Autor Zpráva
Atlantis
Profil *
Jak mám udělat aby byla stránka vždy uprostřed monitoru bez rozdílu jeho velikostí?
Acci
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=21 2
none
Profil
delas to ve front pagy podle zarazení diskuse to asi bude v tabulkách jestli se nemílím tak to bude takto
<center>
<table border="1" cellpadding="0" cellspacing="0" style="border-collapse: collapse" bordercolor="#EEA346" width="400" id="AutoNumber1" bgcolor="#FEFAF5">
<tr>
<td width="100%" bgcolor="#FFF2E6">
<p align="center"><font face="Verdana" size="1">&nbsp;</font></p>
<p align="center"><font face="Verdana" size="1"><a href="index.php"><b>
</b></a></font></p>
<p align="center">&nbsp;</td>
</tr>
</table>
</center>
Yuhů
Profil
bože, none, takhle NE!

FrontPage neznamená prasepage.
SuE
Profil
prasepages se daj dělat i bez FP, a validně!
habendorf
Profil
none: To si děláš srandu, ne?

SuE: wow!
Leo
Profil
"FrontPage neznamená prasepage"

Ovsem jen v pripade, ze pracujete s html kodem, Leo
none
Profil
jÁ JINAK V HTML KODU TABULKU UDELAT NEUMIM DELAM JI UZ ZÁSADNE V CSS
TAK SORKA
Petra
Profil
ehm? jak prosímtě uděláš v CSS tabulku? :-)
none
Profil
Petra
jako v divech
Petra
Profil
Aha :-) a divy nejsou tabulka ani nejsou v CSS. Ptrně jsi myslel tedy tabulkový layout, i tak doporučuji se tabulku doučit ;-)
none
Profil
jaktoze do externího souboru css vlozim udaje jak ma tabulkový layout vypadat nebo ne?
napr:
#paticka {
clear: both;
color: #fff;
background: #8AD5F4;
border-top: 3px solid #fff;

je to v css souboru.
Kráťa
Profil
none
já žiji v tušení, že tabulka je něco jiného. :-)
Fred
Profil
Teď jsem začal centrovat jinak, než jsem to dělal doposud a jak se zdá funguje to všude, možná už to někdo někdy vymyslel, nevím. Zavřu celý obsah do jednoho divu s id obsah a do stylu přidám

*{padding:0;margin:0;vertical-align:middle;text-align:center;}
div#obsah *{text-align:left;margin:0.1em auto}
Atlantis
Profil *
Jsem fakt začátečník, takže ve vaší diskuzi mám hokej. Můžete mi polopatě vysvětlit postup? V HTML kodech se nevyznám (ikdyž bych měla) a stránky jsem dělala částečně podle průvodce ve FP, jen jsem si pak změnila ikony v menu a tak. Zkuste na to mrknout na stránkách www.jenisovice.cz . Nejsem žádný programátor, jsem samouk, který s tím teprve začíná. Díky
Sutyn
Profil
re: Atlantis. Mám stejný problém jako ty. Potřebuji od někoho poradit, jak zafixovat velikost stránka, aby zůstala na všech monitorech stejná ( při různém rozlišení) Stále nato nemohu přijít. K výrobě používám FP 2003. Jestli má někdo ochotu nám pomoc, tal to uvítám. Upororňuji, že jsem samouk amatér a potřebuji to poradit dost podrobně. www.obrazy.aktualne.cz, www.poradkova.aktualne.cz Předem dík.
Anonymní
Profil *
Zdravim a souhlasim Atlantis a Sutyn,

jsem také začátečník a neumim to vycentrovat. Pracuji pouze v FP a tam to neumim. Všichni vždycky napíšou obal to cele do " divu " či co, ale z toho moc moudrý nejsem. Dělam stránky pouze tak, jak vypadnou z FP a a tim mi nikdo neporadil. Rámce, rámečky a jiné nepoužívam. Myslel jsem, jestli to nejde nastavit někde v PF tytu .... záložka ta a ta zaškrtnout " centrovat na střed " a hotovo.

Děkuji TO.
Sutyn
Profil
Dík za pozdrav. Ta stránka asi v FP vycentrovat nejde. Musí se na to jít, dle cit. rad v kodech Html. Alespoň já jsem na to ve FP do dnešního dne nepřišel. jestli někdo ano, rád se přiučím.
TO.
Profil *
Zdravim, já to v FP taky nenašel a obávam se, že to asi opravdu ani nejde. Osobně jsem se naučil dělat stránky tak nějak na střed podle oka ( v rozlišení 800x600 ), což znamená, že na větším rozlišení je stránka " nalepena " k levému okraji, což podle mě nevypadá až tak špatně. Jako ukázku můžu uvést vlastní stránky, které jsou sice nehotové ( probíhá redesign ), ale jako ukázka to postačí. Na stránkách je zatim funkční pouze odkaz " ceník ". Pokud by se našel někdo, kdo by si dal práci s tim, že mi pošle kod těchto stránek v upraveném " vycentrovaném " stavu budu velice rád.

Děkuji
TO.

zde je odkaz na stránky : http://www.sweb.cz/hako.mzdy/index.htm
zde je můj email pro případ, že mi někdo upravý kod :-) : ooze@t-email.cz
Yuhů
Profil
On totiž FrontPage na vycentrování nemá žádnou funkci. FrontPage tohle neumí sám.

Když se přepnete do HTML kódu, tak to ale jde. Pak platí všechna ta "obal to do divu...".
Meďan
Profil *
No jsem taky jestě stále začátečník, ale myslim že už jsem si i lecos vyzkoušel.
Mě stránky dělaly to co vám, že mrchy nechtěly být na středu za jakéhokoli rozlišení a velikosti monitoru. Nepamatuji si jestli jsem to někde zkopíroval nebo na to přišel, ale myslim že mi to teď už funguje celkem bez problémů.
Stránky mám v tabulkách nebo jestli to jsou rámce nevim. Ale stačí jednoduchá úprava tedy alespoň co se mého webu týče. Po přepnutí do HTML kodu:

<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<meta http-equiv="Content-Language" content="cs">
<title>domu</title>
<meta name="GENERATOR" content="Microsoft FrontPage 5.0">
<meta name="ProgId" content="FrontPage.Editor.Document">
<meta name="Microsoft Theme" content="expeditn 011">
<meta name="Microsoft Border" content="none, default">
</head>

</BODY>
</HTML>

<body><table cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%" height="38" style="border-bottom:2px solid #808000; border-collapse: collapse; ">

Důležité je přepsat nějakou tu hodnotu třeba 800px na 100% a je to uprostřed vždy a všude.
Samozřejmě se to musí udělat u každé tabulky na stánce extra. Neni to nic složitýho.
Jestli to někomu pomůže budu rád že jsem přispěl s trochou do mlýna.

web: www.brdskyzalesak.wz.cz
TO.
Profil *
Zdravim Meďana,

můj problém je právě v tom, že ve stránkách žádnou tabulku ani rámec nemam a tudíš nemam kde přepsat onu hodnotu např. 800px.

Kod stránek je k nahlédnutí na adrese http://www.sweb.cz/hako.mzdy/indexhako2.htm

TO.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0