« 1 2
Autor Zpráva
Timy
Profil
CZepepe
Jakého zloděje fotek? Chceš mi snad zakázat si tu tvoji fotku stáhnout a uložit si ji na disku? Pokud ano, žaluj všechny, kteří navštíví tvou stránku.

"Kdo z nich ví, že to má někde na disku"
Už jako malý kluk, který absolutně nerozuměl internetu, jsem se hrabal v Temporary Internet Files, kde byly všechny obrázky, co jsem kdy stáhl.
radim93
Profil
Roberta:
A jéje, teď mi došlo, že jsem to nedělala na webzdarma, ale websnadno.


Ano a jestli i říkáš že ti nešel kopírovat ani text, tak už tomu rozumím. Websnadno je děláno pomocí Flashe, kde by to určitě sice šlo, ale i to by nezabránilo obrázky získat pomocí PrintScreenu (není to těžké zmáčkne PrintScreen, čí Alt a PrintScreen, otevře graficý editor- vklidu i malování, klikne na Vložit a ořeže to, nic těžškýho.
CZepepe
Profil
Timy
No fuj, hrabat se v koši - to já ho vždycky radši vysypal ;-) Mě nevadí, když moje fotky někdo použije, naopak, je to důkaz, že se líbí a většinou se každej zeptá, no i když... ale je mi to fakt fuk. Tím "zlodějem" jsem samozřejmě myslel stahovače o kterých píše Ronja a bonzik a jen to asi nevhodně napsal ;-)
bonzik
Profil
No právě, fotím psy a vodoznak přes psa, to pak nemusím fotit, když umístím vodoznak někde dolů, není problém, pro ty zkušenější fotku oříznout. Nejde o to, aby si fotku někdo stáhnul do svého PC, ale pokud ji vystavuje např. na zahraničních webech, bez jakékoliv informaci o autorovi, to pak naštve. A hádejte se...
CZepepe
Profil
bonzik
fotím psy to mě zajímá - taky nějaký mám. Můžu něco někde vidět ? Bez vodoznaku ;-) Kdyžtak můžeš na email v profilu. D
quinux
Profil
CZepepe
Ty s tím dlouhým nickem - diskuze jsou od toho, aby se diskutovalo
Jenže na druhou stranu, když se ptáš (nemyslím doslova tebe) na něco co se tu řešilo už 100x místo toho, aby jsi prohledal diskuzi, tak se nediv, že pak někdo přijde s takovou hláškou.

IMHO je to stejné, jako se standardy, jak má vypadat web - kdo z běžných uživatelů vypíná obrázky,
Lidi co šetří nízké datové limity nebo zvyšují rychlost pomalému připojení a pak samozřejmě nevidomí (ti je, ale nevypínají protože je stejně nevidí;o)

kdo ví, že odkaz má být podtržen
To ví spousta lidí, ale na tom nezáleží. Když ten odkaz nepodtrhneš, tak si ho nikdo nemusí všimnout ani za rok.

nemá být _blank
Pokud to myslíš v souvislosti s otevíráním nových oken, tak to nikdo nezakazuje. Jen by jsi je měl otevírat v opodstatněných případech a nejlépe na to uživatele ještě předem upozornit.

upoutat návštěvníka aby koupil a zase se vrátil (a ne utekl někam jinam třeba přes _self)
To je mýtus, že uživatel pokud mu neotevřeš odkaz v novém okně tak ti z webu uteče. Lidi umí používat a používají tlačítko "zpět" což v nově otevřeném okně nefunguje. (ano někdy si ani uživatel nemusí všimnout, žes mu otevřel nové okno)


Zkuste se na to někdy podívat očima běžného uživatele a ne jen očima profíků
Spousta těch názorů vychází z uživatelských testování na "obyčejných" lidech.
EDIT: měl jsem tu velkou chybu ;o)


BTW pro mě je vodoznak taky prasárna, protože někdy je tak "profi" udělaný, že ani není vidět, co na tom pěkným obrázku vlastně je
Tak to už je na kvalitách toho kdo ho dělal, ale to nic nemění na tom, že je to jediná použitelná forma "ochrany" obrázku. Jakákoliv jiná forma totiž nejen ztěžuje stáhnutí, ale především omezuje spoustu uživatelů - např. zakázání kontextové nabídky, ve které může mít uživatel schovaných spoustu užitečných funkcí pro "práci" se stránkou a ty ho tímto omezíš.
Marek Prokop
Profil
Problém je v tom, že si žádný jednotlivec většinou neumí představit všechny způsoby, jakými druzí lidé používají prohlížeč. Jen namátkou:

* Část lidí je tak zvyklých na myší gesta, že se bez pravého tlačítka myši nedostanou na předchozí stránku (nemají tlačítko Zpět v toolbaru).

