Autor Zpráva
Michal-czech
Profil *
Rád by jsem se zeptal na pár užitečných věcí.

1. lze v Photoshopu 8 zobrazit náhled používaných fontů tak jako např. ve wordu? (když vybírám font mohu hned sledovat jeho náhled)

odpověd od Ivorius - ano lze. označíš si text a pak měníš fonty. zároveň s tím se ti mění i font tvého textu


Ano takto to funguje, ale když chci změnit font musím na něj vždy jednotlivě kliknou což hrozně zdržuje - ve vordu mám hned u fontu malý náhled a mohu si fonty rychle měnit třeba kolečkem myši či šipkami na klávesnici.

3. lze v Dreamweaveru nějak vkládat vlastní DOCTYPE ? (NAPŘ. CHCI VLOŽIT STRICT)

odpověd od Ivorius - ano. dáš si úpravy-předvolby (nebo ctrl+u) a tam si najdeš záložku POTVRZENÍ - vybereš si xhtml strict

Kterou záložku POTVRZENÍ máš na mysli? -používám anglickou verzi a nejsem si jist která to je.

A ještě se zeptám zda byl Dreamweaver již lokalizován do češtiny?

Děkuji

PS by the way včera koupil adobe macromedii tak jsem zvědavej co z toho bude - spíš to vidím jako další snížení konkurenčního prostředí a tím i konec závodů o lepší produkt - ale kdo ví ......
Ivorius
Profil
1. tak nevim. me to funguje uplne stejne. staci pouze otacet koleckem mysi a ten text se meni zaroven s fontem. nic zdlouhaveho.
3. nevim jak se to rekne anglicky, ale je to 11 položka z hora. (kazdopadne, pokud by si chtel nejake jeste jine nez jsou v seznamu, tak si vytvor sablonu a delej nove stranky pres sablonu)

Dreamweaver myslím oficiálne lokalizován není, ale zde je unoficial - http://www.sqpjaryn.com/macromedia/css/DREAMuvod.htm
Michal-czech
Profil *
Mě to v Adobe ty náhledy nezobrazuje - to je zajímavé. Ty používáš PC či Jabko?
Ivorius
Profil
pc
mik
Profil
Photoshop 8 (CS) náhledy jako ve wordu nezobrazuje.
pokud mas vybranou textovou vrstvu a menis font v paletce Character tak se ti prehazuje, muzes to pouzit misto nahledu.
tak je to mineno i sti moleckem u mysi. :)


V CS 2 uz nahledy sou.
Bágoš
Profil
Taky jsem na to byl z Photopaintu zvyklej a zjistil, jsem, že to nejde.
Guardien
Profil *
Photoshop 9 uz to umi. 8 natvrdo jeste ne
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0