Autor Zpráva
Photoshop
Profil *
Zdravím,
má někdo zkušenosti s koupí Adobe PhotoShopu z USA? Na oficiálních stránkách ta cena vychází o cca 10.000 Kč levněji, než kdybych si jí koupil z evropských stránek. To mi příjde docela dost, ale hledám v tom háček. Půjde mi to vůbec zprovoznit na českých windowsech? :)
quinux
Profil
Photoshop
Háček v tom nehledej. Normálně jej můžeš koupit.
nightfish
Profil
Photoshop
pokud by se jednalo o zakoupení krabicového softwaru a jeho zaslání poštou, tak si připočti ještě poštovné, a v případě celního řízení nejspíše i clo a DPH (19%)
Joker
Profil
nightfish
si připočti ještě poštovné, a v případě celního řízení nejspíše i clo a DPH
...což podle mě právě tvoří ten rozdíl mezi cenou v Evropě a v USA ;-)
Timy
Profil
A nestačí si koupit jen licenci a program stáhnout z internetu?
quinux
Profil
Joker
což podle mě právě tvoří ten rozdíl mezi cenou v Evropě a v USA ;-)
Nikoliv. V Evropě se připočítávají provize prodejců, náklady na překlad + nějaká ta přirážka. Třeba v ČR jsou obvykle aplikace o třetinu dražší.
koudi
Profil
náklady na překlad
Pamatuji si, že v nějaké verzi PS šli překladatelé tak daleko, že přeložili i názvy jednotek, takže místo psaní px (pixely) se psalo ob (obrazové body). Pěkně děkuji, takový překlad si opravdu mohou nechat :).

nějaká ta přirážka
Třeba ve formě pokuty od EU Microsoftu, kterou pak prostě někde musí získat zpátky apod, že :)
quinux
Profil
koudi
se psalo ob (obrazové body)
A píše se dodnes. Ale myslím, že o je zrovna tohle není moc dobrý příklad. Obrazové body, je podle mě dobrý překlad :)

Třeba ve formě pokuty od EU Microsoftu, kterou pak prostě někde musí získat zpátky apod, že :)
Ano a ty firmy, které pokutu ještě nedostaly si pro jistotu dělají rezervu :-D
Photoshop
Profil *
A už s takovýmto nákupem máte zkušenosti? Protože když přikročím k platbě, tak můžu vybrat pouze zemi USA, Mexiko, nebo Kanadu. Nevím, jestli tím něco neporuším, když v ani jedné zemi nebydlím. Případně jestli to mám raději koupit od někud jinud z USA, než z oficiálních stránek.
koudi
Profil
quinux
A píše se dodnes. Ale myslím, že o je zrovna tohle není moc dobrý příklad. Obrazové body, je podle mě dobrý překlad :)
Mě to naopak pěkně rozčiluje.

Ano a ty firmy, které pokutu ještě nedostaly si pro jistotu dělají rezervu :-D
Jak jinak. Co kdyby se jejich produkt někdy rozšířil natolik, že je někdo zažaluje? S tím se prostě musí počítat a vydělat ty peníze dopředu :D
quinux
Profil
Photoshop
Protože když přikročím k platbě, tak můžu vybrat pouze zemi USA, Mexiko, nebo Kanadu.
Teď moc nerozumím, u Adobe jsem nikdy nenakupoval, takže jak to tam funguje nevím.

Případně jestli to mám raději koupit od někud jinud z USA, než z oficiálních stránek.
Tomu bych se spíše vyvaroval, ale kdyžtak zkus Amazon.


koudi
Mě to naopak pěkně rozčiluje.
Tak to už je subjektivní ;)

Jak jinak. Co kdyby se jejich produkt někdy rozšířil natolik, že je někdo zažaluje? S tím se prostě musí počítat a vydělat ty peníze dopředu :D
Přesně, počkej až se rozšíří Linux, to pak budou žaloby, ale ti chudáci na to nebudou mít, protože toho moc nevydělávají ;)
Tomáš Hlaváček
Profil
Koupit jakýkoliv produkt od ADOBE přes jejich oficiální web z Evropy není možné - leda bys měl někoho ve Státech nebo Kanadě, koho adresu bys tam mohl napsat a ten by ti to pak poslal - jednodušší cesta je vydražit zamýšlený produkt na E-BAY, i tak musíš ale zaplatit CLO a DPH - každopádně tě to vždy vyjde levněji, než to kupovat tady u nás - např. CREATIVE SUITE 3 DESIGN PREMIUM na Ebay seženeš za zhruba 36.000,- Kč, s DPH a CLEM tě vyjde na 48.400,- Kč a u nás se prodává za 61.180,- Kč. Na přímý dotaz zákaznické podpory ADOBE ohledně více jak dvojnásobného cenového rozdílu, jsem dostal odpověď, že je to díky kupní síle, která je prý v Evropě daleko větší než v USA :-) Jak je to ale s legalitou takto nabyté plné a v USA legální verze programu u nás už jsem nezkoumal. Třeba někdo jiný ano...?
Školník
Profil
Prosím, vyřešil tento problém někdo, případně pokud máte další informace.. Děkuju
Jiří Melčák
Profil *
Vše je jasné, mrkněte na článek/návod:

Jak koupit Adobe software v USA

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0