* Část lidí si myší postupně vybírá úseky textu, aby se jim lépe četl.

* Část lidí tiskne stránky tak, že myší vyberou obsah, myší ho zkopírují do Wordu a z něj vytisknou. Kdysi jsme dělali test, ve kterém takto postupovala dokonce většina méně zkušených uživatelů, byl to ale dost malý vzorek.

* Část lidí si bez pravého tlačítka myši nedokáže stránku uložit do oblíbených nebo poslat e-mailem. Část lidí přitom takto posílá e-mailem odkaz na stránku sama sobě, aby se k ní později (a třeba odjinud) mohli vrátit.

* Pokročilejší uživatelé mívají v kontextovém menu různá rozšíření, která jim práci s webem usnadňují. Já tam mám asi 30 příkazů. Na pokročilých uživatelích přitom bývají hodně závislé některé formy marketingu (link building, virální marketing).

Když se všechny ty představitelné i nepředstavitelné způsoby použití myši sečtou, jsem dost přesvědčen, že konstrukcí:

oncontextmenu="return false" onmousedown="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false"

omezíte většinu uživatelů tak, že se jim web v lepším případě nebude používat pohodlně a v horším případě ho nebudou schopni používat vůbec.

Je samozřejmě vaše výsadní právo takto své uživatele omezit, ale cesta k úspěšnému webu tudy IMHO nevede. Nejúspěšnější weby naopak často uspěly díky tomu, že jde jejich obsah kopírovat a/nebo šířit velmi snadno (Wikipedia, YouTube, Google, Flickr a ostatně i JakPsátWeb).
CZepepe
Profil
quinux

nízké datové limity nebo zvyšují rychlost pomalému připojení
To ještě dneska existuje ?

nepodtrhneš, tak si ho nikdo nemusí všimnout
Souhlasím, ale měl jsem na mysli odkazy např. z menu, lišty atp. když jich tam je hafo. BTW nejlepší ukázka je dokonce přímo u tebe - přesně tak se mi to líbí. V běžném textu by to mělo být samozdřejmostí.

otevíráním nových oken
Asi máš taky pravdu, ale mně se dost často stává, když si odkaz otevřu ve stejném okně a pak další z něj a pak další a další..... tak pak musím dlouho zpátky hledat odkud jsem to vlastně přišel - jestli si vůbec vzpomenu, že jsem odněkud odešel, když jsem se dostal někam, kde se mi líbí a kde mne něco zaujalo. Tady mám obavy, že návštěvníkovu pozornost, byť v dobré víře, odvedu někam, kam vůbec nepotřebuji - mám na mysli komerční web, kde je účel návštěvy jasný ;-) Něco jiného je samozdřejmě, pokud mi někde zůstáva menu z kterého se mohu vrátit zpět. Ale to nesmím odkazovat na jiné zdroje...

spoustu užitečných funkcí
Tak já nevím, asi žiju v jiném světě než většina tady - každej den se setkávám s tím, že spousta lidí (myslím těch "normálních") se mně ptá, co to je třeba LINK !!! Nechci se opakovat, ale kolik myslíš že je cca % lidí, kteří tyto fce znají a vůbec vědí o čem je řeč ?

Jinak díky za velmi věcný a zajímavý (na rozdíl od jiných) příspěvek.
CZepepe
Profil
Marek Prokop
Díky za vysvětlenou - to už je o něčem jiném. Fakt mě to zajímalo a na takovou odpověď jsem čekal. Nemůžu jinak, než s tebou souhlasit i když z mých výše zmiňovaných zkušeností bychom mohli o té většině polemizovat ;-) Ale proto jsem se na to neptal...
Vladosik
Profil
nízké datové limity nebo zvyšují rychlost pomalému připojení
To ještě dneska existuje ?


