pouzijte tedy lepsi a kvalitnejsi vodoznak, aby pri pokusu o odstraneni doslo k znehodnoceni fotografie.

Edit: Navic nemyslim si, ze lidi, kterym se podari bez nejakych znamek odstranit vodoznak, je tolik. Odhaduju to pouze na jedince.
Timy
Profil
Je to prasárna, protože mi zasahuješ do rozhraní prohlížeče. Asi jako kdybych ti zakázal používat tlačítko zpět a podobné nesmysly. Navíc jak už bylo určitě řečeno, obrázek už mám tou dobou dávno stáhnutý a mohu si ho najít někde na disku.

bonzik
IMHO víc lidí si poradí s tím javascriptem než s úpravou fotek, na které je vodoznak.
J
Profil *
Co kdyby moderátor založil novou sekci - "chronické dotazy a nesplnitelná přání"?
CZepepe
Profil
Ty s tím dlouhým nickem - diskuze jsou od toho, aby se diskutovalo... Timy JJPT, ale ruku na srdce, koho z běžných uživatelů to poškodí (mimo toho zloděje fotek) ? Kdo z nich ví, že to má někde na disku ? Kdo pozná, že zasahuješ do rozhraní prohlížeče. Stránku, pokud se mu líbí, prohlédne a jde dál...

IMHO je to stejné, jako se standardy, jak má vypadat web - kdo z běžných uživatelů vypíná obrázky, kdo ví, že odkaz má být podtržen, nemá být _blank, že má být logo klikací, atd. atd.

Pro mne je vždycky zásadou mít web pěkný, upoutat návštěvníka aby koupil a zase se vrátil (a ne utekl někam jinam třeba přes _self), to je vše. Jo, jsou to zásady, které se snažím sám používat, ale v praxi ? Zkuste se na to někdy podívat očima běžného uživatele a ne jen očima profíků ...

BTW pro mě je vodoznak taky prasárna, protože někdy je tak "profi" udělaný, že ani není vidět, co na tom pěkným obrázku vlastně je ;-)
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0