Existuji ruzne datove limity a lidi je take ruzne setri... Jeden priklad z praxe. Spoluzaci jsou na intru a maji datovy limit na mesic 1Gb a obrazky na internetu si radsi vypinaji, protoze jim 1Gb proste nestaci...
radim93
Profil
Co to maj za život, s tim bych nepřežil já mám 20 GB, ale ty mi naštěstí v pohodě stačí.
quinux
Profil
CZepepe
To ještě dneska existuje ?
Ano existuje. A světe div se limity mají všichni velcí hráči na trhu. (je, ale pravda, že je již začínají zvedat)


Souhlasím, ale měl jsem na mysli odkazy např. z menu, lišty a
Ano, menu je něco jiného. Je to zpravidla výrazný a logický blok odkazů, tam netřeba podtrhávat (ale nějaký "efekt" se vždycky hodí).


Asi máš taky pravdu, ale mně se dost často stává, když si odkaz otevřu ve stejném okně a pak další z něj a pak další a další
Já a všichni známí, kterým jsem ukázal Firefox (u Opery to jde samozřejmě taky) a otevírání odkazu kolečkem do nového tabu, již snad ani nijak jinak odkazy neotevírají. Ano je pravda, že pořád je drtivá většina uživatelů s IE, ale ti zase otevírají dost často odkazy pomocí kontextové nabídky - "otevřít odkaz v novém okně". (Není to podložené žádnou studií, jen mé pozorování.)

se mně ptá, co to je třeba LINK !!! Nechci se opakovat, ale kolik myslíš že je cca % lidí, kteří tyto fce znají a vůbec vědí o čem je řeč
Ono jedna věc je nevědět co je to link a druhá neumět používat prohlížeč. Když řeknu přítelkyni "pošli link", tak na mě taky čumí jak tele na vrata, ale když vidíš jak ovládá prohlížeč pomocí myších gest, tak bys řekl, že je IT profesionálka s několikaletou praxí (ale je pravda, že kdybych jí myší gesta neukázal tak by je neznala) ;o)
Gekon
Profil
Nejdřív kabelovku, kterou mi zrušili kopáči při modernizaci potrubí před domem, pak 4Mbit od O2 bez limitu a v současné době O2 2Mbit s FUP 3GB a pláču:(
Vladosik
Profil
Co to maj za život, s tim bych nepřežil já mám 20 GB,
Taky to nechapu... A taky z toho intru nyni pro pristi rocnik vsichni odchazeji...

v současné době O2 2Mbit s FUP 3GB a pláču:(
Tak to bych plakal taky:-)
zaxa
Profil
A co takhle, myslíte, že by to fungovalo? - neříkám, že je to jednoduché a taky neříkám, že to bude fungovat - nezkoušela jsem to, jen mě to teď napadlo:
Nevím jestli je to pravidlo, ale všimla jsem si, že video v avi formátu nejde "nafotit" printscreenem - vyfotí jen černý čtvereček (možná ne vždy, to nevím). A na flash zase nefunguje druhé tlačítko myši. Co to spojit a udělat tu fotku jako krátkou(třeba 5 vteřin) video sekvenci, která poběží pořád dokola - tím máme pořád statický obrázek - a vložit ji do stránek jako flashovou animaci?
Myslíte, že je to reálné a funkční řešení? Samozřejmě, že to bude fungovat zase jen na takové "laičtější vykradače", taky si myslím že uzamknout obrázky definitivně je asi neřešitelná hloupost.
Petr Tichý
Profil
zaxa
Najdu si ten .avi soubor a poté si z něj vezmu obrázek (momentku), který chci.
YoSarin
Profil
zaxa
Jo, a nebo můžeš fotky nahrát na disketu, smazat obrázky z pevného disku a nechat ho přejet parním válcem (nejlépe s magnetizovaným válcem), disketu párkrát přejet magnetem (aby z ní ty fotky nešly tak snadno dostat), rozstřihnout napůl a každou půlku strčit do jiného bankovního trezoru v různých bankách.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0